70. Stifindeløb i Store Dyrehave sydsø 12-04-2015 19:25
ResultaterOprettet af OE2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stnr Navn                         År Klub                                  Tid 



Beg  (1)       3.4 km   9 K                

    1      1 Tore Emil Maarup             07 Allerød OK                          26:32 



D-10  (4)      3.4 km   9 K                

    1      5 Silje Halberg Petersen       10 FIF Hillerød Orientering            21:55 
    2      3 Ebba Graff Frederiksen       10 FIF Hillerød Orientering            26:13 
    3      2 Cecilie Ertmann              09 Allerød OK                          29:06 
    4      4 Marie Lyskjær Jensen         10 Farum OK                            33:24 



D-12  (2)      3.9 km   10 K               

    1      6 Vigga Graff Frederiksen      12 FIF Hillerød Orientering            27:27 
    2      7 Amalie Ertmann               11 Allerød OK                          28:17 



D-14  (3)      4.8 km   9 K                

    1     10 Freya Halberg Petersen       13 FIF Hillerød Orientering            38:08 
    2      8 Cecilie Kreutzmann           14 FIF Hillerød Orientering            59:02 

           9 Xenia Bregensøe              12 Tisvilde Hegn OK                  Fejlkl. 



D-16  (2)      5.9 km   15 K               

    1     13 Celina Bregensøe             14 Tisvilde Hegn OK                  1:00:30 
    2     12 Karoline Saxtorp Schulz      15 Ballerup OK                       1:01:18 



D-18  (1)      5.9 km   15 K               

    1     14 Freja Kliem                  17 Farum OK                          1:26:50 



D21-  (3)      9.7 km   20 K               

    1     15 Pernille Helena Storm        26 OK Roskilde                       2:13:05 

          16 Marie Sofie Møller           30 Lyngby OK                     kke startet 
          17 Karoline Hooge               28 OK Skærmen Værløse            kke startet 



D40-  (1)      5.9 km   15 K               

          18 Maria Krog Schulz            43 Ballerup OK                   kke startet 



D45-  (7)      5.9 km   15 K               

    1     19 Hanne Fogh                   48 OK Sorø                             49:24 
    2     24 Bodil Karlsmose Kliem        47 Farum OK                            56:46 
    3     25 Birgitte Erskov Halland      55 OK Øst Birkerød                     59:21 
    4     22 Sandra Simonsen              47 FIF Hillerød Orientering            59:43 
    5     20 Iben Maag                    49 Søllerød OK                       1:01:07 
    6     21 Lise Jonasen                 49 Allerød OK                        1:03:05 

          23 Elin Nørgård Kracht          46 PI-København                  kke startet 



D50-  (6)      4.7 km   12 K               

    1     27 Lena Wraa                    53 Tisvilde Hegn OK                    43:37 
    2     31 Lotte Friberg                52 FIF Hillerød Orientering            46:57 
    3     30 Anne Skovbæk                 52 Søllerød OK                         51:48 
    4     29 Helle M. Frederiksen         54 Ballerup OK                       1:00:07 
    5     26 Gitte Grauert                52 Ballerup OK                       1:02:47 
    6     28 Ulla Place Petersen          53 Allerød OK                        1:05:37 



D55-  (6)      4.7 km   12 K               

    1     34 Siri Klausen                 55 Ballerup OK                         52:46 
    2     37 Birgitte Krüger              58 Helsingør SOK                       54:09 
    3     32 Ellen Kühn Jensen            57 Ballerup OK                       1:04:13 
    4     35 Jytte Sørensen               56 FSK Orientering                   1:10:30 
    5     36 Birte Langkilde              56 Ballerup OK                       1:10:48 
    6     33 Hanne Frost                  58 Farum OK                          1:26:44 



D60-  (7)      3.8 km   11 K               

    1     40 Eva Konring Olesen           60 FIF Hillerød Orientering            39:08 
    2     41 Gerda Marie Christiansen     64 OK Roskilde                         43:39 
    3     44 Kit Lang Jørgensen           60 Farum OK                            48:10 
    4     42 Annlou Husen                 61 Farum OK                            53:05 
    5     43 Johanne Lind                 61 Ballerup OK                       1:05:16 
    6     38 Betty Folino                 62 FIF Hillerød Orientering          1:05:20 

          39 Ellen Frier                  60 Søllerød OK                       Fejlkl. 



D65-  (12)     3.8 km   11 K               

    1     48 Vibeke Bøgevig               69 Søllerød OK                         39:17 
    2     51 Ulla Hooge                   66 OK Skærmen Værløse                  41:12 
    3     45 Elsa Bratholm                66 OK73                                45:39 
    4     50 Inger Kirkegaard             66 Tisvilde Hegn OK                    46:04 
    5     49 Marianne Lykking             71 OK73                                47:07 
    6     52 Annie Bøving Michaelsen      65 Tisvilde Hegn OK                    56:40 
    7     54 Ellen Thisted                69 Søllerød OK                       1:00:11 
    8     47 Inge Madsen                  78 OK73                              1:00:19 
    9     46 Lise Kolte                   69 FSK Orientering                   1:05:36 
   10     56 Ruth Hansen                  70 OK Skærmen Værløse                1:07:43 

          55 Annelise Hansen              73 FIF Hillerød Orientering          Fejlkl. 
          53 Anne Sørensen                65 Helsingør SOK                 kke startet 



D70-  (7)      3.2 km   10 K               

    1     61 Else Juul Hansen             70 Søllerød OK                         43:06 
    2     60 Lisbeth G. Larsen            71 FIF Hillerød Orientering            51:41 
    3     63 Kirsten Olsen                72 Søllerød OK                         59:49 
    4     62 Ulla Valnert                 71 OK73                              1:03:58 
    5     58 Henny Rosenberg              72 OK73                              1:27:02 
    6     59 Jytte Eltang                 74 FSK Orientering                   2:08:31 

          57 Anne Hultengren              71 Ballerup OK                   kke startet 



D75-  (1)      3.2 km   10 K               

    1     64 Elisa Sørensen               76 FSK Orientering                   1:18:14 



H-10  (2)      3.4 km   9 K                

    1     66 Magnus Kreutzmann            11 FIF Hillerød Orientering            28:19 
    1     65 Mads Christian Maarup        09 Allerød OK                          28:19 



H-12  (2)      3.9 km   10 K               

    1     67 Tobias Olloz                 11 Tisvilde Hegn OK                    29:55 

          68 Malte Kliem                  12 Farum OK                      kke startet 



H-14  (1)      5.4 km   11 K               

          69 Jeppe Lyskjær Jensen         14 Farum OK                      kke startet 



H-16  (2)      7.4 km   17 K               

    1     71 Mikkel Lyskjær Jensen        16 Farum OK                            49:10 

          70 Frederik Holm Splittorff     14 FIF Hillerød Orientering      kke startet 



H-18  (1)      9.4 km   20 K               

    1     72 Andreas Duc Jørgensen        18 Allerød OK                        1:18:15 



H21-  (4)      13.0 km   25 K              

    1     75 Martin Laage Kragh           25 OK Roskilde                       1:28:49 
    2     73 Silas Volfing                33 OK Øst Birkerød                   1:37:30 
    3     74 Lasse Grønnebæk              31 Amager OK                         2:02:34 

          76 Ulrik Staugaard              45 FIF Hillerød Orientering          Fejlkl. 



H35-  (1)      10.9 km   21 K              

    1     77 Asger Habekost Nielsen       37 OK Øst Birkerød                   1:12:13 



H40-  (3)      9.7 km   20 K               

    1     79 Lars Lyngsø                  44 Lyngby OK                         1:20:06 

          78 Gunnar W. van de Leeden      43 OK Øst Birkerød                   Fejlkl. 
          80 Thomas Q. Christensen        43 OK Øst Birkerød               kke startet 



H45-  (9)      9.4 km   20 K               

    1     82 Jens Knud Maarup             48 Allerød OK                          52:56 
    2     86 Mogens Hagedorn              49 Søllerød OK                       1:05:35 
    3     90 Kåre Sørensen                48 OK Sorø                           1:06:15 
    4     85 Alex Ottesen                 48 Ballerup OK                       1:07:32 
    5     87 Christian Olsen              45 Amager OK                         1:14:56 
    6     88 Nicolai Kliem                48 Farum OK                          1:16:50 
    7     89 Viorel Miclea                47 Lyngby OK                         1:34:00 
    8     81 Peter Dyrsting               49 FIF Hillerød Orientering          1:36:11 

          83 Michael Splittorff           45 FIF Hillerød Orientering      kke startet 



H50-  (5)      7.4 km   17 K               

    1     92 Carsten Stenberg             54 FIF Hillerød Orientering            59:38 
    2     93 Claus Rytter Larsen          50 Farum OK                          1:05:52 
    3     91 Poul Henning Poulsen         54 Tisvilde Hegn OK                  1:08:39 
    4     94 Kirsten Møller               50 Søllerød OK                       1:16:33 

          95 Lars Bech Jensen             54 FSK Orientering                   Fejlkl. 



H55-  (14)     7.4 km   17 K               

    1     98 Jørgen Skaarup               59 Ballerup OK                         54:37 
    2     96 Søren Sloth                  56 FIF Hillerød Orientering            56:54 
    3    101 Kurt Thuesen                 58 FSK Orientering                   1:02:02 
    4     97 Max Prang                    60 Fredensborg OK                    1:02:38 
    5    106 Michael Hjorth               57 OK73                              1:04:03 
    6    104 Lars Hanghøj Petersen        60 Ballerup OK                       1:11:32 
    7    109 Carsten Hansen               59 FIF Hillerød Orientering          1:12:03 
    8    105 Niels la Cour Bentzon        60 Søllerød OK                       1:13:04 
    9    100 Niels Aabye                  58 Ballerup OK                       1:13:43 
   10    102 Flemming Vejen               59 Ballerup OK                       1:15:39 
   11    108 Erik Sørensen                65 Allerød OK                        1:16:16 
   12     99 Jan Frank Nielsen            56 FSK Orientering                   1:18:11 
   13    107 Bo Konring                   56 Søllerød OK                       1:20:30 

         103 Michael Parvang              59 Søllerød OK                       Fejlkl. 



H60-  (12)     5.9 km   15 K               

    1    117 Flemming Wendelboe           64 Helsingør SOK                       49:57 
    2    115 Jørn Mouritzen               64 Fredensborg OK                      51:35 
    3    116 Hakon Mosbech                61 OK Skærmen Værløse                  56:25 
    4    119 Jens Korsholm                61 Farum OK                            57:43 
    5    110 Kim Folander                 64 OK Sorø                             58:48 
    6    114 Bent Johansen                63 OK73                              1:01:46 
    7    118 Niels Raagaard               63 Søllerød OK                       1:02:41 
    8    113 Kai Beck-Andersen            63 Farum OK                          1:02:43 
    9    120 Henrik Kleffel               61 Søllerød OK                       1:03:23 
   10    121 Thomas Østergaard            60 OK Øst Birkerød                   1:15:07 

         112 Jørgen Wisbech               63 Søllerød OK                       Fejlkl. 
         111 Lars Vedel Jørgensen         60 Farum OK                      kke startet 



H65-  (18)     5.3 km   13 K               

    1    135 Gunnar Grue-Sørensen         65 OK Roskilde                         39:18 
    2    133 Emil Olesen                  65 FIF Hillerød Orientering            43:29 
    3    132 Jimmy Hoen                   65 Ballerup OK                         47:50 
    4    126 Mogens Hansen                73 OK Skærmen Værløse                  49:47 
    5    123 Jørgen Münster-Swendsen      66 Søllerød OK                         50:27 
    6    137 Karsten Schultz              68 FIF Hillerød Orientering            52:30 
    7    124 Leif Jensen                  66 OK Skærmen Værløse                  54:35 
    8    131 Steen Sørensen               69 OK Skærmen Værløse                  59:40 
    9    138 Karl Aage Hald               69 FSK Orientering                   1:00:29 
   10    128 Knud Torm                    69 OK Skærmen Værløse                1:05:09 
   11    125 Svend Mortensen              67 Tisvilde Hegn OK                  1:05:21 
   12    130 Knud Lykking                 72 OK73                              1:05:44 
   13    129 Jørn Simonsen                69 Ballerup OK                       1:09:33 
   14    139 Ole Husen                    67 Farum OK                          1:12:22 
   15    136 Søren Christensen            66 OK Skærmen Værløse                1:15:19 
   16    134 Peter Leander                68 Køge OK                           1:31:15 

         122 Niels Hamborg Jensen         66 OK Skærmen Værløse                Fejlkl. 
         127 Ole Berner                   65 Søllerød OK                   kke startet 



H70-  (16)     4.7 km   12 K               

    1    155 Allan Christiansen           71 Fredensborg OK                      47:06 
    2    143 Aage Damsgaard               70 FIF Hillerød Orientering            47:21 
    3    154 Gert Bøgevig                 72 Søllerød OK                         49:27 
    4    150 Gunner Jørgensen             72 OK73                                50:22 
    5    142 Erik Løvgren Jensen          70 Køge OK                             52:55 
    6    151 Kaj Rostvad                  73 Søllerød OK                         56:03 
    7    146 Ole Rasmussen                72 Køge OK                           1:00:23 
    8    145 Knud Dam                     72 Kildeholm OK                      1:03:43 
    9    153 Leo Mathiesen                74 FIF Hillerød Orientering          1:13:38 
   10    140 Dan Haagerup                 73 Tisvilde Hegn OK                  1:18:44 
   11    144 Poul Gregersen               72 Ballerup OK                       1:19:04 
   12    141 Per Mogens Petersen          71 OK Øst Birkerød                   1:33:05 
   13    152 Hugo Lyse Nielsen            74 Køge OK                           1:43:56 
   14    148 Jens Lynge                   73 Køge OK                           1:57:08 

         147 Sven Bjerre                  71 Tisvilde Hegn OK                  Fejlkl. 
         149 Per Aaes Christoffersen      71 Ballerup OK                   kke startet 



H75-  (9)      3.8 km   11 K               

    1    164 Bendt Frandssen              75 Farum OK                            41:17 
    2    161 Kurt Valery                  77 Tisvilde Hegn OK                    42:16 
    3    159 Bent Mortensen               79 OK73                                47:23 
    4    158 Arne Andersen                76 Farum OK                            48:57 
    5    156 Flemming Larsen              75 Helsingør SOK                       54:22 
    6    162 Jørgen Lund-Hansen           78 Farum OK                          1:01:31 
    7    157 Jens Buchardt                77 Allerød OK                        1:07:54 

         160 Finn Hultengren              75 Ballerup OK                   kke startet 
         163 Henning Løwenstein           76 FIF Hillerød Orientering      kke startet 



H85-  (1)      3.2 km   10 K               

    1    165 Jørgen Poulsen               85 OK73                              1:13:35 



Åben1  (18)    8.7 km   20 K               

    1    268 Mikkel Kaae-Nielsen             Søllerød OK                         57:45 
    2    248 Rolf Valery                     Tisvilde Hegn OK                    58:46 
    3    195 Jesper David Jensen             Tisvilde Hegn OK                    59:29 
    4    259 Lars Konradsen                  FIF Hillerød Orientering          1:03:58 
    5    215 EmilOlander Lorenz              Allerød OK                        1:07:05 
    6    216 Thomas Thino                    NN                                1:07:06 
    7    244 Leif E. Larsen                  Tisvilde Hegn OK                  1:08:08 
    8    219 Jesper Lægsgaard                Lyngby OK                         1:08:19 
    9     84 Michael Ertmann              47 Allerød OK                        1:08:53 
   10     11 Agnes Nørgård Kracht         16 Tisvilde Hegn OK                  1:09:03 
   11    193 Claus Cederberg                 Ballerup OK                       1:10:55 
   12    258 Kent Pihl                       OK Roskilde                       1:12:44 
   13    252 Sverre Thune                    Farum OK                          1:15:13 
   14    277 Rune Gundersen                  Tisvilde Hegn OK                  1:16:40 
   15    275 Jesper Andreasen                Farum OK                          1:23:19 
   16    228 Henrik Tølløse                  Hvalsø                            1:30:23 
   17    257 Rolf Pihl                       OK Roskilde                       1:31:15 
   18    274 Jens Thamdrup                   Allerød OK                        1:31:47 



Åben2  (23)    6.5 km   18 K               

    1    293 Jens Hansen                     Tisvilde Hegn OK                    48:09 
    2    282 Mette Rønning Steffensen        OK Øst Birkerød                     54:05 
    3    190 Ronnie Hjorth                37 OK73                                55:48 
    4    298 Anne Larsen                     FIF Hillerød Orientering            59:03 
    5    222 Eva Smedegaard                  OK Sorø                             59:47 
    6    262 Christian Strandgaard           Søllerød OK                       1:01:00 
    7    279 Frede Lillelund                 Søllerød OK                       1:02:57 
    8    255 Erik Simonsen                   OK Øst Birkerød                   1:03:16 
    9    204 Karen Jensen                    OK Øst Birkerød                   1:03:38 
   10    297 Jens Krebs                      Søllerød OK                       1:03:57 
   11    270 Kaae-Nielsen                    Søllerød OK                       1:04:11 
   12    232 Svend-Erik Jepsen               Søllerød OK                       1:06:24 
   13    170 Bente Madsen                 56 Tisvilde Hegn OK                  1:10:37 
   14    269 Anne Kaae-Nielsen               Søllerød OK                       1:12:25 
   15    266 Anders Jonsson                  Søllerød OK                       1:12:47 
   16    166 Thomas Pickering             50 FSK Orientering                   1:14:52 
   17    281 Henrik Carlsen                  FIF Hillerød Orientering          1:22:17 
   18    168 Rune Odin                    38 Lyngby OK                         1:28:54 
   19    169 Mikael Horn Rolighed         47 Lyngby OK                         1:38:05 

         171 Jesper Lundsgaard            40 Vestjysk Orienteringsklub         Fejlkl. 
         224 Keld Johnsen                    Tisvilde Hegn OK                  Fejlkl. 
         230 Torben Kristensen               Herlufsholm                       Fejlkl. 
         167 Anders Falkenskov            40 Ballerup OK                   kke startet 



Åben3  (27)    5.7 km   15 K               

    1    249 Iben Valery                     Tisvilde Hegn OK                    45:00 
    2    242 Mette Stub                      PI-København                        45:34 
    3    243 Bruno Stub                      PI-København                        48:00 
    4    263 Mikael Lüthje                   Søllerød OK                         50:49 
    5    251 Pernille Brunstedt Jacobse      OK Øst Birkerød                     51:22 
    6    240 Peter Nørgaard                  Ballerup OK                         56:00 
    7    265 Henrik O. Petersen              Allerød OK                          58:54 
    8    254 Amalie Severinsen               OK Øst Birkerød                     59:08 
    9    173 Kaj Maag                     51 Søllerød OK                         59:48 
   10    267 Nils Sættem                     Kildeholm OK                      1:00:38 
   11    175 Louis Steinthal              49 FIF Hillerød Orientering          1:05:54 
   12    236 Henrik Boesen                   OK Roskilde                       1:07:46 
   13    172 Niels Conradsen              67 Søllerød OK                       1:08:51 
   14    235 Tobias Hooge                    OK Skærmen Værløse                1:09:26 
   15    198 Steen Fladberg                  Køge OK                           1:18:07 
   16    214 Jytte Olander Rasmussen         Allerød OK                        1:18:55 
   17    289 Jens Rose-Møller                Søllerød OK                       1:21:34 
   18    221 Maja Sophie Smedegaard          OK Sorø                           1:24:35 
   19    223 Cecilie Smedegaard Madsen       OK Sorø                           1:24:36 
   20    174 Kurt Jespersen               68 FSK Orientering                   1:29:21 
   21    238 Christina Pojezny               SLGI                              1:33:30 

         178 Flemming Sparre Sørensen     50 Amager OK                         Fejlkl. 
         206 Dan Nielsen                     Allerød OK                        Fejlkl. 
         271 Alberte Kaae-Nielsen            Søllerød OK                       Fejlkl. 
         294 Susanne Thomsen                 Tisvilde Hegn OK                  Fejlkl. 
         176 Preben Sloth                 56 FIF Hillerød Orientering      kke startet 
         177 Lars Sørensen                43 OK Øst Birkerød               kke startet 



Åben4  (29)    4.7 km   12 K               

    1    276 Helge Lang Pedersen             Farum OK                            37:39 
    2    245 Bjaarke Sucksdorff              Allerød OK                          40:45 
    3    247 Charlotte Thune                 Farum OK                            43:08 
    4    231 Michael Leth Jess               OK Roskilde                         46:57 
    5    220 Jes Nyhegn                      FIF Hillerød Orientering            49:13 
    6    280 Ulrik Danneskiold-Samsøe        Farum OK                            49:40 
    7    273 Lone Karlsmose Gamble           Farum OK                            50:26 
    8    256 Karsten Funder                  FIF Hillerød Orientering            50:38 
    9    272 Anette Holm                     Farum OK                            51:07 
   10    182 Rolf Andersen                63 Amager OK                           55:33 
   11    286 Else Gudme                      OK73                                56:58 
   12    181 Jan Bartnik                  68 Amager OK                           57:15 
   13    208 Charlotte Grauert               Ballerup OK                         57:39 
   14    180 Jesper Kracht                48 PI-København                        59:42 
   15    197 Ellis Byrgiel Sommer            OK Øst Birkerød                   1:00:03 
   16    196 Jørgen Luxhøj                   Søllerød OK                       1:00:09 
   17    287 Birgit Hausener                 SG                                1:01:13 
   18    225 John Andersen                   OK73                              1:01:29 
   19    237 Jytte Hougaard                  OK Roskilde                       1:03:12 
   20    292 Jan steen Jensen                Ballerup OK                       1:04:17 
   21    260 Ruth Ertmann                    FIF Hillerød Orientering          1:09:01 
   22    213 Paul Hansen                     Farum OK                          1:09:42 
   23    296 Jacob Spange Martensen          PI-København                      1:10:57 
   24    183 Kim Møller                   58 Køge OK                           1:20:53 
   25    234 Vinni Rønde                     OK Skærmen Værløse                1:48:31 
   26    210 Inger Jensen                    FSK Orientering                   1:54:27 
   27    203 Steffen Nilsson                 Køge OK                           1:59:03 

         241 Alice Brødsgaard                Ballerup OK                       Fejlkl. 
         179 Ana Magdalena Chirita        40 FSK Orientering               kke startet 



Åben5  (9)     3.7 km   10 K               

    1    211 Henrik Nielsen                  Tisvilde Hegn OK                    45:01 
    2    226 Jette Stepputat                 Søllerød OK                         49:55 
    3    205 Tove Andersen                   OK Øst Birkerød                     55:06 
    4    184 Mogens Jørgensen             69 Søllerød OK                         57:27 
    5    212 Jannie Nielsen                  Tisvilde Hegn OK                    57:41 
    6    283 Holger Karlsmose                Farum OK                          1:00:45 
    7    264 Niels Lyhne                     Herlufsholm                       1:01:31 
    8    288 Lisbeth Jensen                  Ballerup OK                       1:03:13 
    9    261 Bo Ertmann                      FIF Hillerød Orientering          1:30:46 



Åben6  (4)     3.2 km   10 K               

    1    246 Gigi Sucksdorff                 Allerød OK                          55:29 
    2    199 Sven Fladberg                   Køge OK                           1:05:20 
    3    233 Mogens Køhler                   Ballerup OK                       1:06:46 
    4    285 Søren Gudme                     OK73                              1:13:59 



Åben7  (8)     5.3 km   11 K               

    1    185 Ulrik Frederiksen            43 FIF Hillerød Orientering            57:54 
    2    186 Hans Bendtsen                47 Amager OK                         1:08:03 
    3    284 Nynne Parvang                   Søllerød OK                       1:11:25 
    4    295 Henrik Torp Andersen            Amager OK                         1:32:11 
    5    291 Marianne Gundel                 Ballerup OK                       1:45:41 
    6    239 Andrea Pojezny                  SLGI                              2:05:30 

         202 Asger Holmberg                  FIF Hillerød Orientering          Fejlkl. 
         207 Majken Maarup                   Allerød OK                        Fejlkl. 



Åben8  (8)     4.3 km   9 K                

    1    187 Dorte Seifert Teide          41 FSK Orientering                     57:04 
    2    191 Trine Hershøj                34 OK73                                57:05 
    3    253 Torsten Bergvind                NN                                1:28:39 
    4    209 Ib Konradsen                    Søllerød OK                       1:32:00 
    5    229 Anne Keller                     Amager OK                         1:45:55 
    6    227 Eskild Rønne                    Kildeholm OK                      1:47:14 

         188 Rikke Ertmann                47 Allerød OK                        Fejlkl. 
         218 Gunnar Lorenzen                 Allerød OK                        Fejlkl. 



Åben9  (6)     3.9 km   10 K               

    1    200 Gustav Holmberg                 FIF Hillerød Orientering            28:39 
    2    278 Frederikke Gundersen            Tisvilde Hegn OK                    36:46 
    3    217 Bahar Bingol                    NN                                  48:15 
    4    250 Tobias Christiansen             NN                                  51:35 
    5    290 Annette Petersen                Ballerup OK                       1:02:51 
    6    189 Claus Alkil                  73 Lyngby OK                         1:34:29 



Åben10  (3)    3.4 km   9 K                

    1    201 Frederik Holmberg               FIF Hillerød Orientering            29:46 
    2    192 Frida Hagedorn                  Søllerød OK                         30:14 
    3    194 Rune Cederberg                  Ballerup OK                         51:37