DSR's Kredsløb 2017sø 22-10-2017 16:43
ResultaterOprettet af OE2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stnr Navn                         År Klub                                  Tid 



D-10  (1)      3.0 km   13 K               

    1      1 Hanna Bæk Christiansen       07 Søllerød OK                         28:32 



D-12  (2)      3.3 km   10 K               

    1      3 Selma Schytte Olsen          11 Søllerød OK                         37:07 
    2      2 Marianne Krowicki               Jernbanefritid                      47:39 



D-14  (1)      5.1 km   13 K               

    1      4 Emilie Bæk Christiansen      13 Søllerød OK                       1:06:44 



D-16  (2)      5.5 km   15 K               

    1      6 Cecilie Spendrup Petersen    15 Ballerup OK                       1:32:12 

           5 Vigga Graff Frederiksen      14 FIF Hillerød Orientering      kke startet 



D21-  (2)      9.7 km   18 K               

    1      7 Vera Mullerova               27 Amager OK                         1:09:55 
    2      8 Bjørg Gandrup Mogensen       23 Lyngby OK                         1:38:54 



D35-  (1)      7.6 km   16 K               

           9 Helle Holm Clausen           35 OK ØST Birkerød               kke startet 



D40-  (2)      5.5 km   15 K               

    1     10 Christina  H. Sørensen       44 Tisvilde Hegn OK                  1:00:51 
    2     11 Mette Sidenius               44 Farum OK                          1:49:31 



D45-  (5)      5.5 km   15 K               

    1     13 Elin Nørgård Kracht          48 PI-København                        42:48 
    2     12 Malene Løkke                    Jernbanefritid                      47:39 
    3     16 Heidi Kristensen             48 Søllerød OK                         55:47 

          14 Anne Kaae-Nielsen            52 Søllerød OK                       Fejlkl. 
          15 Jytte Olander Rasmussen      48 Allerød OK                    kke startet 



D50-  (6)      4.5 km   13 K               

    1     19 Maria Douglas Stilling       52 FIF Hillerød Orientering            46:24 
    2     22 Lise Jonasen                 51 Allerød OK                          49:52 
    3     21 Ulla-Berith Holmgård         53 FSK Orientering                   1:29:11 

          18 Kirsten Møller               52 Søllerød OK                   kke startet 
          17 Mette Rønning Steffensen     50 OK ØST Birkerød               kke startet 
          20 Lone Hansen                  52 Farum OK                      kke startet 



D55-  (4)      4.5 km   13 K               

    1     26 Annette Bonde                55 Ballerup OK                         41:41 
    2     25 Birgitte Erskov Halland      57 OK ØST Birkerød                     47:05 
    3     23 Siri Klausen                 57 Ballerup OK                         47:39 
    4     24 Ellen Kühn Jensen            59 Ballerup OK                       1:04:41 



D60-  (7)      3.5 km   11 K               

    1     28 Birgitte Krüger              60 Helsingør SOK                       37:14 
    2     30 Annlou Husen                 63 Farum OK                            42:50 
    3     29 Annemette El-Azem            62 Tisvilde Hegn OK                    50:08 
    4     33 Johanne Lind                 63 Ballerup OK                         50:47 
    5     27 Jette Kreiberg               60 OK Roskilde                         53:35 
    6     31 Hanne Frost                  60 Ballerup OK                         58:31 
    7     32 Betty Folino                 64 FIF Hillerød Orientering          1:00:11 



D65-  (6)      3.5 km   11 K               

    1     39 Inge Jørgensen                  OK Roskilde                         31:02 
    2     37 Gerda Marie Christiansen     66 Køge OK                             35:08 
    3     38 Inger Kirkegaard             68 Tisvilde Hegn OK                    35:29 
    4     36 Else Gudme                   71 OK73                                42:24 

          35 Birgit Olsen                 66 Tisvilde Hegn OK              kke startet 
          34 Elsa Bratholm                68 OK73                          kke startet 



D70-  (11)     3.5 km   11 K               

    1     43 Ruth Hansen                  72 OK Skærmen Værløse                  40:08 
    2     48 Marianne Lykking             73 OK73                                48:06 
    3     42 Ellen Thisted                71 Søllerød OK                         48:26 
    4     44 Birgit Berner                70 Køge OK                             50:15 
    5     47 Lisbeth Jensen               73 Ballerup OK                         52:57 
    6     45 Lisbeth G. Larsen            73 FIF Hillerød Orientering            53:05 
    7     46 Ulla Valnert                 73 OK73                                56:26 
    8     40 E'lisa Sørensen                 Jernbanefritid                    1:08:34 
    9     49 Anna Lise Lyk                74 Helsingør SOK                     1:16:40 
   10     41 Henny Rosenberg              74 OK73                              1:20:00 

          50 Lise Kolte                   71 FSK Orientering               kke startet 



D75-  (2)      3.5 km   11 K               

    1     52 Inge Madsen                  80 OK73                                43:10 
    2     51 Annelise Hansen              75 FIF Hillerød Orientering            43:50 



H-12  (5)      3.3 km   10 K               

    1     54 Jens Storm Lyngsø            12 Allerød OK                          23:48 
    2     53 Oscar Bæk Christiansen       10 Søllerød OK                         25:30 
    3     55 Vincent Becker               11 Søllerød OK                         26:26 
    4     56 Ditlev Melbye                11 Søllerød OK                         27:53 
    5     57 Sebastian Holm Meyer         11 Søllerød OK                         34:16 



H-14  (1)      5.1 km   13 K               

    1     58 Tobias Olloz                 13 Tisvilde Hegn OK                    46:02 



H-16  (1)      7.6 km   16 K               

    1     59 Lukas Becker                 15 Søllerød OK                       1:02:58 



H21-  (14)     12.0 km   24 K              

    1     72 Mikkel Kaae-Nielsen          21 Søllerød OK                       1:16:46 
    2     64 Rune Østergaard              19 Søllerød OK                       1:19:09 
    3     67 Mikkel Skaarup               28 Ballerup OK                       1:22:28 
    4     66 Magne Knudsen                   IL Gneist                         1:24:42 
    5     70 Jacques Dehnbostel           27 Lyngby OK                         1:28:06 
    6     63 Rasmus Skovhede Hviid        33 Lyngby OK                         1:35:23 
    7     60 Jakub Jirasek                31 Amager OK                         1:36:22 
    8     65 Christian Olsen              47 Amager OK                         1:38:12 
    9     62 Søren Høst Larsen            30 PI-København                      1:51:51 

          73 Simon Troelsgård             23 Lyngby OK                         Fejlkl. 
          71 Jesper Kristiansen           37 OK Melfar                     kke startet 
          61 Malte Skov Jepsen            29 Ballerup OK                   kke startet 
          68 Mads Troelsgård              23 Lyngby OK                     kke startet 
          69 Henrik Rindom Knudsen           OK Melfar                     kke startet 



H40-  (3)      9.7 km   18 K               

    1     75 Jacob Spange Mortensen       43 PI-København                      1:38:51 
    2     74 Bjark Bo Christensen         44 Holbæk OK                         1:40:50 
    3     76 Roland Dumong                43 OK ØST Birkerød                   2:01:50 



H45-  (8)      8.9 km   19 K               

    1     81 Peter Østergaard             57 Søllerød OK                       1:05:34 
    2     80 Lars Lyngsø                  46 Allerød OK                        1:08:16 
    3     78 Philip Bæk Christiansen      48 Søllerød OK                       1:18:16 
    4     77 Michael Nygaard Møller       49 OK73                              1:20:17 
    5     84 Peter Becker                 47 Søllerød OK                       1:22:29 
    6     83 Ulrik Frederiksen            45 FIF Hillerød Orientering          1:51:22 

          82 Christian Gudme              48 OK73                          kke startet 
          79 Jakob Søndergaar Jensen      47 OK Roskilde                   kke startet 



H50-  (11)     7.6 km   16 K               

    1     90 Steen Olsen                  51 Søllerød OK                       1:00:22 
    2     94 Michael Graae                53 Søllerød OK                       1:00:40 
    3     91 Stefan Adolfsson                Esløvs FK                         1:06:33 
    4     89 Arne Thell                      Esløvs FK                         1:10:25 
    5     95 Niels Torm                   50 Køge OK                           1:13:08 
    6     88 Jan Truelsen                    Jernbanefritid                    1:23:53 
    7     87 Axel  O. Petersen               Jernbanefritid                    1:47:33 
    8     86 Asge Purhus                     Jernbanefritid                    2:02:49 
    9     93 Hans Granholm                54 OK ØST Birkerød                   2:16:34 

          92 Claus Kaae-Nielsen           51 Søllerød OK                       Fejlkl. 
          85 Martin Schwarz                  Jernbanefritid                kke startet 



H55-  (11)     7.6 km   16 K               

    1     99 Carsten Stenberg             56 FIF Hillerød Orientering          1:05:28 
    2     97 Søren Sloth                  58 FIF Hillerød Orientering          1:08:57 
    3    104 Niels la Cour Bentzon        62 Søllerød OK                       1:10:46 
    4    106 Frede Lillelund              55 Søllerød OK                       1:13:24 
    5    100 Hans Henrik Juda             59 Køge OK                           1:13:43 
    6    103 Jan Thiesen                  55 Holbæk OK                         1:18:12 
    7    102 Jens Bentsen                 57 OK ØST Birkerød                   1:21:59 
    8     98 Morten Jensen                57 OK Roskilde                       1:22:08 
    9    105 Jens Karlsmose               55 Farum OK                          1:29:35 

         101 Henrik Snedker Pedersen      56 Holbæk OK                         Fejlkl. 
          96 Bo Konring                   58 Søllerød OK                   kke startet 



H60-  (10)     5.5 km   15 K               

    1    116 Jørgen Skaarup               61 Ballerup OK                         40:01 
    2    110 Lars Hanghøj Petersen        62 Ballerup OK                         43:19 
    3    115 Peter Sørensen               64 PI-København                        45:10 
    4    114 Gregers Jørgensen            60 Ballerup OK                         46:24 
    5    109 Carsten Hansen               61 FIF Hillerød Orientering            47:06 
    6    113 Jens Peter Gundorf           62 OK ØST Birkerød                     48:43 
    7    111 Thomas Østergaard            62 OK ØST Birkerød                     53:07 
    8    107 Niels Aabye                     Jernbanefritid                      57:01 
    9    112 Henrik Kleffel               63 Søllerød OK                       1:01:32 
   10    108 Jørn Rasmussen                  Jernbanefritid                    1:22:28 



H65-  (13)     5.5 km   15 K               

    1    129 Janne Brunstedt              69 OK Roskilde                         41:17 
    2    125 Jørgen Münster-Swendsen      68 Søllerød OK                         45:36 
    3    128 Gunnar Grue-Sørensen         67 Køge OK                             45:53 
    4    123 Jimmy Hoen                   67 Ballerup OK                         49:48 
    5    124 Flemming Wendelboe           66 Helsingør SOK                       49:53 
    6    122 Bent Johansen                65 OK73                                50:28 
    7    120 Niels Raagaard               65 Søllerød OK                         54:34 
    8    118 Ole Berner                   67 Søllerød OK                         54:49 
    9    126 Niels Hamborg Jensen         68 OK Skærmen Værløse                  55:41 
   10    117 Jan Kristoffersen            70 Ballerup OK                       1:00:35 
   11    121 Ole Galle                    65 Tisvilde Hegn OK                  1:06:12 
   12    119 Søren Christensen            68 OK Skærmen Værløse                1:12:22 

         127 Ole Husen                    69 Farum OK                      kke startet 



H70-  (23)     4.5 km   13 K               

    1    147 Jørgen Jensen                79 Helsingør SOK                       47:02 
    2    151 Mogens Hansen                75 OK Skærmen Værløse                  47:14 
    3    144 Ole Svendsen                    OK Roskilde                         50:20 
    4    149 Leif Sig                     72 FIF Hillerød Orientering            52:03 
    4    143 Karsten Richardt             70 Køge OK                             52:03 
    6    137 Erik Løvgren Jensen          72 Køge OK                             52:23 
    7    146 Steen Sørensen               71 OK Skærmen Værløse                  53:32 
    8    140 Allan Christiansen           73 Fredensborg OK                      53:40 
    9    136 Knud Lykking                 74 OK73                                54:35 
   10    133 Mogens Jørgensen             71 Søllerød OK                         57:04 
   11    148 Ole Rasmussen                74 Køge OK                             58:21 
   12    142 Svend Erik Jensen            72 OK Skærmen Værløse                  59:08 
   13    135 Mogens Jensen                74 Holbæk OK                         1:04:29 
   14    130 Kurt Jespersen                  Jernbanefritid                    1:06:22 
   15    131 Leo Mathiesen                   Jernbanefritid                    1:07:31 
   16    145 Ole Christiansen             71 Farum OK                          1:09:24 
   17    138 Jørn Andreasen               77 OK73                              1:10:41 
   18    195 Jens Buchardt                   Allerød OK                        1:24:47 
   19    132 Frank Sandgreen                 Jernbanefritid                    1:27:25 

         134 Karl Aage Hald               71 FSK Orientering               kke startet 
         139 Poul Gregersen               74 Ballerup OK                   kke startet 
         150 Per Aaes Christoffersen      73 Ballerup OK                   kke startet 
         141 Klaus Olsen                  70 Tisvilde Hegn OK              kke startet 



H75-  (6)      3.5 km   11 K               

    1    155 John Miené                   77 Helsingør SOK                       35:59 
    2    154 Kurt Valery                  79 Tisvilde Hegn OK                    36:33 
    3    152 Kaj Rostvad                  75 Søllerød OK                         41:47 
    4    153 Flemming Larsen              77 Helsingør SOK                       42:12 
    5    157 Tage Frydendal               76 Holbæk OK                           46:38 

         156 Bendt Frandsen               80 Farum OK                      kke startet 



H80-  (1)      3.5 km   11 K               

    1    158 Bent Mortensen               81 OK73                                46:02 



Åben1  (15)    8.7 km   18 K               

    1    219 Claus Cederberg                 Ballerup OK                       1:01:11 
    2    234 Leif E. Larsen                  Tisvilde Hegn OK                  1:05:49 
    3    241 Alex Ottesen                    Ballerup OK                       1:07:04 
    4    231 Mette Stub                      PI-København                      1:09:57 
    5    259 Arne Kristensen                 Herlufsholm OK                    1:10:27 
    6    223 Svend Christiansen                                                1:14:25 
    7    159 Max Prang                    62 Fredensborg OK                    1:22:47 
    8    207 Sebastian Hansen                Herlufsholm OK                    1:26:01 
    9    230 Lars Sørensen                   OK ØST Birkerød                   1:26:34 
   10    261 Peter Nørgaard                  Ballerup OK                       1:26:35 
   11    206 Henrik Tølløse                  Hvalsø                            1:29:05 
   12    160 Julie Christiansen           40 Kildeholm OK                      1:30:05 
   13    263 Lars Almer                      PI-København                      1:33:10 
   14    220 Jette Grimstrup                 Køge OK                           1:42:09 
   15    161 Mette Uhre Lang              51 Amager OK                         2:02:00 



Åben2  (26)    6.6 km   14 K               

    1    168 Andreas Olesen               29 PI-København                        44:31 
    2    240 Peter Landsperg                 Tisvilde Hegn OK                    49:41 
    3    237 Casper Lindemann                OK Roskilde                         52:50 
    4    248 Aksel Andersen                  OK Roskilde                         53:26 
    5    227 Lukas Kjær Hemmingsen           FIF Hillerød Orientering            55:12 
    6    267 Kurt Thuesen                    FSK Orientering                     57:48 
    7    233 Bruno Stub                      PI-København                        58:22 
    8    278 Henrik Albahn                   Lyngby OK                         1:03:45 
    9    252 Jan Frank Nielsen               FSK Orientering                   1:04:51 
   10    165 Bo Brøndum Pedersen          40 Kildeholm OK                      1:04:58 
   11    164 Martin Hjorth                37 OK73                              1:07:27 
   12    201 Uffe Just Pedersen              Søllerød OK                       1:07:42 
   13    202 Erik Simonsen                   OK ØST Birkerød                   1:08:09 
   14    269 Volker Naulin                   OK Roskilde                       1:09:38 
   15    212 Lise Ravnshøj Andersen          Herlufsholm OK                    1:11:19 
   16    229 Jesper Sørensen                 OK Skærmen Værløse                1:12:22 
   17    208 Viggo Hansen                    Ballerup OK                       1:15:57 
   18    253 Henrik Nielsen                  Tisvilde Hegn OK                  1:16:19 
   19    255 Jacob Meldgaaard                OK ØST Birkerød                   1:17:09 
   20    166 Amalie Snedker Mosbæk        33 Holbæk OK                         1:18:44 
   21    256 Peter Sidenius                  Farum OK                          1:31:08 
   22    167 Morten Løjmand               56 Herlufsholm OK                    1:32:41 
   23    209 Henerik Mathiesen               Herlufsholm OK                    1:43:57 

         162 Maria Iben Sell-Petersen     55 Allerød OK                    kke startet 
         163 Ul Christensen               32 OK ØST Birkerød               kke startet 
         169 Daniel Nørgaard Bachmann     37 Amager OK                     kke startet 



Åben3  (32)    4.5 km   14 K               

    1    171 Erik Melbye                  49 Søllerød OK                         40:51 
    2    244 Tine Rønn Østergaard            Kildeholm OK                        41:00 
    3    228 Bente Kjær Hemmingsen           FIF Hillerød Orientering            41:53 
    4    175 Leif Sudergaard              54 Kildeholm OK                        42:50 
    5    268 Nils Sættem                     Kildeholm OK                        44:09 
    6    205 Bjarne Iversen                  FSK Orientering                     44:50 
    7    271 Louse Christensen               HOI                                 49:29 
    8    222 Dan Nielsen                     Allerød OK                          50:30 
    9    221 Tore Jørgensen                  Kildeholm OK                        50:47 
   10    204 Tage Ebbensgaard                Køge OK                             51:39 
   11    275 Daniel Peretz                   OK73                                53:48 
   12    279 Allan Jensen                    OK Roskilde                         54:19 
   13    214 Steen Fladberg                  Køge OK                             55:08 
   14    174 Jens Erik Larsen             65 OK73                                56:28 
   15    239 Jytte Hougaard                  OK Roskilde                         58:43 
   16    246 Caroline Ingvorsen              Kildeholm OK                      1:01:08 
   17    173 Hugo Frederiksen             49 OK73                              1:03:08 
   18    210 Lykke Berg Mathiesen            Herlufsholm OK                    1:03:47 
   19    199 Lisbeth Søgård Jensen           Søllerød OK                       1:06:28 
   20    177 Jan Bigler                   65 Herlufsholm OK                    1:06:36 
   21    236 Vivian Hansen                   OK Skærmen Værløse                1:11:29 
   22    247 Niels Tullinius                 SG                                1:11:38 
   23    180 Benjamin Trock               25 Døvania                           1:13:19 
   24    178 Rita Løjmand                 57 Herlufsholm OK                    1:14:53 
   25    170 Jørgen Luxhøj                47 Søllerød OK                       1:16:01 
   26    211 Helle Hansen                    Herlufsholm OK                    1:18:56 
   27    224 Ch. Blasius                                                       1:25:05 
   28    281 Lars Espersen                   SG                                1:30:58 

         276 Frederik Møller                 OK73                              Fejlkl. 
         172 Kirsten Lange                49 Allerød OK                    kke startet 
         176 Mette Thiesen                20 Holbæk OK                     kke startet 
         179 Jesper Kracht                50 PI-København                  kke startet 



Åben4  (21)    3.5 km   11 K               

    1    238 Mathilde Hovgaar Boesen         OK Roskilde                         34:55 
    2    198 Jim Chalmers                    Lyngby OK                           35:37 
    3    183 Rolf Andersen                65 Amager OK                           40:49 
    4    216 Kurt Dose                       Køge OK                             43:23 
    5    262 Birgit Hausner                  SG                                  43:40 
    6    251 Kirsten Olsen                   Søllerød OK                         44:40 
    7    232 Susan Stub                      PI-København                        45:35 
    8    197 Anne Bülow-Olsen                Lyngby OK                           45:42 
    9    254 Janne Nielsen                   Tisvilde Hegn OK                    46:31 
   10    184 Jan Bartnik                  70 Amager OK                           47:05 
   11    182 Erik Nielsen                 74 Amager OK                           48:32 
   12    270 Caroline Van Bronswijk          OK Roskilde                         49:43 
   13    225 Christina Nilsson               Amager OK                           50:13 
   14    218 Niels Lund                      Søllerød OK                         51:04 
   15    217 Svend Fladberg                  Køge OK                             52:50 
   16    196 Inger Jensen                    FSK Orientering                     56:57 
   17    280 Leif Kajberg                    OK73                                59:07 
   18    215 Kirsten Truelsen                Ballerup OK                       1:01:39 
   19    226 Steffen Nilsson                 Køge OK                           1:10:08 
   20    181 Inge Christiansen            63 Amager OK                         1:12:18 

         213 Julia B. Svendsen               Amager OK                         Fejlkl. 



Åben5  (9)     5.1 km   13 K               

    1    191 Michael Hjorth               59 OK73                                52:55 
    2    188 Ebba Graff Frederiksen       12 FIF Hillerød Orientering            54:01 
    3    282 Asger Espersen                  SG                                1:00:22 
    4    186 Mette Bæk Christiansen       39 Søllerød OK                       1:03:04 
    5    190 Susanne Christiansen         60 Farum OK                          1:17:08 
    6    243 Dorte Sudergaard                Kildeholm OK                      1:36:43 
    7    189 Tobias Vognsen Bajard        19 OK Skærmen Værløse                1:36:52 

         187 Inge K. Kristoffersen        70 Ballerup OK                       Fejlkl. 
         185 Helene Urth                  45 Søllerød OK                   kke startet 



Åben6  (8)     3.3 km   10 K               

    1    192 Fiona Becker                 49 Søllerød OK                         26:50 
    2    194 Lone Anette Larsen           55 Tisvilde Hegn OK                    41:22 
    3    266 Susanne Almer                   PI-København                        45:10 
    4    257 Tina Dideriksen                                                     58:22 
    5    242 Lars Adolfsson                  Esløvs FK                         1:04:26 
    6    203 Ib Konradsen                    Søllerød OK                       1:13:07 
    7    200 Hans Chr. Pedersen              Søllerød OK                       1:22:39 

         193 Frederik Thomsen Urth        10 Søllerød OK                   kke startet 



Åben7  (1)     3.0 km   13 K               

    1    245 Sofie Ingvorsen                 Kildeholm OK                        55:01