59. Stifinderløb i Danstrup og Krogenberg Hegnma 26-04-2004 20:01
ResultaterOprettet af OE2003 © Stephan Krämer 2004

   Pl   Stnr Navn                         År Klub                                  Tid 



D-10A  (6)     2.3 km   11 K               

    1      1 Nicoline F. Klysner          10 FIF Hillerød                        16:39 
    2      4 Mette Stub                    9 Politiets IF-København              20:25 
    3      6 Cecilie F. Klysner           10 FIF Hillerød                        21:08 
    4      3 Tanja Krogh Andersen         10 OK Øst                              26:37 
    5      2 Amalie Wraa                  10 Tisvilde Hegn OK                    27:07 
    6      5 Miri Thrane Ødum              9 OK Øst                              27:13 



D11-12A  (4)   3.5 km   11 K               

    1     10 Anne Nørskov                 12 OK Øst                              20:28 
    2      9 Anne Line Konradsen          11 FIF Hillerød                        33:00 
    3      7 Amalie Søndergaard           11 FIF Hillerød                        33:51 
    4      8 Line Stub                    12 Politiets IF-København              34:56 



D13-14A  (4)   3.5 km   11 K               

    1     13 Helena Gade Jensen           13 OK Øst                              24:04 
    1     11 Line Elgård Nielsen          14 OK Øst                              24:04 
    1     12 Camilla Meyer                14 OK Roskilde                         24:04 

          14 Rikke Østergaard             13 OK 73                         kke startet 



D15-16A  (6)   5.0 km   15 K               

    1     17 Lærke L. Jensen              16 FIF Hillerød                        36:07 
    2     15 Anita S. Sørensen            16 FIF Hillerød                        39:18 
    3     18 Lærke Sørensen               15 OK Roskilde                         40:30 
    4     20 Nina Vindegaard Grønberg     15 OK Roskilde                         48:24 
    5     16 Ida Marie Heerfordt          16 Farum OK                            55:52 

          19 Pernille Storm               15 FIF Hillerød                  kke startet 



D21A  (4)      8.0 km   21 K               

    1     21 Charlotte Thrane             40 OK Øst                              45:26 
    2     24 Karen Bendixen               29 OK Roskilde                       1:11:11 
    3     23 Rikke Kofoed                 25 Helsingør SOK                     1:19:48 
    4     22 Sarah MacPhee                32 Allerød OK                        1:23:32 



D35A  (9)      7.5 km   18 K               

    1     25 Charlotte Højsga Thune       38 Farum OK                            55:27 
    2     29 Bente Madsen Johnsen         45 Tisvilde Hegn OK                    56:47 
    3     31 Maria Douglas Stilling       39 FIF Hillerød                      1:05:01 
    4     32 Dorte Plesner                38 OK 73                             1:30:21 
    5     28 Anita Hougaard               36 Ballerup OK                       1:43:19 
    6     26 Jeannette Dan Møller         36 Allerød OK                        1:54:46 

          30 Lise Jonasen                 38 OK Skærmen                        Fejlkl. 
          33 Helle Friis Jensen           37 Ballerup OK                   kke startet 
          27 Karen Jensen                 41 OK Øst                        kke startet 



D40A  (11)     6.5 km   19 K               

    1     38 Lotte Friberg                41 FIF Hillerød                        46:48 
    2     41 Lena Wraa                    42 Tisvilde Hegn OK                    49:50 
    3     40 Birgitte Birck               45 Allerød OK                          52:57 
    4     43 Helle Sehested Hansen        42 OK Øst                              56:13 
    5     42 Pernille Bayer               42 Allerød OK                        1:07:47 
    6     37 Liselotte Elgård Nielsen     44 OK Øst                            1:08:35 
    7     36 Ulla Place Petersen          42 Allerød OK                        1:10:20 
    8     35 Birgitte Erskov Halland      44 OK Øst                            1:12:14 
    9     34 Naja Dan Møller              41 Allerød OK                        1:12:18 

          44 Dorthe Munktved              40 Ballerup OK                       Fejlkl. 
          39 Trine Midtgaard              42 OK Roskilde                       Fejlkl. 



D45A  (10)     5.0 km   15 K               

    1     48 Lene Jensen                  48 Helsingør SOK                       37:50 
    2     45 Tove Sonne Andersen          47 OK Øst                              39:20 
    3     51 Birgitte Krüger              47 Helsingør SOK                       49:41 
    4     53 Marianne Lykking             60 OK 73                               49:45 
    5     52 Hanne Pedersen               46 OK Roskilde                         55:25 
    6     54 Mette Hansen                 48 Helsingør SOK                       55:52 
    7     49 Charlotte Grauert            45 OK 73                               57:01 
    8     50 Lene Sloth                   48 FIF Hillerød                      1:16:03 
    9     46 Inge-Lise Karvinen           46 Vinderød OK af 1992               1:21:13 

          47 Anne Marie Topp              45 OK Øst                        kke startet 



D50A  (5)      5.0 km   15 K               

    1     58 Anne Sørensen                54 Helsingør SOK                       48:06 
    2     55 Gerda Christiansen           53 Tisvilde Hegn OK                    49:03 
    3     56 Else Gudme                   58 OK 73                               51:57 
    4     59 Annie Bøving Michaelsen      54 Tisvilde Hegn OK                    57:59 

          57 Ulla Hooge                   55 OK Skærmen                    kke startet 



D55A  (6)      4.5 km   14 K               

    1     61 Jette Stepputat              56 Lyngby OK                           40:59 
    2     63 Kirsten Brunstedt            56 OK Øst                              44:14 
    3     64 Inger Kirkegaard             55 Tisvilde Hegn OK                    45:48 
    4     62 Kirsten Ellekilde            56 Helsingør SOK                       47:09 
    5     60 Ane Veierskov                56 OK Roskilde                         49:15 
    6     65 Anne-Marie Bech              56 K.F.I.U.                            53:59 



D60A  (8)      4.5 km   14 K               

    1     67 Annelise Hansen              62 FIF Hillerød                        44:16 
    2     70 Aase Neregaard               62 Tisvilde Hegn OK                    45:22 
    3     72 Marie Krogsgaard             62 Helsingør SOK                       53:40 
    4     66 Ulla Valnert                 60 OK 73                               55:16 
    5     71 Birte Agervold               64 Vinderød OK af 1992                 55:27 
    6     69 Kirsten Rasmussen            65 Køge OK                           1:03:58 
    7     68 Anne Grete Swainsson         62 Tisvilde Hegn OK                  1:12:59 
    8     73 Karen-Margrethe Nielsen      60 OK Skærmen                        1:25:55 



D65A  (6)      4.0 km   11 K               

    1     79 Inge Madsen                  67 OK 73                               39:45 
    2     76 Mette Bertram                67 Helsingør SOK                       41:52 
    3     75 Helen Neregaard              65 Tisvilde Hegn OK                    47:47 
    4     78 Inge Topp                    67 OK Øst                              48:04 
    5     77 Kirsten Truelsen             65 Ballerup OK                         51:09 

  UFK     74 Birthe Sondrup               69 Lyngby OK                           58:01 



D70A  (4)      4.0 km   11 K               

    1     83 Nina Skielboe                78 Farum OK                            58:01 
    2     82 Annelise Schrøder            71 Kildeholm OK                      1:00:04 
    3     80 Grethe Tetens                71 Søllerød OK                       1:02:16 
    4     81 Inger Johansen               74 Allerød OK                        1:09:05 



H10-A  (6)     2.3 km   11 K               

    1     85 Joakim Sehested Sie          10 OK Øst                              12:12 
    2     84 Jonas Falck Weber            10 Tisvilde Hegn OK                    16:57 
    3     87 Frederik Søndergaard          9 FIF Hillerød                        18:35 
    4     89 Stefan Frands Petersen       10 Allerød OK                          21:34 
    5     88 Jonathan Wraa                 8 Tisvilde Hegn OK                    34:56 

          86 Marcus Oliver Jensen          9 Tisvilde Hegn OK              kke startet 



H11-12A  (4)   3.5 km   11 K               

    1     91 Marius Thrane Ødum           12 OK Øst                              18:36 
    2     93 Martin Midtgaard Frich       11 OK Roskilde                         22:44 
    3     90 Casper Meyer                 12 OK Roskilde                         23:19 
    4     92 Jens Lange                   12 Farum OK                            38:40 



H13-14A  (14)  4.8 km   11 K               

    1     95 Martin Laage Kragh           14 OK Roskilde                         34:13 
    2     99 Søren S. Sørensen            14 FIF Hillerød                        34:18 
    3    102 Christian V. Grønberg        13 OK Roskilde                         42:35 
    4     94 Rasmus Lau Petersen          14 Lyngby OK                           47:34 
    5     96 Anders Kjær Bruun            14 Farum OK                            48:23 
    6     97 Eske Pers Nordentoft         14 OK Øst                              51:46 
    7    105 Lars Sloth                   13 FIF Hillerød                        56:37 
    8    103 Kasper Grubak Jensen         13 Holbæk OK                         1:27:14 

         106 Alex Vink                    14 OK Øst                            Fejlkl. 
         100 Claus V. Thomsen             13 OK Øst                            Fejlkl. 
         107 Søren Nørgaard               14 OK 73                             Fejlkl. 
         101 Jonas Sloth                  13 FIF Hillerød                  kke startet 
         104 Christian Jensen             14 OK Roskilde                   kke startet 
          98 Anders B. Nielsen            14 OK Roskilde                   kke startet 



H15-16A  (4)   7.5 km   18 K               

    1    111 Michael Andersen             15 OK Roskilde                         49:31 
    2    109 Michael Kreiberg             15 OK Roskilde                         53:34 
    3    108 Tobias Midtgaard Frich       15 OK Roskilde                         54:16 
    4    110 Morten Wendelboe             15 Helsingør SOK                     1:16:59 



H17-18A  (1)   8.0 km   21 K               

    1    112 Christian Elgård Nielsen     18 OK Øst                            1:03:43 



H19-20A  (1)   11.3 km   24 K              

    1    113 Søren Skaarup Larsen         20 OK Øst                            1:15:45 



H21A  (10)     14.0 km   28 K              

    1    116 Rasmus Ødum                  39 OK Øst                            1:15:37 
    2    123 Bjarne Topp                  41 OK Øst                            1:17:21 
    3    119 Ole Jensen                   43 Tisvilde Hegn OK                  1:39:21 
    4    120 Flemming Wendelboe           53 Helsingør SOK                     1:43:46 
    5    115 Michael Madsen               26 Tisvilde Hegn OK                  1:47:22 
    6    114 Mikael Johansen              30 OK Roskilde                       1:47:56 
    7    121 Roland Dumong                30 OK Øst                            2:06:45 
    8    117 Lars Ryberg                  32 Ballerup OK                       2:12:48 

         118 Mads Mikkelsen               26 OK Øst                        kke startet 
         122 Simon Stoumann               29 Kildeholm OK                  kke startet 



H35A  (12)     11.3 km   24 K              

    1    129 Rolf Valery                  39 Tisvilde Hegn OK                  1:11:02 
    2    132 Steen Klysner                43 FIF Hillerød                      1:12:19 
    3    130 Peter Østergaard             44 OK 73                             1:16:34 
    4    124 Lars Munktved                35 Ballerup OK                       1:18:44 
    5    134 Mads Vindegaard              38 OK Roskilde                       1:21:34 
    6    135 Anders Kassow                39 Tisvilde Hegn OK                  1:21:40 
    7    126 Jesper Rosenberg             38 FIF Hillerød                      1:31:48 
    8    131 Henrik Sandgaard             39 OK Øst                            1:43:31 

         128 Bo Hoffmann Jørgensen        36 Ballerup OK                       Fejlkl. 
         127 Per Hansen                   39 K.F.I.U.                           Udgået 
         133 Jens Lyk-Jensen              38 Helsingør SOK                 kke startet 
         125 Morten Neregaard             37 Tisvilde Hegn OK              kke startet 



H40A  (18)     8.9 km   19 K               

    1    150 Kent Pihl                    41 OK Roskilde                         56:54 
    2    148 Sverre Thune                 41 Farum OK                            59:51 
    3    142 Carsten Stenberg             43 FIF Hillerød                      1:00:55 
    4    145 Morten Ebbensgaard           41 OK Øst                            1:01:37 
    5    152 Henrik Arnsted               42 OK 73                             1:02:06 
    6    141 Jens Nørgaard                44 OK 73                             1:02:42 
    7    149 Jens Bentsen                 44 OK Øst                            1:07:35 
    8    151 Bo Berthelsen                40 Ballerup OK                       1:10:03 
    9    139 Henrik Nielsen               44 Holbæk OK                         1:12:29 
   10    146 Per Storm                    42 FIF Hillerød                      1:39:31 

         138 Lars Søndergaard             43 FIF Hillerød                      Fejlkl. 
         153 Lars Vindegaard              41 OK Roskilde                       Fejlkl. 
         147 Gunner Sie                   42 OK Øst                             Udgået 
         140 Morten Sloth                 43 FIF Hillerød                  kke startet 
         143 Hans Granholm                41 OK Øst                        kke startet 
         136 Claus Pedersen               43 OK Roskilde                   kke startet 
         144 Anders Laage Kragh           42 OK Roskilde                   kke startet 
         137 Kaj Munck                    44 Herlufsholm OK                kke startet 



H45A  (19)     8.0 km   21 K               

    1    158 Rolf Lund                    48 Helsingør SOK                       39:48 
    2    163 Laus Seir Hansen             46 Helsingør SOK                       51:02 
    3    166 Per Tripax                   49 OK Roskilde                         53:17 
    4    172 Troels Bent Hansen           46 Allerød OK                          53:34 
    5    169 Bruno Stub                   46 Politiets IF-København              56:05 
    6    161 Lauge S. Sørensen            46 FIF Hillerød                        59:00 
    7    165 Michael Hjorth               46 OK 73                               59:24 
    8    157 Carsten Hansen               48 FIF Hillerød                      1:01:12 
    9    164 Jan Jakobsen                 47 OK Øst                            1:01:24 
   10    167 Thomas Østergaard            49 OK Øst                            1:02:31 
   11    160 John Sørensen                47 Helsingør SOK                     1:02:41 
   12    156 Henrik Wiberg                48 Politiets IF-København            1:05:33 
   13    162 Jan Hjorth Andersen          49 Ballerup OK                       1:07:36 
   14    159 Niels Wørzner                46 Køge OK                           1:08:51 
   15    168 Dan Nielsen                  49 Allerød OK                        1:13:02 
   16    171 Max Prang                    45 Fredensborg OK                    1:21:00 

         155 Jørgen Skaarup               48 Ballerup OK                       Fejlkl. 
         154 Kent Jørgensen               47 Søllerød OK                   kke startet 
         170 Søren Sloth                  45 FIF Hillerød                  kke startet 



H50A  (9)      7.5 km   18 K               

    1    178 Gunnar Grue-Sørensen         54 Tisvilde Hegn OK                    46:20 
    2    179 Asger Jensen                 50 OK Roskilde                         51:13 
    3    175 Erik Sørensen                54 Allerød OK                          52:25 
    4    181 Michael Johansen             50 Allerød OK                          53:09 
    5    174 Kai Beck-Andersen            52 Farum OK                          1:01:16 
    6    176 Mogens Hald Kristensen       50 OK Roskilde                       1:05:14 
    7    173 John H. Petersen             50 Lyngby OK                         1:12:19 
    8    177 Peter Assam                     Fredensborg OK                    1:28:03 

         180 Rolf Andersen                52 OK 73                              Udgået 



H55A  (21)     6.5 km   19 K               

    1    198 Janne Brunstedt              56 OK Roskilde                         44:03 
    2    195 John Tripax                  56 OK Roskilde                         45:47 
    3    193 Carl Henrik Guldbæk          55 OK Skærmen                          47:26 
    4    186 Leif Kofoed                  59 Helsingør SOK                       48:09 
    5    192 Karsten Funder               59 FIF Hillerød                        49:06 
    6    199 Karsten Schultz              57 FIF Hillerød                        50:05 
    7    201 Ole Christiansen             58 Farum OK                            52:19 
    8    185 Robert Simonsen              56 OK Roskilde                         55:23 
    9    194 Peter Werling                58 Reserveofficerernes OK              56:37 
   10    196 Jens Holmgård                56 FIF Hillerød                        56:43 
   11    202 Finn Blom Christensen        57 Lyngby OK                           56:47 
   12    184 Erik Klogborg                58 FIF Hillerød                        57:14 
   13    188 Leif Sig                     59 FIF Hillerød                        57:40 
   14    187 Svend Mortensen              56 Tisvilde Hegn OK                    59:28 
   15    197 Niels Hamborg Jensen         55 OK Skærmen                          59:39 
   16    183 Ole Vexø                     59 Tisvilde Hegn OK                  1:05:14 
   17    200 Steen Baunehøj               57 OK Roskilde                       1:05:36 
   18    182 Karl Erik Lück               55 OK 73                             1:11:32 

         190 Ole Skov-Nielsen             55 Lyngby OK                         Fejlkl. 
         189 Kuno Rasmussen               57 Ballerup OK                   kke startet 
         191 Leif Jensen                  55 OK Skærmen                    kke startet 



H60A  (24)     5.0 km   15 K               

    1    217 Peter Rude                   61 Reserveofficerernes OK              32:57 
    2    216 Henning Nielsen              64 Farum OK                            34:46 
    3    225 Mogens Hansen                62 OK Skærmen                          35:27 
    4    204 Knud Lykking                 61 OK 73                               36:38 
    5    215 Bjarne Pedersen              62 OK Roskilde                         37:05 
    6    213 Flemming Marcussen           61 Helsingør SOK                       38:47 
    7    226 Erik Torm                    61 Herlufsholm OK                      39:33 
    8    206 Flemming Larsen              64 Helsingør SOK                       39:56 
    9    220 Dan Haagerup                 62 Tisvilde Hegn OK                    41:25 
   10    211 Peter Nielsen                60 OK Skærmen                          41:43 
   11    205 Erik Kelvin Hansen           61 Farum OK                            43:19 
   12    219 Sten Winkler                 60 FIF Hillerød                        43:43 
   13    221 Gunner Jørgensen             61 OK 73                               43:48 
   14    203 Niels-Henrik Holscher        60 O-63                                44:08 
   15    218 Niels Lyhne                  63 Herlufsholm OK                      45:26 
   16    223 Tom Petersen                 64 OK 73                               47:04 
   17    210 Finn Olsen                   62 OK Roskilde                         47:22 
   18    212 Helge Johansen               62 Lyngby OK                           49:35 
   19    209 Finn Bertelsen               63 Allerød OK                          54:25 
   20    222 Jesper Johansen              61 Køge OK                             59:36 
   21    224 John Solberg                 60 Vinderød OK af 1992               1:08:05 

         208 Poul Gregersen               61 Ballerup OK                   kke startet 
         214 Niels Rasmussen              63 Kildeholm OK                  kke startet 
         207 Leon Jørgensen               61 Køge OK                       kke startet 



H65A  (15)     4.5 km   14 K               

    1    232 Egon Neregaard               66 Tisvilde Hegn OK                    31:41 
    2    231 Jørgen Jensen                66 Helsingør SOK                       34:47 
    3    237 Kurt Valery                  66 Tisvilde Hegn OK                    37:05 
    4    227 Arne Andersen                65 Farum OK                            37:40 
    5    238 Henning Løwenstein           65 FIF Hillerød                        37:58 
    6    230 Dolfi Rotovnik               67 Tisvilde Hegn OK                    38:34 
    7    240 Bent Mortensen               68 OK 73                               39:41 
    8    234 Bendt Frandsen               67 Farum OK                            41:57 
    9    236 Jørgen Lund-Hansen           67 Farum OK                            42:12 
   10    229 Jens Buchardt                66 Allerød OK                          44:47 
   11    241 Mogens Køhler                66 Ballerup OK                         45:14 
   12    235 Mogens Henriksen             67 Tisvilde Hegn OK                    47:37 
   13    233 Jan Madsen                   68 OK 73                               53:40 
   14    228 Flemming Agervold            69 Vinderød OK af 1992               1:13:23 

         239 Knud-Erik Pedersen           66 Kildeholm OK                  kke startet 



H70A  (7)      4.0 km   11 K               

    1    246 Peter Larsen                 73 Helsingør SOK                       31:55 
    2    244 Jørgen Poulsen               74 OK 73                               36:39 
    3    248 Kjeld Thygesen               71 Helsingør SOK                       39:53 
    4    243 Kurt T. Hansen               70 I.F.V.                              48:43 
    5    242 Bent Christensen             72 Helsingør SOK                       50:48 
    6    245 Ole Schrøder                 72 Kildeholm OK                      1:00:17 
    7    247 Henning Andersen             73 OK 73                             1:08:29 



H75A  (3)      4.0 km   11 K               

    1    251 Hans Sloth                   78 FIF Hillerød                        45:32 
    2    250 Erik Elleman Høegh           76 Allerød OK                          51:38 
    3    249 Arne Krog                    75 I.F.V.                            1:00:09 



H80A  (6)      4.0 km   11 K               

    1    252 Børge W. Mogensen            80 OK 73                               57:22 
    2    255 Finn Møgelvang               83 Helsingør SOK                     1:11:54 
    3    253 Svend Aage Pedersen          82 Tisvilde Hegn OK                  1:16:38 
    4    257 Knud Høyer                   82 Helsingør SOK                     1:17:29 
    5    256 Bent Skielboe                81 Farum OK                          1:19:32 

         254 Thorkil Hansen               82 OK 73                         kke startet 



Åben 1  (13)   8.9 km   21 K               

    1        Thomas Alkjær Eriksen           Herlufsholm OK                      51:34 
    2        Asger Nielsen                   OK Øst                              55:22 
    3        Jonas Blomquist                 Helsingør SOK                       55:44 
    4        Christina Grøndahl              Søllerød OK                       1:00:33 
    5        Henrik Bertelsen                Allerød OK                        1:01:59 
    6    259 Ole Berner                   54 Søllerød OK                       1:11:18 
    7        Klaus Illum                     Kildeholm OK                      1:12:55 
    8    261 Lars Løve Almer              43 Politiets IF-København            1:16:19 
    9        Christian Daugaard              OK Øst                            1:18:40 
   10        Bent Christensen                Reserveofficerernes OK            1:20:57 
   11        Daniel Peretz                   OK 73                             1:50:41 

         258 Michael Assam                24 Fredensborg OK                    Fejlkl. 
         260 Martin Hooge Hansen          26 OK Skærmen                        Fejlkl. 



Åben 2  (15)   7.4 km   20 K               

    1        Lars Konradsen                  FIF Hillerød                        44:08 
    2        Bjarke Sucksdorff               OK 73                               48:13 
    3        Arne Grøndahl                   Søllerød OK                         54:09 
    4        Lars Jensen                     OK Øst                              55:39 
    5    263 Finn Skouenborg              29 OK Øst                              58:41 
    6        Uffe Just Pedersen              Søllerød OK                         59:44 
    7        Erling Skov Nielsen             FIF Hillerød                      1:01:48 
    8        Jes Reinholdt                   OK Øst                            1:02:55 
    9    262 Ole Stilling                 43 FIF Hillerød                      1:03:16 
   10        Kristen Bonnen                  Ballerup OK                       1:03:25 
   11        Jytte Kongstad                  Farum OK                          1:16:13 
   12        Stefan Kern Nielsen             Tisvilde Hegn OK                  1:20:03 
   13        Henrik Houmann Jakobsen         OK Øst                            1:21:45 
   14        SI-nr. 06816                    OK 73                             1:29:44 

             Per Gade                        DSR                               Fejlkl. 



Åben 3  (23)   5.2 km   18 K               

    1        Kristian Buchardt               Allerød OK                          38:46 
    2        Jakob Vang                      Helsingør SOK                       43:01 
    3        Ole Husen                       Farum OK                            45:02 
    4        Nils Sættem                     Kildeholm OK                        45:50 
    5        Tommy Jensen                    Helsingør SOK                       46:39 
    6        Jørn Simonsen                   Ballerup OK                         47:46 
    7    266 Flemming Aa. Bruun           39 Farum OK                            48:41 
    8    265 Gunnar Lorenzen              58 FIF Hillerød                        52:39 
    9        Berit Kirstine Olesen           FIF Hillerød                        52:46 
   10        Jens Birch                      Farum OK                            53:00 
   11        Eric Gautier                    Søllerød OK                         55:18 
   12        Michael Eflund                  Kildeholm OK                        56:16 
   13        Peter Reinholdt                 Farum OK                            57:39 
   14        Frederik Møller                 OK 73                               57:51 
   15        Tage Andersen                   OK Øst                              59:38 
   16        Sven Hedegaard                  Allerød OK                        1:00:35 
   17        Arne Jensen                     OK Øst                            1:02:40 
   18        Knud Torm                       OK Skærmen                        1:04:44 
   19        Bente Madsen                    Tisvilde Hegn OK                  1:05:10 
   20    267 Søren Gudme                  57 OK 73                             1:15:06 

             Lars Kristensen                 OK 73                             Fejlkl. 
             Ulrik Rosenberg                 Farum OK                          Fejlkl. 
             Steen Mørup                     Allerød OK                        Fejlkl. 



Åben 4  (17)   4.3 km   15 K               

    1        Tine Alkjær Eriksen             Herlufsholm OK                      39:05 
    2        Mogens Frederiksen              Fredensborg OK                      39:46 
    3        Ib Konradsen                    Søllerød OK                         41:41 
    4        Ole Hansen                      OK 73                               43:29 
    5        Annlou Husen                    Farum OK                            44:35 
    6        Palle Breuning                  Helsingør SOK                       46:09 
    7        Keld Kristensen                 OK 73                               48:44 
    8        Jørn Andreasen                  OK 73                               48:51 
    9    270 Susan Houmark Stub           43 Politiets IF-København              55:14 
   10        Poul-Erik Pedersen              Køge OK                             57:06 
   11        Bente Keil                      Lyngby OK                           57:53 
   12        Niels Keiding                   FIF Hillerød                        58:15 
   13        Karin Melton                                                      1:00:42 
   14        Inger Jensen                    K.F.I.U.                          1:06:33 
   15        Sven Christensen                Stengården                        1:09:05 

         268 Hans Henrik Hviid            56 FIF Hillerød                      Fejlkl. 
             Minna Warthoe                   Helsingør SOK                     Fejlkl. 



Åben 5  (7)    7.2 km   17 K               

    1    294 Bent Hasholt                    OK 73                             1:11:14 
    2    273 Søren Christensen            55 OK Skærmen                        1:15:32 
    3    274 Jakob Martin                 24 OK Roskilde                       1:34:13 
    4    271 Annette Thomsen              36 Søllerød OK                       1:52:24 
    5        - Prag                          Viborg                            1:55:49 

             Mads Jensen                     Københavns Roklub                 Fejlkl. 
         272 Helle Sloth                  41 FIF Hillerød                  kke startet 



Åben 6  (17)   4.9 km   12 K               

    1        Rasmus Blomquist                Helsingør SOK                       44:13 
    2        Flemming Sørensen               Lyngby OK                           54:00 
    3    276 Johnny Frands Eriksen        48 Allerød OK                          56:41 
    4        Jeppe Hansen                    OK Skærmen                          57:03 
    5    275 Lene Jørgensen               42 Allerød OK                        1:01:56 
    6    278 Lisbeth Søgaard Jensen       43 OK 73                             1:03:45 
    7    277 Anne Erskov                  45 OK Øst                            1:07:21 
    8    279 Birgitte Tripax              43 OK Roskilde                       1:10:19 
    9    269 Inger Martin                 52 OK Roskilde                       1:10:29 
   10        Henny Rosenberg                 OK 73                             1:10:45 
   11    281 Susanne Almer                40 Politiets IF-København            1:15:47 
   12        Leon Larsen                     Københavns Roklub                 1:17:06 
   13        Anders Ølgaard                  Søllerød OK                       1:32:57 

             Susanne Assam                   Fredensborg OK                    Fejlkl. 
             Hanne Nielsen                   OK Øst                            Fejlkl. 
             Alfred Toft                     Søllerød OK                       Fejlkl. 
         280 Carina Meyer                 44 OK Roskilde                   kke startet 



Åben 7  (6)    4.0 km   10 K               

    1    284 Helle Jall                   55 OK Roskilde                         45:50 
    2        Ulla Nielsen                    FIF Hillerød                        55:27 
    3    285 Helgard Olsen                58 OK Roskilde                       1:05:25 
    4    283 Eva Grønberg                 41 OK Roskilde                       1:11:19 
    5    282 Susanne Christiansen         47 Farum OK                          1:14:01 
    6        Else Højer-Pedersen             FIF Hillerød                      1:16:13 



Åben 8  (1)    4.7 km   13 K               

    1    286 Nicolaj V. Sørensen          13 Tisvilde Hegn OK                    54:00 



Åben 9  (7)    3.5 km   11 K               

    1        Albert Scherfig Weber           Tisvilde Hegn OK                    38:09 
    2        Emma Blomquist                  Helsingør SOK                       47:19 
    3        Jonathan Kwo                    OK Øst                              53:01 
    3        Jeffrey Kwok                    OK Øst                              53:01 
    5        Ulrikke Huus Pedersen           Søllerød OK                         58:50 
    6        Thomas Bjørn Hansen                                                 59:00 

         287 Frederik Damgård             12 OK Øst                        kke startet 



Åben 10  (16)  2.3 km   11 K               

    1    292 Mads Midtgaard Frich          7 OK Roskilde                         19:00 
    2    291 Anne Nørgaard                11 OK 73                               19:04 
    3        Jacob Bjørn Hansen                                                  21:12 
    4        Oliver Blomquist                Helsingør SOK                       21:19 
    5    293 Amalie Tripax                 9 OK Roskilde                         23:40 
    6        Maja Topp                       OK Øst                              25:18 
    7    290 Peter Nørgaard                9 OK 73                               27:52 
    8        Malte Møller Henriksen          Allerød OK                          27:55 
    9    288 Amanda Falck Weber            8 Tisvilde Hegn OK                    29:26 
   10        Klara Scherfig Weber            Tisvilde Hegn OK                    29:28 
   11        Karoline Sehested               OK Øst                              31:12 
   12        Marianne Lück                   OK 73                               33:53 
   13        Anders Huus Pedersen            Søllerød OK                         35:12 
   14        Frederik Erskov Krogh           OK Øst                              50:45 
   15        Marie Erskov Krogh              OK Øst                              50:54 

         289 Emilie Sloth                 10 FIF Hillerød                  kke startet