DSRs Jubilæumsløb 2015ti 20-10-2015 21:26
ResultaterOprettet af OE2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stnr Navn                         År Klub                                  Tid 



D-10  (1)      3.0 km   13 K               

    1      1 Lisa Børsting                08 Herlufsholm OK                      37:58 



D21-  (2)      10.0 km   20 K              

    1      2 Hanne Fogh                   48 OK Sorø                           1:22:21 
    2      3 Karoline Hooge               28 OK Skærmen Værløse                1:59:23 



D35-  (2)      7.8 km   16 K               

           4 Bente Madsen                 56 Tisvilde Hegn OK              kke startet 
           5 Mette Rønning Steffensen     48 OK Øst Birkerød               kke startet 



D40-  (2)      5.6 km   12 K               

    1      6 Angélique Grønbo Rasmussen   43 Allerød OK                          52:35 
    2      7 Camilla Bøgevig Larkai       43 OK73                              1:27:48 



D45-  (5)      5.6 km   12 K               

    1     10 Lise Jonasen                 49 Allerød OK                          56:02 
    2     11 Iben Maag                    49 Søllerød OK                         56:28 
    3     12 Jytte Olander Rasmussen      46 Allerød OK                        1:13:42 

           9 Naja Sørensen                49 OK Skærmen Værløse                Fejlkl. 
           8 Heidi Kristensen             46 Søllerød OK                   kke startet 



D50-  (2)      4.7 km   10 K               

    1     13 Karen Wibe Enevoldsen        52 Allerød OK                          54:41 

          14 Maria Iben Sell-Petersen     53 Allerød OK                    kke startet 



D55-  (2)      4.7 km   10 K               

    1     16 Søs Munch Hansen             55 OK Sorø                             41:50 
    2     17 Inge Jørgensen               70 OK Roskilde                         52:48 



D60-  (4)      3.4 km   8 K                

    1     18 Kit Lang Jørgensen           60 Farum OK                            34:11 
    2     21 Betty Folino                 62 FIF Hillerød Orientering            39:51 
    3     19 Anne Keller                  62 Amager OK                         1:05:18 

          20 Johanne Lind                 61 Ballerup OK                       Fejlkl. 



D65-  (5)      3.4 km   8 K                

    1     26 Ulla Hooge                   66 OK Skærmen Værløse                  32:42 
    2     25 Inger Kirkegaard             66 Tisvilde Hegn OK                    37:36 
    3     23 Annie Bøving Michaelsen      65 Tisvilde Hegn OK                    38:17 
    4     22 Lise Kolte                   69 FSK Orientering                     44:59 
    5     24 Ellen Thisted                69 Søllerød OK                         55:34 



D70-  (6)      3.4 km   8 K                

    1     31 Kirsten Olsen                72 Søllerød OK                         40:02 
    2     30 Inge Madsen                  78 OK73                                41:04 
    3     29 Inger Jensen                 73 FSK Orientering                     44:08 
    4     28 Marianne Lykking             71 OK73                                45:24 
    5     27 Lisbeth Jensen               71 Ballerup OK                         48:40 
    6     32 Lisbeth G. Larsen            71 FIF Hillerød Orientering            57:33 



H-10  (2)      3.0 km   13 K               

    1     34 Mads Christian Maarup        09 Allerød OK                          21:28 
    2     33 Tore Emil Maarup             07 Allerød OK                          23:43 



H-12  (1)      3.5 km   10 K               

          35 Erik Grønborg Nielsen        09 Allerød OK                        Fejlkl. 



H-16  (4)      7.8 km   16 K               

    1     38 Lasse Fugmann Thamdrup       16 Allerød OK                          51:13 
    2     37 Mikkel Lau Petersen          15 Allerød OK                        1:00:05 
    3     39 Theis Munktved               13 Allerød OK                        1:00:34 
    4     36 Eskil Nordahl Fundal         16 Allerød OK                        1:10:04 



H21-  (11)     12.3 km   23 K              

    1     50 Mikkel Lyskjær Jensen        16 Farum OK                          1:26:51 
    2     49 Mogens Hagedorn              49 Søllerød OK                       1:28:24 
    3     44 Andreas Duc Jørgensen        18 Allerød OK                        1:33:01 
    4     48 Kasper Ingerslev             26 Ballerup OK                       1:35:26 
    5     43 Rune Østergaard              17 Søllerød OK                       1:35:44 
    6     47 Peter Østergaard             55 Søllerød OK                       1:40:06 
    7     46 Brian Damsgaard              35 Hvalsø OK                         1:42:15 
    8     45 Daniel Ingemann Pedersen     23 OK Sorø                           1:43:57 
    9     40 Arnau Ormella                26 Amager OK                         2:00:51 

          42 Jesper Kristiansen           35 OK Melfar                     kke startet 
          41 Rasmus Velling               29 OK Skærmen Værløse            kke startet 



H35-  (1)      10.0 km   20 K              

    1     51 Tim Abild                    35 Allerød OK                        1:25:55 



H40-  (3)      10.0 km   20 K              

    1     54 Lars Lyngsø                  44 Lyngby OK                         1:21:40 
    2     53 Brian Lomholt Jensen         40 Farum OK                          1:23:31 
    3     52 Bjark Bo Christensen         42 Holbæk OK                         1:39:44 



H45-  (8)      9.1 km   19 K               

    1     55 Kåre Sørensen                48 OK Sorø                           1:09:01 
    2     62 Lars Munktved                46 Allerød OK                        1:11:23 
    3     60 Arne Kristensen              56 Herlufsholm OK                    1:15:00 
    4     59 Erik Sørensen                65 Allerød OK                        1:26:58 
    5     61 Michael Nygaard Møller       47 OK73                              1:29:51 
    6     57 Jesper Sørensen              47 OK Skærmen Værløse                1:50:21 
    7     56 Jens Knud Maarup             48 Allerød OK                        2:16:17 

          58 Jesper Allan Jensen          47 OK Roskilde                   kke startet 



H50-  (4)      7.8 km   16 K               

    1     63 Carsten Stenberg             54 FIF Hillerød Orientering          1:03:23 
    2     66 Jan Thiesen                  53 Holbæk OK                         1:07:53 
    3     65 Max Prang                    60 Fredensborg OK                    1:12:22 
    4     64 Kirsten Møller               50 Søllerød OK                       1:20:18 



H55-  (12)     7.8 km   16 K               

    1     78 Kurt Thuesen                 58 FSK Orientering                   1:00:09 
    2     71 Jørgen Skaarup               59 Ballerup OK                       1:00:47 
    3     79 Gregers Jørgensen            58 Ballerup OK                       1:01:57 
    4     74 Lars Hanghøj Petersen        60 Ballerup OK                       1:07:56 
    5     67 Niels la Cour Bentzon        60 Søllerød OK                       1:17:28 
    6     73 Per Rasmussen                55 Amager OK                         1:17:30 
    7     68 Carsten Hansen               59 FIF Hillerød Orientering          1:20:17 
    8     70 Nis Schmidt                  57 AS Feltsport                      1:20:19 
    9     77 Jens Bentsen                 55 OK Øst Birkerød                   1:20:57 
   10     69 Bo Konring                   56 Søllerød OK                       1:24:16 
   11     76 Knud Dam                     72 Kildeholm OK                      1:38:37 

          75 Søren Sloth                  56 FIF Hillerød Orientering      kke startet 



H60-  (11)     5.6 km   12 K               

    1     83 Peter Sørensen               62 PI-København                        43:46 
    2     86 Lars Vedel Jørgensen         60 Farum OK                            47:25 
    3     87 Kim Folander                 64 OK Sorø                             48:26 
    4     90 Jens Korsholm                61 Farum OK                            48:33 
    5     80 Henrik Kleffel               61 Søllerød OK                         49:09 
    6     82 Mogens Hald Kristensen       61 OK Roskilde                         52:29 
    7     88 Niels Raagaard               63 Søllerød OK                         52:37 
    8     81 Jørn Mouritzen               64 Fredensborg OK                      54:17 
    9     89 Dan Nielsen                  60 Allerød OK                          54:33 
   10     84 Bent Johansen                63 OK73                                59:10 
   11     85 Allan Wiingaard              63 Holbæk OK                         1:22:34 



H65-  (9)      5.6 km   12 K               

    1     97 Karsten Schultz              68 FIF Hillerød Orientering            51:29 
    2     99 Ole Berner                   65 Søllerød OK                         53:21 
    3     96 Mogens Hansen                73 OK Skærmen Værløse                  53:34 
    4     93 Ole Christiansen             69 Farum OK                          1:00:21 
    5     95 Karl Aage Hald               69 FSK Orientering                   1:03:58 
    6     98 Søren Christensen               OK Skærmen Værløse                1:05:27 
    7     94 Knud Torm                    69 OK Skærmen Værløse                1:05:55 
    8     92 Jan Kristoffersen            68 Ballerup OK                       1:08:46 

          91 Jørgen Münster-Swendsen      66 Søllerød OK                   kke startet 



H70-  (18)     4.7 km   10 K               

    1    103 Allan Christiansen           71 Fredensborg OK                      45:48 
    2    108 Ole Svendsen                 72 OK Roskilde                         45:56 
    3    113 Kaj Rostvad                  73 Søllerød OK                         48:40 
    4    116 Jørgen Jensen                77 Helsingør SOK                       49:06 
    5    109 Niels-Henrik Holscher        71 O-63                                50:13 
    6    124 Ulrik Danneskiold-Samsøe     70 Farum OK                            52:06 
    7    101 Birger Hoff                  72 AS Feltsport                        53:28 
    8    114 Gunner Jørgensen             72 OK73                                54:08 
    9    105 Ole Rasmussen                72 Køge OK                             57:38 
   10    115 Niels Lyhne                  74 Herlufsholm OK                    1:00:45 
   11    100 Knud Lykking                 72 OK73                              1:02:28 
   12    111 Jørn Andreasen               75 OK73                              1:06:13 
   13    106 Erik Bach Sørensen           71 Kildeholm OK                      1:10:54 
   14    110 Helge Johansen               73 Lyngby OK                         1:11:36 
   15    102 Svend Erik Jensen            70 OK Skærmen Værløse                1:12:23 
   16    107 Niels Lund                   70 Søllerød OK                       1:13:46 
   17    104 Leo Mathiesen                74 FIF Hillerød Orientering          1:15:04 

         112 Dan Haagerup                 73 Tisvilde Hegn OK              kke startet 



H75-  (7)      3.4 km   8 K                

    1    122 Kurt Valery                  77 Tisvilde Hegn OK                    37:18 
    2    121 Flemming Larsen              75 Helsingør SOK                       38:55 
    3    119 Arne Andersen                76 Farum OK                            44:33 
    4    118 Bent Mortensen               79 OK73                                45:37 
    5    117 Jens Buchardt                   Allerød OK                          50:16 
    6    123 Frank Sandgreen              77 FSK Orientering                     53:07 
    7    120 Carl Djurhuus                77 Kildeholm OK                      1:06:16 



H80-  (1)      3.4 km   8 K                

    1    125 Peter Larsen                 84 Helsingør SOK                       46:18 



H85-  (3)      3.4 km   8 K                

    1    126 Jørgen Poulsen               85 OK73                              1:17:43 
    2    128 Poul Erik Birk Jakobsen      89 Tisvilde Hegn OK                  1:51:15 

         127 Erik Elleman Høegh           87 Allerød OK                         Udgået 



Åben1  (13)    8.6 km   20 K               

    1    177 Lasse Helweg                    Allerød OK                        1:01:00 
    2    243 Alex Ottesen                    Ballerup OK                       1:05:45 
    3    175 Clause Cederberg                Ballerup OK                       1:06:43 
    4    162 Janne Brunstedt                 OK Roskilde                       1:08:47 
    5    170 Svend Christensen               NN                                1:11:12 
    6    185 Aksel Andersen                  OK Roskilde                       1:13:26 
    7    195 Bjarne B. Jensen                Helsingør SOK                     1:17:27 
    8    204 Mette Filskov                   OK Sorø                           1:17:58 
    9    240 Henrik Visborg Thune            Kildeholm OK                      1:22:55 
   10    208 Jan Jakobsen                    OK Øst Birkerød                   1:37:11 
   11    191 Torben Kristensen               Herlufsholm OK                    1:41:16 

         129 Peter Hilbert                41 Søllerød OK                       Fejlkl. 
         130 Tajs Hviid Pedersen          28 Amager OK                     kke startet 



Åben2  (30)    6.5 km   14 K               

    1    241 Johan Holkmann Jacobsen         OK Øst Birkerød                     42:21 
    2    220 Lasse hansen                    Kildeholm OK                        47:06 
    3    239 Leif E. Larsen                  Tisvilde Hegn OK                    47:36 
    4    190 Mette Stub                      PI-København                        47:41 
    5    133 Lars Bech Jensen             54 FSK Orientering                     48:56 
    6    158 Mikael Lüthje                   Søllerød OK                         55:06 
    7    250 Troels Bent Hansen              Allerød OK                          55:50 
    8    198 Steen Stausholm                 Farum OK                            56:06 
    9    187 Nils Sættem                     Kildeholm OK                        56:59 
   10    181 Hakon Mosbech                   OK Skærmen Værløse                  57:24 
   11    237 Gunnar Grue-Sørensen            OK Roskilde                         58:36 
   12    246 Erik Simonsen                   OK Øst Birkerød                     58:41 
   13    227 Christian Strandgaard           Søllerød OK                       1:00:00 
   14    164 flemming bruun                  Allerød OK                        1:00:23 
   15    135 Karen Jensen                 52 OK Øst Birkerød                   1:01:17 
   16    134 Birgitte Birck               56 Allerød OK                        1:01:25 
   17    242 Henrik Nielsen                  Tisvilde Hegn OK                  1:02:06 
   18    248 Flemming Vejen                  Ballerup OK                       1:03:00 
   19    166 John Tripax                     OK Roskilde                       1:03:39 
   20    236 Jan Frank Nielsen               FSK Orientering                   1:06:08 
   21    131 Gert Bøgevig                 72 Søllerød OK                       1:06:37 
   22    136 Lars Sørensen                43 OK Øst Birkerød                   1:11:27 
   23    216 Henrik Boesen                   OK Roskilde                       1:13:09 
   24    171 Viggo hansen                    Ballerup OK                       1:13:52 
   25    245 Peter Reinholdt                 Farum OK                          1:14:39 
   26    132 Vibeke Bøgevig               69 Søllerød OK                       1:14:50 
   27    210 Anne Skovbæk                    Søllerød OK                       1:14:52 
   28    234 Tage Ebbensgaard                Køge OK                           1:17:08 
   29    160 Siri Klausen                    Ballerup OK                       1:17:09 
   30    225 Henrik Mathiesen                Herlufsholm OK                    1:26:27 



Åben3  (33)    4.4 km   11 K               

    1    137 Ronnie Hjorth                37 OK73                                33:49 
    2    193 Anders Wraa                     Tisvilde Hegn OK                    34:39 
    3    197 Michael Jess                    OK Roskilde                         36:20 
    4    140 Niels-Peter Vest Nielsen     42 Allerød OK                          37:22 
    5    206 Tine østergaard                 Kildeholm OK                        40:12 
    6    192 Peter Wraa                      Tisvilde Hegn OK                    41:15 
    7    142 Jakub Kolarik                36 OK73                                41:44 
    8    214 Charlotte Gravert               Ballerup OK                         42:40 
    9    178 Ole Frederiksen                 OK Roskilde                         42:51 
   10    251 Jens Frandsen                   OK Sorø                             43:06 
   11    184 Anne Frandsen                   OK Sorø                             43:52 
   12    211 Jens Erik Larsen                OK73                                43:56 
   13    224 Annette Bonde                   Ballerup OK                         46:46 
   14    252 Karsten Richardt                Køge OK                             47:26 
   15    207 Kirsten Nymann Petersen         OK Øst Birkerød                     48:48 
   16    141 Gunnar Lorenzen              69 Allerød OK                          53:27 
   17    186 Niels Tulinius                  SG                                  53:39 
   18    180 Jørgen Luxhøj                   Søllerød OK                         54:22 
   19    196 Kristen Bonnen                  Ballerup OK                         54:30 
   20    174 Alice Brødsgaard                Ballerup OK                         55:49 
   21    226 Lykke Berg                      Herlufsholm OK                      56:20 
   22    219 Per Mogens Petersen             OK Øst Birkerød                     56:25 
   23    217 Jytte Hougaard                  OK Roskilde                         57:48 
   24    139 Henrik Wibe                  57 Allerød OK                          58:43 
   25    228 Jan Steen Jensen                Ballerup OK                         59:40 
   26    199 Steen Fladberg                  Køge OK                             59:55 
   27    159 Jens Høyer Olsen                FIF Hillerød Orientering          1:00:34 
   28    143 Kim Møller                   58 Køge OK                           1:03:38 
   29    161 Søren Østergaard                Helsingør SOK                     1:13:17 
   30    163 Flemming Marcussen              Helsingør SOK                     1:25:10 
   31    249 Birte Langkilde                 Ballerup OK                       1:27:01 

          72 Michael Hjorth               57 OK73                              Fejlkl. 
         156 Palle Bay                       Køge OK                            Udgået 



Åben4  (23)    3.6 km   10 K               

    1    233 Sven Bjerre                     Tisvilde Hegn OK                    39:08 
    2    168 Birgitte Halland                OK Øst Birkerød                     40:48 
    3    238 Gerda Marie Christiansen        OK Roskilde                         40:55 
    4    172 tove Andersen                   OK Øst Birkerød                     42:06 
    5    231 Hans Nielsen                    Allerød OK                          42:50 
    6    146 Bjarne Sørensen              65 Amager OK                           46:27 
    7    194 Birgitte Wraa                   Tisvilde Hegn OK                    46:41 
    8    188 Mogens Jensen                   Holbæk OK                           46:58 
    9    189 Bruno Stub                      PI-København                        47:39 
   10    200 Lisa tantholdt                  OK Øst Birkerød                     48:16 
   11    176 Janni Helweg                    Ballerup OK                         50:21 
   12    202 Svend Fladberg                  Køge OK                             51:45 
   13    212 Dolfi Rotovnik                  Tisvilde Hegn OK                    52:33 
   14     15 Hanne Frost                  58 Farum OK                            53:37 
   15    201 Kurt Dose                       Køge OK                             54:12 
   16    209 Poul Gregersen                  Ballerup OK                         56:25 
   17    169 Ole Vexø                        Tisvilde Hegn OK                    58:22 
   18    203 Ulla Valnert                    OK73                              1:03:29 
   19    232 B.½ Mortensen                   Ballerup OK                       1:09:06 
   20    230 Finn Frogne                     Køge OK                           1:11:38 
   21    145 Steffen Nilsson              67 Køge OK                           1:21:59 
   22    179 Erich Petersen                  OK Roskilde                       2:09:50 

         144 Claus Alkil                  73 Lyngby OK                         Fejlkl. 



Åben5  (12)    4.9 km   11 K               

    1    183 Emma Frandsen                   OK Sorø                             46:29 
    2    165 Lisbeth Søgård Jensen           Søllerød OK                         53:27 
    3    150 Trine Hershøj                34 OK73                                54:53 
    4    148 Mads Suhr Nielsen            39 Allerød OK                          58:27 
    5    229 Marianne Gundel                 Ballerup OK                         59:17 
    6    138 Anders Falkenskov            40 Ballerup OK                       1:03:11 
    7    147 Inge K. Kristoffersen        68 Ballerup OK                       1:06:51 
    8    149 Susanne Christiansen         58 Farum OK                          1:13:31 
    9    213 Torsten Berglind                NN                                1:14:03 
   10    151 Mette Thiesen                18 Holbæk OK                         1:16:20 
   11    244 Dorrit Røpke                    Farum OK                          1:16:51 
   12    155 Peter Theis Marcussen           Kildeholm OK                      1:33:57 



Åben6  (13)    3.5 km   10 K               

    1    222 Liva Sandal M. Hansen           Kildeholm OK                        37:26 
    2    205 Morten Østergaard               NN                                  38:00 
    3    153 Ilsabe Børsting              48 Herlufsholm OK                      41:14 
    4    218 August Christensen              Holbæk OK                           41:56 
    5    221 Oskar Sandal M. Hansen          Kildeholm OK                      1:00:37 
    6    223 Johan Sandal M. Hansen          Kildeholm OK                      1:00:55 
    7    157 Ib Konradsen                    Søllerød OK                       1:04:13 
    8    182 Asbjørn Jensen                  DSR                               1:15:33 
    9    173 Christian Appelsø               OK Roskilde                       1:28:29 
   10    235 Marie Kierstein Nielsen         FSK Orientering                   1:36:00 

         167 Adam Carlsen                    OK Roskilde                       Fejlkl. 
         152 Jacob Forsberg Sørensen      14 OK Sorø                       kke startet 
         154 Pernille Sørensen            64 Amager OK                     kke startet 



Åben7  (1)     3.0 km   13 K               

    1    215 Hektor Krumholt                 DSR                                 29:52