60. Stifinderløb i Gribskov Vestsø 24-04-2005 19:46
ResultaterOprettet af OE2003 © Stephan Krämer 2004

   Pl   Stnr Navn                         År Klub                                  Tid 



D-10A  (2)     2.2 km  0 Hm   6 K          

    1      2 Amanda Falck Weber            9 Tisvilde Hegn OK                    14:01 

           1 Miri Thrane Ødum             10 OK Øst                        kke startet 



D11-12A  (7)   3.5 km  0 Hm   8 K          

    1      5 Simone Wraa                  10 Tisvilde Hegn OK                    27:43 
    2      6 Amalie Søndergaard           12 FIF Hillerød                        32:34 
    3      8 Cecilie F. Klysner           11 FIF Hillerød                        32:52 
    4    250 Line Kreiberg                   OK Roskilde                         34:32 
    5      7 CecilieSmedegaar Madsen      12 OK Sorø                             39:11 
    6      4 Simone Arendt Jensen         11 FIF Hillerød                        41:43 

           3 Nicoline F. Klysner          11 FIF Hillerød                  kke startet 



D13-14A  (3)   3.9 km  0 Hm   9 K          

    1      9 Lærke Damm Andreasen         13 Allerød OK                          41:42 
    2     10 Maja Smedegaard Madsen       14 OK Sorø                             44:58 

          11 Anne Nørskov                 13 OK Øst                        kke startet 



D15-16A  (4)   5.1 km  0 Hm   13 K         

    1     14 Signe Klinting               15 FIF Hillerød                        40:20 

          15 Nina Vindegaard Grønberg     16 OK Roskilde                   kke startet 
          13 Lærke Sørensen               16 OK Roskilde                   kke startet 
          12 Camilla Meyer                15 OK Roskilde                   kke startet 



D17-20A  (1)   6.4 km  0 Hm   15 K         

          16 Anita S. Sørensen            17 FIF Hillerød                  kke startet 



D21A  (4)      7.9 km  0 Hm   19 K         

    1     20 Charlotte Thrane             41 OK Øst                              51:42 
    2     19 Tenna Nørgaard Landsperg     32 Tisvilde Hegn OK                    58:38 
    3     17 Rikke Nygaard                   FIF Hillerød                      1:01:35 

          18 Sarah MacPhee                33 Allerød OK                    kke startet 



D35A  (5)      7.5 km  0 Hm   18 K         

    1     22 Eva Smedegaard               39 OK Sorø                           1:03:20 
    2     24 Ann Charlott Arend           37 FIF Hillerød                      1:14:34 
    3     21 Heidi Kristensen             36 Lyngby OK                         1:20:15 
    4     25 Dorte Plesner                39 OK 73                             1:28:54 

          23 Kirsten Møller               40 Søllerød OK                   kke startet 



D40A  (10)     6.4 km  0 Hm   15 K         

    1     33 Maria Douglas Stilling       40 FIF Hillerød                        56:39 
    2     32 Lena Wraa                    43 Tisvilde Hegn OK                    58:53 
    3     27 Lene Skielboe                42 Farum OK                          1:03:10 
    4     34 Jannie Jensen                40 Holbæk OK                         1:05:24 
    5     30 Helle Sehested Hansen        43 OK Øst                            1:10:33 
    6     31 Mette Klinting               43 FIF Hillerød                      1:11:41 
    7     29 Annette Bonde                43 Ballerup OK                       1:19:14 
    8     26 Gitte Gefke Hansen           44 K.F.I.U.                          1:21:54 
    9     28 Margit Andreasen             43 Allerød OK                        1:21:56 
   10     35 Bente Pihl                   40 OK Roskilde                       1:38:38 



D45A  (8)      5.1 km  0 Hm   13 K         

    1     37 Tove Sonne Andersen          48 OK Øst                              48:04 
    2     41 Birgitte Erskov Halland      45 OK Øst                              53:22 
    3     43 Birgitte Wraa                45 Tisvilde Hegn OK                  1:04:41 
    4     40 Carina Meyer                 45 OK Roskilde                       1:07:50 
    5     36 Hanne Pedersen               47 OK Roskilde                       1:09:12 
    6     39 Anne Erskov                  46 OK Øst                            1:21:20 
    7     38 Lene Sloth                   49 FIF Hillerød                      1:24:55 

          42 Birgitte Birck               46 Allerød OK                    kke startet 



D50A  (6)      5.1 km  0 Hm   13 K         

    1     44 Eva Konring Olesen           50 FIF Hillerød                        49:27 
    2     48 Else Gudme                   59 OK 73                               52:53 
    3     47 Gerda Christiansen           54 Tisvilde Hegn OK                    53:33 
    4     45 Annlou Husen                    Farum OK                            54:34 
    5     46 Inge Madsen                  68 OK 73                               56:45 
    6     49 Bente Madsen                 54 Tisvilde Hegn OK                  1:23:07 



D55A  (5)      4.6 km  0 Hm   12 K         

    1     54 Vibeke Bøgevig               59 Søllerød OK                         41:58 
    2     50 Jette Stepputat              57 Lyngby OK                           49:50 
    3     52 Lise Kolte                   59 K.F.I.U.                          1:30:10 

          53 Inger Kirkegaard             56 Tisvilde Hegn OK                  Fejlkl. 
          51 Anne Sørensen                55 Helsingør SOK                 kke startet 



D60A  (8)      4.6 km  0 Hm   12 K         

    1     61 Aase Neregaard               63 Tisvilde Hegn OK                    51:18 
    2     60 Else Juul Hansen             60 Søllerød OK                         51:51 
    3     57 Ulla Valnert                 61 OK 73                             1:02:57 
    4     62 Kirsten Olsen                62 Søllerød OK                       1:07:31 
    5     56 Annelise Hansen              63 FIF Hillerød                      1:13:07 
    6     59 Ruth Hansen                  60 OK Skærmen                        1:22:36 
    7     58 Anne Grete Swainsson         63 Tisvilde Hegn OK                  1:32:00 

          55 Inge Jørgensen               60 OK Roskilde                       Fejlkl. 



D65A  (1)      4.1 km  0 Hm   11 K         

    1     63 Kirsten Rasmussen            66 Køge OK                           1:15:59 



D70A  (3)      4.1 km  0 Hm   11 K         

    1     65 Nina Skielboe                79 Farum OK                          1:11:42 
    2     66 Annelise Schrøder            72 Kildeholm OK                      1:23:22 

          64 Birthe Sondrup               70 Lyngby OK                         Fejlkl. 



H-10A  (6)     2.2 km  0 Hm   6 K          

    1     71 Alexander Schou              10 Holbæk OK                           10:49 
    2     68 Frederik Søndergaard         10 FIF Hillerød                        12:25 
    3     69 Sebastian Schou              10 Holbæk OK                           13:42 
    4     67 Nicolai Schou                 9 Holbæk OK                           14:38 
    5     72 Nikolaj Stilling             10 FIF Hillerød                        15:50 
    6     70 Jakob Smedegaard Madsen       8 OK Sorø                             17:14 



H11-12A  (8)   3.5 km  0 Hm   8 K          

    1     78 Thor Nørskov                 11 OK Øst                              21:55 
    2     76 Joakim Sehested Sie          11 OK Øst                              25:44 
    3     73 Henrik Lau Petersen          12 Lyngby OK                           25:55 
    4     75 Jonas Falck Weber            11 Tisvilde Hegn OK                    27:43 
    5     80 Mathias Wraa                 10 Tisvilde Hegn OK                    29:47 
    6     79 Rolf Pihl                    11 OK Roskilde                         33:01 
    7     74 Emil Rønning                 11 OK Øst                              44:00 

          77 Anton Douglas Nielsen        12 FIF Hillerød                  kke startet 



H13-14A  (6)   5.0 km  0 Hm   10 K         

    1     82 Marius Thrane Ødum           13 OK Øst                              33:21 
    2     86 Gustav Jonsson               13 Søllerød OK                         40:55 
    3     83 Casper Meyer                 13 OK Roskilde                         45:23 
    4     84 Claus V. Thomsen             14 OK Øst                            1:00:52 

          81 Lars Sloth                   14 FIF Hillerød                      Fejlkl. 
          85 Christian Heerfordt          14 Farum OK                      kke startet 



H15-16A  (9)   7.5 km  0 Hm   18 K         

    1     94 Rasmus Thrane Hansen         15 Søllerød OK                         45:08 
    2     91 Michael Andersen             16 OK Roskilde                         58:12 
    3     88 Michael Kreiberg             16 OK Roskilde                         59:06 
    4     89 Christopher Schou            15 Holbæk OK                         1:07:08 
    5     92 Anders B. Nielsen               OK Roskilde                       1:11:49 
    6     90 Rasmus Lau Petersen          15 Lyngby OK                         1:21:48 

          95 Eske Pers Nordentoft         15 OK Øst                            Fejlkl. 
          93 Anders Wraa                  15 Tisvilde Hegn OK              kke startet 
          87 Søren S. Sørensen            15 FIF Hillerød                  kke startet 



H17-18A  (2)   7.9 km  0 Hm   19 K         

    1    245 Anders Konring Olesen           FIF Hillerød                        46:24 
    2     96 Casper Wraa                  18 FIF Hillerød                        50:25 



H1920A  (1)    11.4 km  0 Hm   25 K        

    1     97 Kim Baunehøj Pedersen        16 OK Roskilde                       1:33:35 



H21A  (9)      13.8 km  0 Hm   28 K        

    1    103 Jakob Landsperg              32 Tisvilde Hegn OK                  1:32:52 
    2     98 Søren Skaarup Larsen         21 OK Øst                            1:55:49 
    3     99 Thomas Kiel                  31 FIF Hillerød                      1:58:41 
    4    101 Roland Dumong                31 OK Roskilde                       2:11:51 
    5    105 Michael Madsen               27 Tisvilde Hegn OK                  2:27:33 

         106 Jørgen Kjærlund              40 Helsingør SOK                     Fejlkl. 
         104 Thomas D. Poulsen            28 Farum OK                          Fejlkl. 
         102 Finn Skouenborg              30 OK Øst                        kke startet 
         100 Rasmus Ødum                  40 OK Øst                        kke startet 



H35A  (7)      11.4 km  0 Hm   25 K        

    1    111 Martin Østberg               39 Lyngby OK                         1:28:13 
    2    110 Claus Børsting               38 Herlufsholm OK                    1:31:15 
    3    113 Bo Hoffmann Jørgensen        37 Ballerup OK                       1:56:44 
    4    112 Søren Tidmand                39 OK Roskilde                       2:21:53 

         108 Henrik Bertelsen             39 Allerød OK                        Fejlkl. 
         109 Michael Splittorff           35 Lyngby OK                     kke startet 
         107 Jens Lyk-Jensen              39 Helsingør SOK                 kke startet 



H40A  (17)     9.1 km  0 Hm   20 K         

    1    122 Lars Søndergaard             44 FIF Hillerød                        59:57 
    2    246 Rolf Valery                  40 Tisvilde Hegn OK                  1:02:04 
    3    129 Steen Klysner                44 FIF Hillerød                      1:04:04 
    4    120 Kent Pihl                    42 OK Roskilde                       1:04:05 
    5    127 Carsten Stenberg             44 FIF Hillerød                      1:06:07 
    6    130 Henrik Arnsted               43 OK 73                             1:07:10 
    7    128 Sten Kirkegaard              41 F.K.B.U. o-afd.                   1:13:04 
    8    118 Lars Løve Almer              44 Politiets IF-København            1:13:14 
    9    119 Mads Nedergaard              40 OK Sorø                           1:13:37 
   10    115 Anders Jonsson               52 Søllerød OK                       1:16:46 
   11    124 Claus A. Pedersen            44 OK Roskilde                       1:17:42 
   12    123 Anders Kassow                40 Tisvilde Hegn OK                  1:21:14 
   13    114 Peter Krogh                  44 OK Øst                            1:21:28 
   14    126 Flemming Aa. Bruun           40 Farum OK                          1:26:01 

         125 Gunner Sie                   43 OK Øst                            Fejlkl. 
         116 Hans Granholm                42 OK Øst                        kke startet 
         117 Lars Vindegaard              42 OK Roskilde                   kke startet 



H45A  (11)     7.9 km  0 Hm   19 K         

    1    134 Preben Sloth                    FIF Hillerød                        53:53 
    2    140 Jørgen Skaarup               49 Ballerup OK                         59:19 
    3    132 Knud Madsen                  47 OK Sorø                           1:00:37 
    4    136 Carsten Hansen               49 FIF Hillerød                      1:02:30 
    5    139 Henrik Nielsen               45 Holbæk OK                         1:04:22 
    6    133 Michael Hjorth               47 OK 73                             1:05:21 
    7    138 Søren Sloth                  46 FIF Hillerød                      1:07:37 
    8    135 Jens Bentsen                 45 OK Øst                            1:07:59 
    9    137 Kurt Thuesen                 48 K.F.I.U.                          1:16:31 
   10    141 Torben Kristensen            48 Herlufsholm OK                    1:19:04 

         131 Lauge S. Sørensen            47 FIF Hillerød                  kke startet 



H50A  (12)     7.5 km  0 Hm   18 K         

    1    148 Aksel Andersen               53 OK Roskilde                         55:45 
    2    151 Flemming Wendelboe           54 Helsingør SOK                       58:22 
    3    147 Erik Sørensen                55 Allerød OK                        1:01:09 
    4    152 Asger Jensen                 51 OK Roskilde                       1:01:39 
    5    142 Peter Wraa                   53 Tisvilde Hegn OK                  1:08:17 
    6    144 Thomas Østergaard            50 OK Øst                            1:08:52 
    7    149 Hakon Mosbech                51 OK Skærmen                        1:10:19 
    8    143 Kai Beck-Andersen            53 Farum OK                          1:12:32 
    9    153 Jan Hjorth Andersen          50 Ballerup OK                       1:16:43 
   10    150 John H. Petersen             51 Lyngby OK                         1:17:46 
   11    146 Lars Olsen                   52 OK Roskilde                       1:18:32 
   12    145 Max Prang                    50 Fredensborg OK                    1:22:57 



H55A  (21)     6.4 km  0 Hm   15 K         

    1    166 Janne Brunstedt              57 OK Roskilde                         44:15 
    2    170 Gunnar Grue-Sørensen         55 Tisvilde Hegn OK                    48:23 
    3    164 John Tripax                  57 OK Roskilde                         50:52 
    4    169 Emil Olesen                  55 FIF Hillerød                        52:15 
    5    173 Ole Husen                       Farum OK                            54:26 
    6    172 Kuno Rasmussen               58 Ballerup OK                         56:05 
    7    168 Peter Werling                59 Reserveofficerernes OK              56:40 
    8    155 Svend Mortensen              57 Tisvilde Hegn OK                    59:18 
    9    162 Kjeld Olsen                  59 Farum OK                          1:01:52 
   10    171 Ole Sommer                   58 OK Øst                            1:01:58 
   11    154 Ole Christiansen             59 Farum OK                          1:04:26 
   12    156 Mogens Jørgensen             59 Søllerød OK                       1:04:42 
   13    159 Knud Torm                    59 OK Skærmen                        1:06:59 
   14    174 Carl Henrik Guldbæk          56 OK Skærmen                        1:07:38 
   15    163 Finn Blom Christensen        58 Lyngby OK                         1:09:03 
   16    158 Erik Sjøberg                 59 Rønne IK Orientering              1:10:28 
   17    157 Erik Klogborg                59 FIF Hillerød                      1:10:52 
   18    160 Tom P. Neesgaard             58 K.F.I.U.                          1:13:02 
   19    165 Karl Aage Hald               59 K.F.I.U.                          1:16:10 

         161 Steen Sørensen               59 OK Skærmen                        Fejlkl. 
         167 Søren Gudme                  60 OK 73                             Fejlkl. 



H60A  (24)     5.1 km  0 Hm   13 K         

    1    191 Arne Grøndahl                62 Søllerød OK                         38:41 
    2    181 Peter Rude                   62 Reserveofficerernes OK              39:15 
    3    194 Keld Olsen                   61 OK 73                               41:27 
    4    193 Bjarne Pedersen              63 OK Roskilde                         42:34 
    5    176 Per Aaes Christoffersen      61 Ballerup OK                         42:43 
    6    196 Mogens Hansen                63 OK Skærmen                          43:02 
    7    178 Birger Hoff                  62 Reserveofficerernes OK              43:25 
    8    186 Ole Svendsen                 62 OK Roskilde                         44:58 
    9    185 Aage Damsgaard                  FIF Hillerød                        46:54 
   10    182 Niels Lyhne                  64 Herlufsholm OK                      46:56 
   11    190 Erik Torm                    62 Herlufsholm OK                      49:43 
   12    179 Jørgen Chr. Nielsen          61 FIF Hillerød                        49:57 
   13    188 Svend Erik Jensen            60 OK Skærmen                          50:39 
   14    183 Ole Vexø                     60 Tisvilde Hegn OK                    51:05 
   15    180 Tage Frydendahl                 Holbæk OK                           51:17 
   16    187 Jakob Vang                   61 Helsingør SOK                       52:29 
   17    175 Niels Rasmussen              64 Kildeholm OK                        52:35 
   18    195 Erik Kelvin Hansen           62 Farum OK                            54:17 
   19    192 Flemming Marcussen           62 Helsingør SOK                       54:29 
   20    184 Helge Johansen               63 Lyngby OK                           57:09 
   21    189 Dan Haagerup                 63 Tisvilde Hegn OK                  1:00:02 
   22    198 Jørn Andreasen               65 OK 73                             1:11:38 

         197 Ulrik Danneskiold-Samsøe     60 Farum OK                          Fejlkl. 
         177 Finn Bertelsen               64 Allerød OK                    kke startet 



H65A  (15)     4.6 km  0 Hm   12 K         

    1    203 Egon Neregaard               67 Tisvilde Hegn OK                    36:36 
    2    200 Kurt Valery                  67 Tisvilde Hegn OK                    38:52 
    3    206 Søren Thoustrup Jørgensen    65 Reserveofficerernes OK              42:17 
    4    201 Bendt Frandsen               68 Farum OK                            43:22 
    5    199 Arne Andersen                66 Farum OK                            43:32 
    6    213 Bent Mortensen               69 OK 73                               43:47 
    7    209 Søren Østergaard             67 Helsingør SOK                       43:57 
    8    211 Tom Petersen                 65 OK 73                               49:04 
    9    205 Dolfi Rotovnik               68 Tisvilde Hegn OK                    49:59 
   10    208 Jan Madsen                   69 OK 73                               50:51 
   11    212 Jørgen Raaen Rasmussen       68 Odense OK                           54:17 
   12    207 Flemming Larsen              65 Helsingør SOK                       57:06 
   13    204 Mogens Køhler                67 Ballerup OK                         57:33 
   14    210 Niels Jørgen Ebbensgaard     74 Tisvilde Hegn OK                  1:40:20 

         202 Jørgen Jensen                67 Helsingør SOK                 kke startet 



H70A  (5)      4.1 km  0 Hm   11 K         

    1    217 Peter Larsen                 74 Helsingør SOK                       45:25 
    2    218 Ole Hansen                   72 OK 73                               51:08 
    3    216 Kurt T. Hansen                  IFV                               1:22:55 

         214 Ole Schrøder                 73 Kildeholm OK                      Fejlkl. 
         215 Kjeld Thygesen               72 Helsingør SOK                 kke startet 



H75A  (5)      4.1 km  0 Hm   11 K         

    1    223 Jørgen Poulsen               75 OK 73                               57:16 
    2    220 Hans Sloth                   79 FIF Hillerød                        57:55 
    3    221 Poul Munk Eriksen            75 Søllerød OK                         58:26 
    4    219 Arne Krog                       IFV                               1:06:57 
    5    222 Erik Elleman Høegh           77 Allerød OK                        1:07:47 



H80A  (5)      4.1 km  0 Hm   11 K         

    1    226 Børge W. Mogensen            81 OK 73                             1:12:56 
    2    228 Thorkil Hansen               83 OK 73                             1:21:40 
    3    225 Knud Høyer                   83 Helsingør SOK                     1:29:52 
    4    227 Finn Møgelvang               84 Helsingør SOK                     1:37:39 

         224 Svend Aage Petersen          83 Tisvilde Hegn OK              kke startet 



Åben 1  (17)   9.1 km  0 Hm   21 K         

    1        Keld Krogsgaard                 FIF Hillerød                        58:39 
    2        Mikkel Buchgreitz               Søllerød OK                       1:08:22 
    3        Gael Ricard                     A.C. Beauchamp                    1:15:54 
    4        Maria Konring Olesen            FIF Hillerød                      1:16:42 
    5        Lars Thorslund                  OK Øst                            1:23:31 
    6        Christen Starnov                HOI                               1:24:05 
    7    230 Christian Daugaard           40 OK Øst                            1:27:42 
    8    229 Lars Ole Lyngsø              34 Lyngby OK                         1:27:56 
    9        Christian Rønsov                HOI                               1:29:15 
   10        Jesper Duelund                  USG                               1:29:48 
   11        Thomas Lund                     HOI                               1:29:58 
   12        Søren Hyldgaard                 Farum OK                          1:36:56 
   13        Svend Christiansen                                                2:28:17 
   14        Jens Fuglsbjerg                 DSR                               2:45:05 

             Jimmi Olsen                     Kaiser                            Fejlkl. 
             Esge Andersen                   Kaiser                            Fejlkl. 
             Niels Fester                    ROK                               Fejlkl. 



Åben 2  (16)   7.4 km  0 Hm   18 K         

    1        Peter Sørensen                  Politiets IF-København              55:48 
    2    251 Bjarke Sucksdorff               OK 73                               56:59 
    3    233 Ole Stilling                 44 FIF Hillerød                      1:01:16 
    4        Heidi Hinge                     FIF Hillerød                      1:02:04 
    5        Carsten Dahl                    FIF Hillerød                      1:05:31 
    6        Ronnie McGrail                  Randers                           1:06:57 
    7    234 Anders Klinting              44 FIF Hillerød                      1:07:00 
    8        Flemming Andersen               Tisvilde Hegn OK                  1:07:57 
    9    232 Jens Rose-Møller             38 Søllerød OK                       1:15:10 
   10        Per Schou                       Holbæk OK                         1:18:12 
   11        Jan Skielboe                    Farum OK                          1:19:43 
   12        Lise Jonasen                    OK Skærmen                        1:20:51 
   13        K.K. Lundsgaard                 Allerød OK                        1:22:32 
   14        Carsten Schwartz                Tisvilde Hegn OK                  1:33:59 
   15    231 Jens Herman Krebs            41 Søllerød OK                       1:41:29 

             Jan Larsen                      Helsingør SOK                     Fejlkl. 



Åben 3  (18)   5.4 km  0 Hm   15 K         

    1        Jesper Nielsen                  FROS                                45:09 
    2        Ronnie Hjorth                   OK 73                               47:33 
    3        Christian Strandgaard           Søllerød OK                         50:40 
    4        Siri Klausen                    Ballerup OK                         50:48 
    5        Knud Lykking                    OK 73                               52:31 
    6        henning Løwenstein              FIF Hillerød                        52:35 
    7        Pernille Husen                  Farum OK                            54:10 
    8        Frederik Beck-Andersen          Farum OK                            54:30 
    9        Leif Sig                        FIF Hillerød                        55:25 
   10    236 Betina Sjøberg                  Rønne IK Orientering                56:45 
   11        Mogens Henriksen                Tisvilde Hegn OK                    58:35 
   12        Torben Bagger                   Helsingør SOK                     1:03:37 
   13    237 Ulla Hooge                   56 OK Skærmen                        1:07:40 
   14        Ea Wennerberg                   Ballerup OK                       1:13:00 
   15        Peter Rønde Jakobsen            Lyngby OK                         1:13:21 
   16        Marianne Lykking                OK 73                             1:16:52 
   17    235 Gunnar Lorenzen              59 FIF Hillerød                      1:17:38 

             Clarissa Borchorst              A.C. Beauchamp                    Fejlkl. 



Åben 4  (17)   4.6 km  0 Hm   13 K         

    1    253 Claus Steenberg                 Tisvilde Hegn OK                    47:28 
    2        Bent Rasmussen                  Tisvilde Hegn OK                    47:51 
    3    252 Ove Steenberg                   Søllerød OK                         48:17 
    4    247 Govert Heede                    Ballerup OK                         57:02 
    5        Lisbeth Damsgaard               Randers                             57:03 
    6        Vagn Gasbjerg                   FIF Hillerød                        58:30 
    7        Bo Konring                      Søllerød OK                       1:00:02 
    8        André Boas                      OK Øst                            1:01:30 
    9        Else Sørensen                   Politiets IF-København            1:02:43 
   10        Birgitte Krüger                 Helsingør SOK                     1:04:56 
   11        Nina Henriksen                  Tisvilde Hegn OK                  1:11:32 
   12        Lisbeth Jensen                  Ballerup OK                       1:18:18 
   13        Niels Keiding                   FIF Hillerød                      1:18:22 
   14        Verner Johansen                 OK 73                             2:07:16 
   15        Anders Ølgaard                  Søllerød OK                       2:30:21 

             Andreas Konring                 FIF Hillerød                      Fejlkl. 
             aage Juul Hansen                Ballerup OK                       Fejlkl. 



Åben 5  (4)    6.3 km  0 Hm   14 K         

    1    238 Kenneth Wolf                    Rønne IK Orientering                51:29 
    2        Louis Steinthal                 Nødebo                            1:02:47 
    3        Finn Jakobsen                   FIF Hillerød                      1:26:02 
    4        Jens Anders Hansen              Søllerød OK                       1:41:28 



Åben 6  (4)    5.0 km  0 Hm   10 K         

    1    248 Jane Britt Hansen               OK Øst                              51:39 
    2        Heine Dalsgaard                 OK Øst                              54:36 
    3        Henny Rosenberg                 OK 73                             1:13:21 
    4    240 Susanne Almer                41 Politiets IF-København            1:17:55 



Åben 7  (10)   3.9 km  0 Hm   9 K          

    1        Henrik Hunæus                   Døvania                             43:41 
    2        Jens Peter Simonsen                                                 44:04 
    3        Lotte Gut                       Ballerup OK                         47:09 
    4        Jette Kreiberg                  OK Roskilde                         49:02 
    5        Line Buchgreitz                 Søllerød OK                         53:26 
    6        Bente Wounlund Bust             Døvania                           1:05:22 
    7        Natasha Dahl                    FIF Hillerød                      1:16:54 
    8        Henning Andersen                OK 73                             1:22:55 
    9        Viktor Salquist Still                                             1:25:29 

         241 Helle Jall                   56 OK Roskilde                       Fejlkl. 



Åben 8  (3)    4.1 km  0 Hm   9 K          

    1        Laura Schoubye                  OK Sorø                             59:11 
    2        Martin Hjorth                   OK 73                             1:08:30 

             Laura Bojsen-Møller             Søllerød OK                       Fejlkl. 



Åben 9  (2)    3.5 km  0 Hm   8 K          

    1        Jonathan Wraa                   Tisvilde Hegn OK                    57:28 
    2        Amalie Wraa                     Tisvilde Hegn OK                  1:13:49 



Åben 10  (10)  2.2 km  0 Hm   6 K          

    1        Astrid Recinella                Tisvilde Hegn OK                    18:11 
    2    242 Signe Østberg                 9 Lyngby OK                           20:21 
    3    243 Karoline Seheste Sie          9 OK Øst                              20:35 
    4        Melissa McGrail                 Randers                             22:45 
    5        Ina Andersen                    OK 73                               24:37 
    6        Nicki Sondrup                   Lyngby OK                           24:48 
    7        Emil Buchgreitz                 Søllerød OK                         32:36 
    8        Nikolaj Prescott Simonsen                                           39:08 
    9        Hannibal Vesterdal              Tisvilde Hegn OK                    44:40 

         244 Tonje Pihl                    9 OK Roskilde                   kke startet