69. Stifindeløb i Gribskov sydsø 13-04-2014 19:14
ResultaterOprettet af OE2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stnr Navn                         År Klub                                  Tid 



Beg  (7)       2.8 km   8 K                

    1      7 Katrine Krogh Madsen         09 OK Roskilde                         20:31 
    2      1 Magne Tillingsøe             08 Søllerød OK                         20:50 
    3      5 Mads Christian Maarup        08 Allerød OK                          22:16 
    4      3 Torbjørn Høyer Staugaard     07 FIF Hillerød Orientering            24:12 
    5      4 Ebba Graff Frederiksen       09 FIF Hillerød Orientering            25:50 
    6      6 Tore Emil Maarup             06 Allerød OK                          36:48 
    7      8 Eva Høhne                    07 OK Sorø                             41:21 



D-12  (9)      4.3 km   12 K               

    1     15 Siri Simonsen                11 FIF Hillerød Orientering            29:19 
    2     12 Karoline Fonager Johansen    12 OK Roskilde                         30:21 
    3     17 Sigrid Høyer Staugaard       10 FIF Hillerød Orientering            30:38 
    4     14 Xenia Bregensøe              11 Tisvilde Hegn OK                    31:02 
    5     11 Maria Wassard                11 FIF Hillerød Orientering            38:23 
    6      9 Mathilde Poulsen             11 FIF Hillerød Orientering            39:10 
    7     13 Vigga Graff Frederiksen      11 FIF Hillerød Orientering            39:45 
    8     16 Frederikke Gundersen         11 Tisvilde Hegn OK                    43:35 

           2 Sarah Nommesen               11 Helsingør SOK                     Fejlkl. 



D-14  (4)      4.4 km   11 K               

    1     21 Annika Simonsen              14 FIF Hillerød Orientering            29:18 
    2     19 Sara Lykke Brinch            14 FIF Hillerød Orientering            34:41 
    3     20 Celina Bregensøe             13 Tisvilde Hegn OK                    51:54 
    4     18 Sidse Tillingsøe             14 Tisvilde Hegn OK                  1:18:54 



D-16  (7)      5.9 km   14 K               

    1     22 Agnes Nørgård Kracht         15 Tisvilde Hegn OK                    43:42 
    2     26 Marie Erskov Krogh           15 OK Øst Birkerød                     44:27 
    3     25 Nikoline Holm Splittorff     15 FIF Hillerød Orientering            46:15 
    4     27 Isabella Kempff-Andersen     16 FIF Hillerød Orientering            51:49 
    5     23 Camilla Larsen               16 FIF Hillerød Orientering          1:01:55 
    6     28 Amalie Ellegaard Severinse   15 OK Øst Birkerød                   1:22:09 

          24 Ida Øbro                     15 Tisvilde Hegn OK                  Fejlkl. 



D-18  (4)      5.9 km   14 K               

    1     31 Marie Cecilie Hartmeyer      17 FIF Hillerød Orientering            46:05 
    2     29 Maja Lykke Brinch            18 FIF Hillerød Orientering            49:08 

          32 Iben Valery                  18 Tisvilde Hegn OK              kke startet 
          30 Kathrine Emilie Amby         18 OK Øst Birkerød               kke startet 



D21-  (2)      9.7 km   21 K               

    1     33 Charlotte Thrane             50 OK Øst Birkerød                   1:09:12 

          34 Karoline Hooge               27 OK Skærmen Værløse                Fejlkl. 



D35-  (2)      7.1 km   17 K               

    1     36 Henriette Broman             39 Allerød OK                        1:12:26 
    2     35 Birgitte Birck               55 Allerød OK                        1:13:24 



D40-  (3)      5.9 km   14 K               

    1     38 Elin Nørgård Kracht          45 PI-København                        52:00 
    2     37 Christina Hartmeyer          44 FIF Hillerød Orientering          1:17:32 
    3     39 Mette Rich                   40 Ballerup OK                       1:19:06 



D45-  (7)      5.9 km   14 K               

    1     43 Hanne Fogh                   47 OK Sorø                             43:16 
    2     44 Maria Douglas Stilling       49 FIF Hillerød Orientering            54:13 
    3     42 Sandra Simonsen              46 FIF Hillerød Orientering            56:00 
    4     40 Runa Ulsøe                   48 OK Roskilde                         57:03 
    5     41 Anne Frandsen                46 OK Sorø                             59:10 
    6     46 Bente Kjær Hemmingsen        47 FIF Hillerød Orientering            59:48 
    7     45 Jytte Olander Rasmussen      45 Allerød OK                        1:10:47 



D50-  (11)     4.5 km   11 K               

    1     52 Anne Maarup                  50 FIF Hillerød Orientering            39:27 
    2     47 Annette Bonde                52 Ballerup OK                         44:10 
    3     54 Birgitte Erskov Halland      54 OK Øst Birkerød                     45:15 
    4     53 Charlotte Grauert            55 Ballerup OK                         52:44 
    5     57 Siri Klausen                 54 Ballerup OK                         56:55 
    6     56 Lise Oline Larsen            51 FIF Hillerød Orientering          1:03:33 
    7     55 Gitte Grauert                51 Ballerup OK                       1:05:35 
    8     49 Birte Langkilde              55 Ballerup OK                       1:09:37 

          48 Birgitte Wraa                54 Tisvilde Hegn OK                  Fejlkl. 
          50 Maria Iben Sell-Petersen     52 Allerød OK                    kke startet 
  UFK     51 Helle M. Frederiksen         53 Ballerup OK                         48:41 



D55-  (5)      4.5 km   11 K               

    1     63 Lene Jensen                  58 Helsingør SOK                       39:27 
    2     59 Inge Jørgensen               69 OK Roskilde                         44:10 
    3     62 Eva Konring Olesen           59 FIF Hillerød Orientering            46:18 
    4     61 Kirsten Nymann Petersen      65 OK Øst Birkerød                     54:46 
    5     60 Hanne Frost                  57 Farum OK                          1:07:04 



D60-  (3)      3.8 km   10 K               

    1     64 Johanne Lind                 60 Ballerup OK                         46:57 
    2     67 Betty Folino                 61 FIF Hillerød Orientering            52:30 
    3     66 Annie Bøving Michaelsen      64 Vinderød OK af 1992                 54:26 



D65-  (4)      3.8 km   10 K               

    1     68 Marianne Lykking             70 OK73                                43:44 
    2     71 Jette Stepputat              66 Søllerød OK                         49:34 
    3     69 Else Juul Hansen             69 Søllerød OK                         50:14 
    4     70 Aase Neregaard               72 Tisvilde Hegn OK                    55:01 



D70-  (4)      3.2 km   10 K               

    1     75 Annelise Hansen              72 FIF Hillerød Orientering            40:04 
    2     72 Lisbeth G. Larsen            70 FIF Hillerød Orientering            49:03 
    3     74 Ulla Valnert                 70 OK73                                58:03 
    4     73 Anne Hultengren              70 Ballerup OK                       1:20:50 



D75-  (2)      3.2 km   10 K               

    1     76 Kirsten Truelsen             75 Ballerup OK                         47:17 
    2     77 Susan Tamberg                76 Ballerup OK                       1:03:23 



H-10  (5)      2.8 km   8 K                

    1     78 Gustav L. Holmberg           10 FIF Hillerød Orientering            15:27 
    2     79 Tobias Olloz                 10 Tisvilde Hegn OK                    16:34 
    3     80 Gustav Kjær Hemmingsen       09 FIF Hillerød Orientering            16:40 
    4     82 Marius Nyhegn                10 FIF Hillerød Orientering            19:42 
    5     81 Tobias Høhne                 10 OK Sorø                             21:34 



H-12  (6)      4.3 km   12 K               

    1     87 Lukas Kjær Hemmingsen        12 FIF Hillerød Orientering            25:08 
    2     88 Oscar David Brom Jensen      11 Allerød OK                          27:54 
    3     83 Anders Krogh Madsen          12 OK Roskilde                         33:11 
    4     86 Jonas Fonager Ul Johansen    12 OK Roskilde                         33:24 
    5     85 Toke Tillingsøe              11 Søllerød OK                         38:10 

          84 Asger Lindgreen Holmberg     12 FIF Hillerød Orientering      kke startet 



H-14  (12)     5.4 km   14 K               

    1    100 Jakob Schøier Kovsted           Tisvilde Hegn OK                    36:23 
    2     91 Lasse Falck Weber            14 Tisvilde Hegn OK                    38:02 
    3     93 Søren Thrane Ødum            13 OK Øst Birkerød                     38:21 
    4     97 Gustav Moll                  14 OK Sorø                             38:33 
    5     90 Malte Kjær Hemmingsen        14 FIF Hillerød Orientering            39:57 
    6     98 Rasmus Krogh Madsen          14 OK Roskilde                         41:07 
    7     95 Jonatan Høhne                13 OK Sorø                             44:22 
    8     96 Malthe Poulsen               14 FIF Hillerød Orientering            44:56 
    9     89 Mikkel Lau Petersen          14 Allerød OK                          46:34 
   10     94 Andreas Vesterga Olsen       13 FIF Hillerød Orientering            55:04 
   11     92 Jonas Emil Fogh              13 OK Sorø                           1:24:15 

          99 Frederik Holm Splittorff     13 FIF Hillerød Orientering      kke startet 



H-16  (8)      7.1 km   17 K               

    1    104 Rasmus Møller Jess           16 OK Roskilde                         51:35 
    2    232 Vitus Wonge Nielsen             Farum OK                            52:10 
    3    103 Sune Øhlenschlæger           16 OK Øst Birkerød                     53:14 
    4    101 Lasse August Helweg          15 Ballerup OK                         58:14 
    5    102 Emil Olander Lorenz          15 Allerød OK                        1:05:04 
    6    105 Jakob Thore Kamm Nielsen     15 FIF Hillerød Orientering          1:14:15 
    7    106 Mads Lykking                 17 OK73                              1:19:04 

         233 Mikkel Lyskjær Jensen           Farum OK                          Fejlkl. 



H-18  (3)      9.2 km   19 K               

    1    107 Carl Emil Schøie Kovsted        Tisvilde Hegn OK                  1:03:49 
    2    108 Aimas Lund                   18 OK Sorø                           1:12:35 
    3    109 Andreas Duc Jørgensen        17 Allerød OK                        1:19:45 



H-20  (2)      10.8 km   22 K              

    1    111 Anders Huus Pedersen         15 Søllerød OK                       1:17:19 

         110 Jonas Falck Weber            20 Tisvilde Hegn OK              kke startet 



H21-  (4)      13.3 km   25 K              

    1    115 Tim Falck Weber              49 Tisvilde Hegn OK                  1:25:23 

         113 Frederik Brønd               27 Lyngby OK                     kke startet 
         112 Anders Bachhausen            29 FIF Hillerød Orientering      kke startet 
         114 Rasmus Velling               28 OK Skærmen Værløse            kke startet 



H40-  (3)      9.7 km   21 K               

    1    117 Morten Lykking               43 OK73                              1:09:55 
    2    116 Preben Brinch                41 FIF Hillerød Orientering          1:18:02 

         118 Michael Splittorff           44 FIF Hillerød Orientering      kke startet 



H45-  (12)     9.2 km   19 K               

    1    120 Rolf Lund                    58 Helsingør SOK                       59:41 
    2    122 Mogens Hagedorn              48 Søllerød OK                       1:03:22 
    3    128 Alex Ottesen                 47 Ballerup OK                       1:04:30 
    4    126 Rolf Valery                  49 Tisvilde Hegn OK                  1:05:02 
    5    127 Per Hansen                   49 FSK Orientering                   1:06:33 
    6    121 Rune Gundersen               46 Tisvilde Hegn OK                  1:17:00 
    7    123 Jørgen Krogh                 48 OK Roskilde                       1:25:45 
    8    131 Erik Sørensen                64 Allerød OK                        1:26:25 
    9    129 Henrik Poulsen               48 FIF Hillerød Orientering          1:46:44 

         125 Hugo Frederiksen             46 OK73                              Fejlkl. 
         124 Claus Rytter Larsen          49 Farum OK                      kke startet 
         130 Jens Knud Maarup             47 Farum OK                      kke startet 



H50-  (9)      7.1 km   17 K               

    1    139 Lars Bech Jensen             53 FSK Orientering                     56:28 
    2    135 Anders Jonsson               61 Søllerød OK                       1:00:50 
    3    140 Carsten Stenberg             53 FIF Hillerød Orientering          1:01:03 
    4    136 Morten Jensen                54 OK Roskilde                       1:04:58 
    5    133 Poul Henning Poulsen         53 Tisvilde Hegn OK                  1:05:16 
    6    134 Hans Granholm                51 OK Øst Birkerød                   1:25:13 
    7    138 Christian Bovet              50 OK73                              1:27:22 
    8    137 Uffe Just Pedersen           54 Søllerød OK                       1:29:52 
    9    132 Jesper Kirkeskov             51 Søllerød OK                       1:30:02 



H55-  (10)     7.1 km   17 K               

    1    143 Jørgen Skaarup               58 Ballerup OK                         52:25 
    2    149 Finn Johannsen               57 Ballerup OK                         53:00 
    3    147 Lars Hanghøj Petersen        59 Ballerup OK                         55:11 
    4    142 Søren Sloth                  55 FIF Hillerød Orientering            57:07 
    5    146 Jan Frederiksen              57 OK Roskilde                         57:10 
    6    141 Gregers Jørgensen            57 Ballerup OK                       1:01:22 
    7    144 Carsten Hansen               58 FIF Hillerød Orientering          1:10:05 
    8    148 Michael Parvang              58 Søllerød OK                       1:10:48 
    9    150 Niels la Cour Bentzon        59 Søllerød OK                       1:11:07 
   10    145 Flemming Vejen               58 Ballerup OK                       1:14:48 



H60-  (9)      5.9 km   14 K               

    1    234 Peter Sørensen                  PI-København                        47:59 
    2    152 Peter Wraa                   62 Tisvilde Hegn OK                    57:07 
    3    153 Jens Korsholm                60 Farum OK                            57:09 
    4    154 Emil Olesen                  64 FIF Hillerød Orientering          1:03:28 
    5    156 Niels Raagaard               62 Søllerød OK                       1:04:46 
    6     65 Henrik Ole Petersen          62 Allerød OK                        1:05:43 
    7    155 Kim Folander                 63 OK Sorø                           1:07:52 
    8    151 Lars Olsen                   61 OK Roskilde                       1:09:41 

         157 Peter Reinholdt              61 Farum OK                      kke startet 



H65-  (9)      5.1 km   13 K               

    1    164 Jørgen Münster-Swendsen      65 Søllerød OK                         44:47 
    2    163 Per Aaes Christoffersen      70 Ballerup OK                         48:35 
    3    162 John Pihl                    68 Helsingør SOK                       51:54 
    4    161 Svend Mortensen              66 Tisvilde Hegn OK                    52:28 
    5    159 Niels Hamborg Jensen         65 OK Skærmen Værløse                  55:10 
    6    166 Leif Jensen                  65 OK Skærmen Værløse                1:03:50 
    7    165 Jørn Andreasen               74 OK73                              1:06:30 
    8    158 Poul Hansen                  68 Farum OK                          1:06:59 
    9    160 Tom P. Neesgaard             67 FSK Orientering                   1:07:48 



H70-  (11)     4.5 km   11 K               

    1    172 Sven Bjerre                  70 Tisvilde Hegn OK                    43:52 
    2    177 Ole Svendsen                 71 OK Roskilde                         47:11 
    3    178 Jørgen Jensen                76 Helsingør SOK                       47:44 
    4    170 Egon Neregaard               76 Tisvilde Hegn OK                    47:58 
    5    173 Flemming Larsen              74 Helsingør SOK                       48:14 
    6    174 Gunner Jørgensen             71 OK73                                48:31 
    7    176 Gert Bøgevig                 71 Søllerød OK                         50:35 
    8    168 Niels-Henrik Holscher        70 O-63                                53:37 
    9    171 Knud Lykking                 71 OK73                                55:12 
   10    167 Poul Gregersen               71 Ballerup OK                       1:01:29 
   11    169 Finn Hultengren              74 Ballerup OK                       1:19:27 



H75-  (7)      3.8 km   10 K               

    1    183 Henning Løwenstein           75 FIF Hillerød Orientering            34:55 
    2    179 Bent Mortensen               78 OK73                                43:04 
    3    119 Kurt Valery                     Tisvilde Hegn OK                    43:12 
    4    181 Arne Andersen                75 Farum OK                            46:16 
    5    180 Carl Djurhuus                76 Kildeholm OK                        48:26 
    6    182 Gunnar Tamberg               78 Ballerup OK                         50:49 
    7    184 Mogens Køhler                76 Ballerup OK                       1:02:49 



H80-  (1)      3.2 km   10 K               

    1    185 Peter Larsen                 83 Helsingør SOK                       44:02 



Åben1  (6)     7.9 km   18 K               

    1    262 Rasmus Ødum                     OK Øst Birkerød                     51:06 
    2    238 Astrid Maag                     Søllerød OK                       1:01:49 
    3    260 Henrik Nielsen                  Tisvilde Hegn OK                  1:08:46 
    4    263 Jan Thiesen                     Holbæk OK                         1:12:25 
    5    275 Henrik Albahn                   Tisvilde Hegn OK                  1:15:13 

         236 Jens Kovsted                    Tisvilde Hegn OK                  Fejlkl. 



Åben2  (14)    6.7 km   15 K               

    1    305 Asger H Nielsen                 OK Øst Birkerød                     41:02 
    2    268 Thomas Alkjær Eriksen           FIF Hillerød Orientering            42:40 
    3    188 Søren Albæk Jensen           41 Amager OK                           50:52 
    4    264 Erik Øhlenschlæger              OK Øst Birkerød                     56:36 
    5    267 Tine Alkjær Eriksen             FIF Hillerød Orientering          1:00:53 
    6    284 Henrik Tølløse                                                    1:01:26 
    7    248 Erik Simonsen                   OK Øst Birkerød                   1:01:34 
    8    187 Leif Sudergaard              51 Kildeholm OK                      1:03:29 
    9    276 JN Jakobsen                     OK Øst Birkerød                   1:06:56 
   10    239 Iben Maag                       Søllerød OK                       1:08:03 
   11    272 Pter Nørgaard                   Ballerup OK                       1:10:08 
   12    253 Bent Jensen                     Holbæk OK                         1:14:02 
   13    186 Rune Odin                    37 Lyngby OK                         1:19:30 

         278 Angelique Grønbo Rasmussen      Allerød OK                        Fejlkl. 



Åben3  (28)    5.3 km   15 K               

    1    296 Jesper David Jensen             Tisvilde Hegn OK                    31:44 
    2    304 Lars Simonsen                   FIF Hillerød Orientering            32:44 
    3    293 Thomas Vejsnæs                  OK Sorø                             33:20 
    4    307 Keld Johnsen                    Tisvilde Hegn OK                    40:00 
    5    310 Brian Lomholt Jensen            Cobham Satcom                       45:22 
    6    294 Lærke Vejsnæs                   OK Sorø                             45:28 
    7    282 Michael Leth Jessen             OK Roskilde                         45:49 
    8    303 Tøger Nørgaard                  Amager OK                           47:32 
    9    302 Anders Jacobsen                 Ballerup OK                         47:35 
   10    309 Tim Abild                       Allerød OK                          48:59 
   11    280 Torben Bagger                   Helsingør SOK                       51:08 
   12    308 Bente Madsen                    Tisvilde Hegn OK                    52:36 
   13    244 Bo Konring                      Søllerød OK                         54:18 
   14    298 Karsten Schultz                 DSR´s O-sektion                     54:46 
   15    286 Jens Frendsen                   OK Sorø                             55:58 
   16    287 Nils Sættem                     Kildeholm OK                        57:02 
   17    191 Flemming Sparre Sørensen     49 Amager OK                           57:50 
   18    299 Jimmy Hoen                      Ballerup OK                         59:08 
   19    281 Hanne Møller Jensen             OK Roskilde                       1:01:45 
   20    189 Jørgen Luxhøj                44 Søllerød OK                       1:04:26 
   21    258 Steen Fladberg                  Køge OK                           1:06:16 
   22    295 Ole D. Jensen                   Tisvilde Hegn OK                  1:07:37 
   23    297 Maike Stumpf                    Amager OK                         1:07:45 
   24    190 Jesper Fonager Christensen   53 OK Roskilde                       1:09:03 
   25    300 Ellen Kühn Jensen               FSK Orientering                   1:10:27 
   26    273 Alice Brødsgaard                Ballerup OK                       1:14:16 
   27    292 Jim Chalmers                    Lyngby OK                         1:18:08 

         306 Peter Werling                   Søllerød OK                       Fejlkl. 



Åben4  (15)    4.7 km   14 K               

    1    265 Bjarke Sucksdorff               OK73                                39:38 
    2    196 Jan Bartnik                  67 Amager OK                           52:20 
    3    256 Inger Kirkegaard                Tisvilde Hegn OK                    54:29 
    4    252 Jens Holmgaard                  FIF Hillerød Orientering            56:00 
    5    249 Jan Kristoffersen               Ballerup OK                         59:13 
    6    193 Louise B Jensen              26 Helsingør SOK                     1:01:34 
    7    192 Mogens Jørgensen             68 Søllerød OK                       1:06:39 
    8    194 Peter Krogh                  53 OK Øst Birkerød                   1:08:58 
    9    235 Erik Sørensen                   Kildeholm OK                      1:12:43 
   10    195 Gitte Krogh Madsen           48 OK Roskilde                       1:16:06 
   11    245 Flemming Jørgensen              FSK Orientering                   1:29:18 
   12    261 Lis Hedelund                    Vinderød OK af 1992               1:31:39 
   13    241 Inger Jensen                    FSK Orientering                   1:35:14 
   14    240 Ib Konradsen                    Søllerød OK                       1:35:15 

         270 Charlotte Nielsen               Tisvilde Hegn OK                  Fejlkl. 



Åben5  (16)    3.8 km   10 K               

    1    291 Jesper Kristiansen              OK Melfar                           27:15 
    2    269 Søren Østergaard                Helsingør SOK                       40:44 
    3    201 Rolf Andersen                62 Amager OK                           41:00 
    4    198 Søren Wassard                45 FIF Hillerød Orientering            41:36 
    5    285 Søren Christensen               OK Skærmen Værløse                  43:22 
    6    279 Anne Bülow Olsen                Lyngby OK                           45:55 
    7    251 Line Schorlemmer Frederiks      Ballerup OK                         50:00 
    8    259 Jannie Nielsen                  Tisvilde Hegn OK                    50:38 
    9    254 Mogens Jensen                   Holbæk OK                           51:02 
   10    257 Svend Fladberg                  Køge OK                             53:31 
   11    197 Jes Nyhegn                   40 FIF Hillerød Orientering            54:09 
   12    237 Lene Øbro                       Tisvilde Hegn OK                    58:03 
   13    290 Kirsten Olsen                   Søllerød OK                       1:06:18 

         255 Dan Haagerup                    Tisvilde Hegn OK                  Fejlkl. 
         199 Hanne Pedersen               56 OK Roskilde                   kke startet 
         200 Steen Baunehøj               67 OK Roskilde                   kke startet 



Åben6  (2)     3.1 km   9 K                

    1    289 Inger Christine Ødum            OK Øst Birkerød                     51:41 
    2    247 Ingelise Jørgensen              FSK Orientering                   1:17:02 



Åben7  (11)    5.5 km   14 K               

    1    271 Benjamin Stechmann              Tisvilde Hegn OK                    54:27 
    2    207 Jesper Kracht                47 PI-København                        58:19 
    3    205 Maja Maria Zwolinska         38 OK Sorø                           1:00:22 
    4    311 Tina Otetsen                    Ballerup OK                       1:03:51 
    5    208 Mikkel Bille                 37 Amager OK                         1:14:38 
    6    203 Lisbeth Reindel              51 Allerød OK                        1:20:14 
    7    283 Vinni Rønde                     OK Skærmen Værløse                1:28:58 
    8    204 Britt Schøndorff Clausen     30 Farum OK                          1:31:19 
    9    250 Inge Kristoffersen              Ballerup OK                       1:43:48 

         202 Louise Holm Splittorff       45 FIF Hillerød Orientering      kke startet 
         206 Emma Frandsen                13 OK Sorø                       kke startet 



Åben8  (4)     4.5 km   11 K               

    1    266 Andreas Eriksen                 FIF Hillerød Orientering            44:12 
    2    210 Jørgen Poulsen               84 OK73                              1:36:21 

         209 Karoline Hartmeyer           14 FIF Hillerød Orientering          Fejlkl. 
         211 Ole Hansen                   81 OK73                              Fejlkl. 



Åben9  (6)     4.2 km   12 K               

    1    274 Gert Bendsen                                                        34:57 
    2    212 Freja Holm Splittorff        13 FIF Hillerød Orientering            40:10 
    3    246 Renata Amorim                   Tisvilde Hegn OK                    49:23 
    4    277 Hans Grønborg Nielsen           Allerød OK                          50:45 
    5    213 Nikolaj Kaas Mortensen       24 Amager OK                           56:41 
    6    301 Claus Alkil                     Lyngby OK                         1:25:18 



Åben10  (3)    2.8 km   8 K                

    1    242 Cilas Lund                      OK Sorø                             22:05 
    2    288 Johan Lundberg                  OK Øst Birkerød                     27:09 
    3    243 Frederik Holmberg            20 FIF Hillerød Orientering            28:39 



JM-D-40  (1)   5.4 km   14 K               

    1    214 Malene Løkke                    Jernbanefritid                      47:06 



JM-D-50  (4)   5.5 km   14 K               

    1    218 Susanne Truelsen                Jernbanefritid                    1:08:57 
    2    216 Marianne Krowicki               Jernbanefritid                    1:25:57 

         217 Dorrit Nielsen                  Jernbanefritid                    Fejlkl. 
         215 Susanne G. Thomsen              Jernbanefritid                kke startet 



JM-D-70  (1)   4.5 km   11 K               

    1    219 E`lisa Sørensen                 Jernbanefritid                    2:16:30 



JM-H-45  (3)   6.7 km   15 K               

    1    223 Martin Schwartz                 Jernbanefritid                      57:14 
    2    222 Lars Forsting                   Jernbanefritid                    1:54:11 

         220 Jens J. Hansen                  Jernbanefritid                kke startet 



JM-H-50  (2)   5.3 km   15 K               

    1    221 Bjarne B. Jensen                Jernbanefritid                      45:14 

         224 Axel O. Petersen                Jernbanefritid                kke startet 



JM-H-55  (5)   5.5 km   14 K               

    1    227 Frank Sandgreen                 Jernbanefritid                      54:11 
    2    228 Kurt Jespersen                  Jernbanefritid                    1:09:41 
    3    225 Niels Aabye                     Jernbanefritid                    1:10:18 
    4    230 Jørn Rasmussen                  Jernbanefritid                    1:12:53 

         226 Gert Krowicki                   Jernbanefritid                kke startet 



JM-Beg  (2)    4.2 km   12 K               

    1    229 Anneli Aabye                    Jernbanefritid                      44:14 
    2    231 John L. Nielsen                 Jernbanefritid                    1:07:31