DSR's 62. Stifinderløb i Store Dyrehave

ti 17-04-2007 18:22

Resultater

Oprettet af OE2003 © Stephan Krämer 2005


 
Post 90 sad forkert. Det beklager banelægger, banekontrollant og alle andre, der havde fundet
posten uden at registrere, at den var forkert. Vi håber at alle alligevel havde god tur i skoven, 
og vi er taknemmelige for at fejlen blev taget med så højt humør, som den blev. Fejlen berørte 
følgende klasser: 
H21-, H-20, H35-, D21-, H-18, H45-, D-20, D35-, H50-, H55-, D-16, D-18, D40-, D45-, H60-, H65-, 
D50-, D55-, H70-, Åben 1, Åben2 og Åben 3
 
 
   Pl   Stnr Navn                         År Klub                                  Tid 
 
 
 
Beg1  (3)      3.3 km   9 K                
 
    1      2 Astrid Skytte Kirkegaard     08 Tisvilde Hegn OK                  1:10:41 
    2      1 Ida Øbro                     08 Tisvilde Hegn OK                  1:10:54 
 
           3 Søren Thrane Ødum            06 OK Øst Birkerød               kke startet 
 
 
 
D-10  (2)      3.3 km   9 K                
 
    1      5 Linea Place Eriksen          10 Allerød OK                          20:14 
    2      4 Annika Simonsen              07 FIF Hillerød Orientering            26:49 
 
 
 
D-10B  (4)     3.3 km   9 K                
 
    1   1024 Emilie Ryberg Vikkelsø          Ballerup OK                         28:19 
    2      7 Agnes Kracht                 08 Politiets IF-København              37:48 
    3    321 Patricia Plesner Arnsted        OK 73                               41:20 
    4      6 Mathilde Smedega Madsen      06 OK Sorø                             45:50 
 
 
 
D-12  (9)      4.4 km   9 K                
 
    1     13 Simone Wraa                  12 Tisvilde Hegn OK                    28:14 
    2     11 Amanda Falck Weber           11 Tisvilde Hegn OK                    29:35 
    3     15 Amalie Tripax                12 OK Roskilde                         30:39 
    4     12 Miri Thrane Ødum             12 OK Øst Birkerød                     32:21 
    5     16 Mette Stub                   12 Politiets IF-København              34:22 
    6      9 Melissa Ulsøe Jessen         11 OK Roskilde                         36:15 
    7     10 Karoline Seheste Sie         11 OK Øst Birkerød                     37:09 
    8      8 Maria Rolighed Thyme         11 OK Skærmen                          38:34 
 
          14 Mathilde Kracht              11 Politiets IF-København        kke startet 
 
 
 
D-12B  (1)     3.3 km   9 K                
 
    1    311 Emma Liisberg                   Tisvilde Hegn OK                    19:43 
 
 
 
D-14  (15)     5.4 km   11 K               
 
    1     30 Amalie Søndergaard           14 FIF Hillerød Orientering            47:52 
    2     27 Nikita Bang                  13 Politiets IF-København              53:23 
    3     26 Emma Roos Friis              13 Allerød OK                        1:00:15 
    4     20 Tanja Krogh Andersen         13 OK Øst Birkerød                   1:00:38 
    5     21 Cecilie Smedegaa Madsen      14 OK Sorø                           1:05:49 
    6     23 Maya Elise Filskov           14 OK Sorø                           1:06:20 
    7     31 Lærke Vejsnæs                14 Hvalsø OK                         1:16:56 
    8     19 Anna Rolighed Thyme          13 OK Skærmen                        1:21:56 
    9     17 Caroline Wilken              14 Søllerød OK                       1:26:49 
   10     25 Esther Rosengreen            13 Tisvilde Hegn OK                  1:29:00 
   11     18 Ida Sander                   13 OK Roskilde                       1:37:14 
 
          29 Sidsel Dan Hull              13 Allerød OK                        Fejlkl. 
          22 Klara Scherfig Weber         14 Tisvilde Hegn OK              kke startet 
          28 Nicoline F. Klysner          13 FIF Hillerød Orientering      kke startet 
          24 Cecilie F. Klysner           13 FIF Hillerød Orientering      kke startet 
 
 
 
D-14B  (2)     4.4 km   9 K                
 
    1   1000 Agnes Jonsson                   Søllerød OK                       1:06:25 
    2     32 Maja Vejby Jensen            13 FIF Hillerød Orientering          1:08:32 
 
 
 
D-16  (6)      6.4 km   16 K               
 
    1     36 Sofie Louise Hansen          16 FIF Hillerød Orientering          1:00:01 
    2     33 Caroline Konring             15 Søllerød OK                       1:00:02 
    3     35 Amalie Sylvest Rotving       16 Ballerup OK                       1:02:51 
    4     37 Lærke Damm Andreasen         15 Allerød OK                        1:11:17 
    5     38 Line Stub                    15 Politiets IF-København            1:11:50 
    6     34 Rikke Østergaard             16 OK 73                             1:31:32 
 
 
 
D-16B  (1)     4.0 km   9 K                
 
    1     39 Maja Sophie Smed Madsen      16 OK Sorø                             54:18 
 
 
 
D-18  (4)      6.4 km   16 K               
 
    1     42 Lærke Sørensen               17 OK Roskilde                         49:46 
    2     43 Line Elgård Nielsen          17 OK Øst Birkerød                   1:01:08 
    3     41 Karoline Foverskov           17 Søllerød OK                       1:09:36 
 
          40 Brynn Dan Hull               18 Allerød OK                    kke startet 
 
 
 
D21-  (2)      9.4 km   18 K               
 
    1     44 Bente Madsen Johnsen         48 Tisvilde Hegn OK                  1:11:44 
 
          45 Anne Marie Thommesen         32 Ballerup OK                   kke startet 
 
 
 
D35-  (2)      7.6 km   14 K               
 
    1     47 Elin Nørgård Kracht          38 Politiets IF-København            1:00:42 
    2     46 Sandra Simonsen              39 FIF Hillerød Orientering          1:11:27 
 
 
 
D35-B  (4)     4.0 km   9 K                
 
    1     48 Gerda Jensen                 39 Helsingør SOK                       46:48 
    2     51 Ilsabe Lampe                 40 Herlufsholm OK                    1:27:37 
    3     49 Anja Rosengreen              39 Tisvilde Hegn OK                  1:42:34 
 
          50 Tine Meyhoff Petersen        43 Herlufsholm OK                     Udgået 
 
 
 
D40-  (17)     6.4 km   16 K               
 
    1     62 Karen Jensen                 44 OK Øst Birkerød                     52:17 
    2     65 Hanne Fogh                   40 OK Sorø                             52:34 
    3     53 Anne Maarup                  43 FIF Hillerød Orientering            53:20 
    4     64 Maria Douglas Stilling       42 FIF Hillerød Orientering            56:07 
    5     61 Lotte Friberg                44 FIF Hillerød Orientering            56:41 
    6     60 Birgitte Birck               48 Allerød OK                          59:02 
    7     66 Charlotte Bergmann           43 Allerød OK                        1:00:41 
    8     67 Bente T. Søndergaard         44 FIF Hillerød Orientering          1:10:59 
    9     56 Runa Ulsøe                   41 OK Roskilde                       1:11:03 
   10     52 Dorte Plesner                41 OK 73                             1:23:42 
   11     68 Bente Pihl                   42 OK Roskilde                       1:30:54 
 
          59 Dorthe Munktved              43 Ballerup OK                       Fejlkl. 
          57 Eva Smedegaard               41 OK Sorø                           Fejlkl. 
          54 Marianne Kirkega (HI)        42 F.K.B.U. o-afd.               kke startet 
          58 Susanne Gjedsig Thomsen      43 FIF Hillerød Orientering      kke startet 
          63 Ulla Place Petersen          45 Allerød OK                    kke startet 
          55 Anne Fonnesbech Jensen       51 Politiets IF-København        kke startet 
 
 
 
D45-  (13)     6.4 km   16 K               
 
    1     72 Mette Filskov                48 OK Sorø                             53:13 
    2     71 Tove Sonne Andersen          50 OK Øst Birkerød                     58:16 
    3     75 Helle Sehested Hansen        45 OK Øst Birkerød                     58:19 
    4     73 Anne Marie Topp              48 OK Øst Birkerød                   1:01:55 
    5     74 Annette Bonde                45 Ballerup OK                       1:04:03 
    6     78 Birgitte Erskov Halland      47 OK Øst Birkerød                   1:05:22 
    7     81 Minna Warthoe                47 Helsingør SOK                     1:26:14 
    8     80 Kirsten Urhøj                46 Tisvilde Hegn OK                  1:28:05 
    9     77 Susan Houmark Stub           46 Politiets IF-København            1:34:30 
   10     69 Birgitte Wraa                47 Tisvilde Hegn OK                  1:45:27 
   11     70 Susanne Petersen             48 Herlufsholm OK                    1:48:06 
 
          76 Gitte Gefke Hansen           46 KFIU                          kke startet 
          79 Leni Møllsøe                 45 OK Roskilde                   kke startet 
 
 
 
D50-  (10)     4.8 km   11 K               
 
    1     91 Mette Hansen                 51 Helsingør SOK                       51:33 
    2     88 Birgitte Krüger              50 Helsingør SOK                       53:18 
    3     86 Inge Madsen                  70 OK 73                               56:54 
    4     84 Marianne Lykking             63 OK 73                               59:11 
    5     87 Lene Hansen                  52 Herlufsholm OK                    1:07:36 
    6     85 Johanne Lind                 53 Ballerup OK                       1:11:29 
    7     83 Monika Keppner (HI)          52 F.K.B.U. o-afd.                   1:15:23 
 
          90 Eva Konring Olesen           52 FIF Hillerød Orientering      kke startet 
          82 Lene Sloth                   51 FIF Hillerød Orientering      kke startet 
          89 Gitte Agervold               50 Vinderød OK af 1992           kke startet 
 
 
 
D55-  (6)      4.8 km   11 K               
 
    1     97 Merete Ravnshøj Andersen     56 Herlufsholm OK                      48:27 
    2     92 Inger Kirkegaard             58 Tisvilde Hegn OK                    49:35 
    3     94 Else Gudme                   61 OK 73                               52:44 
    4     95 Annie Bøving Michaelsen      57 Tisvilde Hegn OK                    53:35 
    5     93 Anne Sørensen                57 Helsingør SOK                       57:49 
 
          96 Ulla Hooge                   58 OK Skærmen                        Fejlkl. 
 
 
 
D60-  (3)      4.0 km   9 K                
 
    1    100 Ruth Hansen                  62 OK Skærmen                          45:16 
    2     98 Ellen Thisted                61 Søllerød OK                         48:14 
    3     99 Lise Kolte                   61 KFIU                                49:42 
 
 
 
D65-  (5)      4.0 km   9 K                
 
    1    104 Helen Neregaard              68 Tisvilde Hegn OK                    43:03 
    2    102 Aase Neregaard               65 Tisvilde Hegn OK                    45:54 
    3    103 Annelise Hansen              65 FIF Hillerød Orientering            50:34 
    4    101 Birte Agervold               67 Vinderød OK af 1992               1:15:00 
 
         105 Elisa Sørensen (HI)          68 F.K.B.U. o-afd.                   Fejlkl. 
 
 
 
D70-  (2)      3.4 km   9 K                
 
         106 Doris Kristensen (JIF)       71 F.K.B.U. o-afd.                   Fejlkl. 
         107 Birthe Sondrup               72 OK 73                         kke startet 
 
 
 
H-10  (5)      3.3 km   9 K                
 
    1    109 Jakob Emil Smede Madsen      10 OK Sorø                             18:35 
    2    111 Isak Mikkel Fogh             10 OK Sorø                             20:12 
    3    108 Asger Skytte Kirkegaard      10 Tisvilde Hegn OK                    22:19 
    4    112 Mads Midtgaard Frich         10 OK Roskilde                         23:08 
 
         113 Sune Øhlenschlæger           09 OK Øst Birkerød               kke startet 
 
 
 
H-10B  (4)     3.3 km   9 K                
 
    1    110 Lasse Falck Weber            07 Tisvilde Hegn OK                    21:20 
    2    307 Aksel Scherfig Weber            Tisvilde Hegn OK                    29:04 
    3    115 Jonas Emil Fogh              06 OK Sorø                             35:38 
 
         114 Alexander Ulsøe Jessen       09 OK Roskilde                   kke startet 
 
 
 
H-12  (10)     4.4 km   9 K                
 
    1    124 Frederik Søndergaard         12 FIF Hillerød Orientering            30:20 
    2    125 Emil Øbro                    11 Tisvilde Hegn OK                    30:48 
    3    121 Anton Scherfig Weber         11 Tisvilde Hegn OK                    31:23 
    4    118 Teis Bo Damm Andreasen       11 Allerød OK                          36:12 
    5    122 Simon Birch Rosenberg        12 Farum OK                            45:42 
    6    120 Mikkel Aaen                  11 Farum OK                            45:56 
 
         117 Narmer Rolf Fogh             12 OK Sorø                           Fejlkl. 
         116 Mathias Wraa                 12 Tisvilde Hegn OK              kke startet 
         119 Asker Øhlenschlæger          12 OK Øst Birkerød               kke startet 
         123 Esben Øhlenschlæger          11 OK Øst Birkerød               kke startet 
 
 
 
H-12B  (1)     3.3 km   9 K                
 
    1    126 Anders Thoft Nordholm        12 OK Øst Birkerød                     31:48 
 
 
 
H-14  (10)     5.8 km   13 K               
 
    1    133 Joakim Sehested Sie          13 OK Øst Birkerød                     40:28 
    2    128 Martin Midtgaard Frich       14 OK Roskilde                         42:03 
    3    131 Thor Nørskov                 13 OK Øst Birkerød                     43:30 
    4    127 Nikolaj William Agervold     14 Tisvilde Hegn OK                    43:33 
    5    132 Jacob Laage Kragh            14 OK Roskilde                         46:25 
    6    129 Jonas Falck Weber            13 Tisvilde Hegn OK                    51:03 
    7    134 Henrik Lau Petersen          14 Allerød OK                          57:58 
    8    136 Stefan Frands Petersen       13 Allerød OK                          59:17 
    9    135 Emil Rønning                 13 OK Øst Birkerød                   1:06:39 
   10    130 Rolf Pihl                    13 OK Roskilde                       1:11:07 
 
 
 
H-14B  (1)     4.4 km   9 K                
 
    1    334 Martin Illum                    Søllerød OK                         34:56 
 
 
 
H-16  (6)      7.6 km   14 K               
 
    1    142 Marius Thrane Ødum           15 OK Øst Birkerød                     54:11 
    2    137 Gustav Jonsson               15 Søllerød OK                         57:51 
    3    141 Nicolaj V. Sørensen          16 Tisvilde Hegn OK                  1:15:34 
    4    138 Sebastian Bang               15 Politiets IF-København            1:22:58 
 
         140 Lars Sloth                   16 FIF Hillerød Orientering          Fejlkl. 
         139 Jacob Birch Rosenberg        16 Farum OK                          Fejlkl. 
 
 
 
H-16B  (1)     4.8 km   9 K                
 
    1    143 Jacob Løkkegaard             15 FIF Hillerød Orientering          1:08:16 
 
 
 
H-18  (9)      9.4 km   18 K               
 
    1    152 Kasper Fjellerup             18 FIF Hillerød Orientering            55:59 
    2    146 Martin Laage Kragh           17 OK Roskilde                         57:06 
    3    147 Søren S. Sørensen            17 FIF Hillerød Orientering          1:07:52 
    4    145 Rasmus Lau Petersen          17 Allerød OK                        1:11:58 
    5    144 Thomas Vejsnæs               18 Hvalsø OK                         1:12:26 
    6    150 Kasper Ingerslev             18 Ballerup OK                       1:15:51 
 
         149 Andreas Konring              17 Søllerød OK                       Fejlkl. 
         148 Michael Andersen             18 OK Roskilde                       Fejlkl. 
         151 Casper Wilken                17 Søllerød OK                   kke startet 
 
 
 
H-20  (2)      11.6 km   21 K              
 
    1    154 Emil Ruud                    18 Helsingør SOK                     1:31:19 
    2    153 Tobias Midtgaard Frich       18 OK Roskilde                       1:31:49 
 
 
 
H21-  (9)      14.0 km   25 K              
 
    1    159 Jamie Stevensson             35 Tisvilde Hegn OK                  1:14:08 
    2    160 Lars Simonsen                42 FIF Hillerød Orientering          1:22:57 
    3    162 John Søndergård              46 FIF Hillerød Orientering          1:24:03 
    4    155 Leif E. Larsen               55 Tisvilde Hegn OK                  1:36:25 
    5    157 Flemming Wendelboe           56 Helsingør SOK                     1:49:23 
    6    158 Thomas Kiel                  33 FIF Hillerød Orientering          1:55:46 
 
         163 Carsten Mærsk                33 Søllerød OK                   kke startet 
         161 Roland Dumong                33 OK Øst Birkerød               kke startet 
         156 Søren Skaarup Larsen         23 OK Øst Birkerød               kke startet 
 
 
 
H21-B  (1)     4.8 km   9 K                
 
         164 Jan Sørensen                 50 OK Sorø                       kke startet 
 
 
 
H35-  (7)      11.6 km   21 K              
 
    1    165 Lars Blytækker               39 Ballerup OK                       1:23:01 
    2    171 Morten Ploug                 35 Ballerup OK                       1:23:25 
    3    166 Peter Østergaard             47 OK 73                             1:24:12 
    4    170 Christian Gudme              38 OK 73                             1:40:11 
    5    168 Jacob Thymann                39 FIF Hillerød Orientering          1:44:04 
    6    167 Lars O. Lyngsø               36 Lyngby OK                         1:55:18 
 
         169 Lars Munktved                38 Ballerup OK                   kke startet 
 
 
 
H35-B  (3)     4.8 km   9 K                
 
    1   1015 Chris Bagge                     FIF Hillerød Orientering            44:21 
    2    173 Stig Andersen                54 Herlufsholm OK                    1:12:33 
    3    172 Harald Keppner (HI)          63 F.K.B.U. o-afd.                   1:44:48 
 
 
 
H40-  (21)     10.5 km   16 K              
 
    1    183 Rolf Lund                    51 Helsingør SOK                       56:44 
    2    181 Tim Falck Weber              42 Tisvilde Hegn OK                  1:01:06 
    3    178 Bjarne Topp                  44 OK Øst Birkerød                   1:03:47 
    4    189 Kåre Sørensen                40 OK Sorø                           1:10:00 
    5    177 Jesper Børsting              44 Herlufsholm OK                    1:10:25 
    6    179 Kent Pihl                    44 OK Roskilde                       1:12:15 
    7    192 Anders Kassow                42 Tisvilde Hegn OK                  1:16:14 
    8    194 Morten Neregaard             40 Tisvilde Hegn OK                  1:16:46 
    9    184 Stig Kulle                   41 Herlufsholm OK                    1:24:37 
   10    188 Sten Skytte Kirk (HI)        43 F.K.B.U. o-afd.                   1:25:43 
   11    176 Lasse Lybek Jensen           44 Ballerup OK                       1:32:51 
   12    182 Niels la Cour Bentzon        52 Søllerød OK                       1:41:18 
 
         193 Bo Simonsen                  42 FIF Hillerød Orientering          Fejlkl. 
         186 Morten Eriksen               41 OK Skærmen                        Fejlkl. 
         174 Jørgen Rolighed              43 OK Skærmen                        Fejlkl. 
         175 Claus Børsting               40 Herlufsholm OK                    Fejlkl. 
         185 Steen Olsen                  41 Søllerød OK                   kke startet 
         187 Jens-Christian Jørgensen     43 Ballerup OK                   kke startet 
         190 Ole Hansen                   41 Tisvilde Hegn OK              kke startet 
         191 Rasmus Ødum                  42 OK Øst Birkerød               kke startet 
         180 Jens Hansen                  44 Farum OK                      kke startet 
 
 
 
H45-  (24)     9.4 km   18 K               
 
    1    211 Henrik Arnsted               45 OK 73                             1:04:14 
    2    210 Lars Søndergaard             46 FIF Hillerød Orientering          1:04:29 
    3    198 Bjarke Sucksdorff            46 OK 73                             1:08:35 
    4    203 Troels Bent Hansen           49 Allerød OK                        1:10:34 
    5    998 Jens Bentzen                 45 OK Øst Birkerød                   1:12:53 
    6    212 Søren Sloth                  48 FIF Hillerød Orientering          1:13:11 
    7    213 Jørgen Pedersen              49 IF for Forsvaret i Vedbæk (IF     1:14:54 
    8    197 Carsten Stenberg             46 FIF Hillerød Orientering          1:19:03 
    9    214 Claus Wigen                  47 KFIU                              1:19:05 
   10    218 Kurt Thuesen                 50 KFIU                              1:20:56 
   11    207 Henrik Nielsen               47 Holbæk OK                         1:28:11 
   12    201 Jan Truelsen                 48 Herlufsholm OK                    1:37:48 
   13    217 Hans Nielsen                 47 OK 73                             1:42:07 
   14    196 Niels Agervold               45 Tisvilde Hegn OK                  1:43:42 
 
         199 Lauge S. Sørensen            49 FIF Hillerød Orientering          Fejlkl. 
         204 Per Rasmussen                47 Lyngby OK                     kke startet 
         195 Torben Bagger                45 Helsingør SOK                 kke startet 
         200 Ole Jensen                   46 Tisvilde Hegn OK              kke startet 
         205 Morten Sloth                 46 FIF Hillerød Orientering      kke startet 
         206 Erik Øhlenschlæger           49 OK Øst Birkerød               kke startet 
         202 Michael Hjorth               49 OK 73                         kke startet 
         216 Anders Laage Kragh           45 OK Roskilde                   kke startet 
         215 Ivan Sørensen                45 Køge OK                       kke startet 
         209 Peter Larsson                45 FK Boken                      kke startet 
 
 
 
H50-  (12)     7.6 km   14 K               
 
    1    224 Torben Seir Hansen           51 Helsingør SOK                       53:11 
    2    220 Jørgen Skaarup               51 Ballerup OK                         58:09 
    3    228 John H. Petersen             53 Allerød OK                        1:09:59 
    4    226 Max Prang                    52 Fredensborg OK                    1:10:52 
    5    230 Ole D. Jensen                52 Tisvilde Hegn OK                  1:15:03 
    6    221 Anders Jonsson               54 Søllerød OK                       1:19:39 
    7    225 Thomas Østergaard            52 OK Øst Birkerød                   1:22:31 
    8    222 Niels Aabye (HI)             50 F.K.B.U. o-afd.                   1:29:34 
 
         229 Lars Hanghøj Petersen        52 Ballerup OK                       Fejlkl. 
         227 Gregers Jørgensen            50 Ballerup OK                   kke startet 
         223 Johnny Frands Eriksen        51 Allerød OK                    kke startet 
         219 Hakon Mosbech                53 OK Skærmen                    kke startet 
 
 
 
H55-  (14)     7.6 km   14 K               
 
    1    232 Aksel Andersen               55 OK Roskilde                         54:39 
    2    238 Emil Olesen                  57 FIF Hillerød Orientering            56:53 
    3    239 Erik Sørensen                57 Allerød OK                        1:00:44 
    4    236 Peter Wraa                   55 Tisvilde Hegn OK                  1:00:59 
    5    243 Jørn Mouritzen               56 Fredensborg OK                    1:05:00 
    6    231 Leif Jensen                  58 OK Skærmen                        1:05:04 
    7    235 Ole Galle                    55 Holbæk OK                         1:05:42 
    8    241 Jens Holmgaard               59 FIF Hillerød Orientering          1:06:46 
    9    237 Henrik Ole Petersen          55 Allerød OK                        1:17:05 
   10    242 Niels Raagaard               55 Søllerød OK                       1:18:03 
   11    233 Niels Hamborg Jensen         58 OK Skærmen                        1:19:31 
   12    234 Kurt Jespersen (HI)          60 F.K.B.U. o-afd.                   1:29:19 
   13    244 Niels Jørgen Pedersen        55 Køge OK                           1:43:33 
 
         240 Jørgen Münster-Swendsen      58 Søllerød OK                   kke startet 
 
 
 
H60-  (17)     6.4 km   16 K               
 
    1    248 Karsten Schultz              60 FIF Hillerød Orientering            47:33 
    2    245 Keld Olsen                   63 OK 73                               54:57 
    3    249 Peter Werling                60 Akademisk Skytteforening          1:02:18 
    4    251 Erik Kelvin Hansen           64 Farum OK                          1:03:52 
    5    250 Finn Blom Christensen        60 Lyngby OK                         1:05:59 
    6    252 Erik Torm                    64 Herlufsholm OK                    1:06:49 
    7    262 Ole Christiansen             61 Farum OK                          1:08:22 
    8    258 Flemming Marcussen           64 Helsingør SOK                     1:08:29 
    9    255 Jørn Simonsen                61 Ballerup OK                       1:10:02 
   10    260 Karsten Richardt             60 Køge OK                           1:12:04 
   11    261 Knud Lykking                 64 OK 73                             1:12:10 
   12    247 Jørgen Christensen           60 OK 73                             1:12:31 
   13    254 Karl Aage Hald               61 KFIU                              1:12:57 
   14    253 Gunner Jørgensen             64 OK 73                             1:16:43 
   15    246 Steen Sørensen               61 OK Skærmen                        1:20:55 
 
         259 Aage Damsgaard               63 FIF Hillerød Orientering          Fejlkl. 
         257 Knud Torm                    61 OK Skærmen                        Fejlkl. 
 
 
 
H65-  (17)     5.5 km   13 K               
 
    1    278 Mogens Hansen                65 OK Skærmen                          42:12 
    2    266 John Miené                   67 Helsingør SOK                       51:17 
    3    270 Egon Neregaard               69 Tisvilde Hegn OK                    52:29 
    4    263 Kurt Valery                  69 Tisvilde Hegn OK                    55:35 
    5    277 Søren Thoustrup Jørgensen    67 OK 73                               56:16 
    6    265 Dan Haagerup                 65 Tisvilde Hegn OK                    57:47 
    7    274 Flemming Larsen              67 Helsingør SOK                     1:00:20 
    8    276 Leo Mathiesen (HI)           66 F.K.B.U. o-afd.                   1:07:14 
    9    279 Tom Petersen                 67 OK 73                             1:09:01 
   10    275 Mogens Køhler                69 Ballerup OK                       1:09:04 
   11    271 Niels Lyhne                  66 Herlufsholm OK                    1:11:00 
   12    273 Mogens Henriksen             70 Tisvilde Hegn OK                  1:11:19 
 
         269 Finn Bertelsen               66 Allerød OK                        Fejlkl. 
         272 Niels Rasmussen              66 Kildeholm OK                      Fejlkl. 
         264 Roger Key                    65 KFIU                          kke startet 
         267 Henning Løwenstein           68 FIF Hillerød Orientering      kke startet 
         268 Bjarne Pedersen              65 OK Roskilde                   kke startet 
 
 
 
H70-  (6)      4.8 km   11 K               
 
    1    280 Bent Mortensen               71 OK 73                               47:38 
    2    282 Jørgen Lund-Hansen           70 Farum OK                            51:26 
    3    285 Jan Madsen                   71 OK 73                               58:11 
    4    283 Ole Hansen                   74 OK 73                             1:05:21 
    5    281 Flemming Agervold            72 Vinderød OK af 1992               1:30:21 
 
         284 Bendt Frandsen               70 Farum OK                      kke startet 
 
 
 
H75-  (4)      4.0 km   9 K                
 
    1    289 Peter Larsen                 76 Helsingør SOK                       43:25 
    2    287 Jørgen Poulsen               77 OK 73                               43:41 
    3    288 Erik Elleman Høegh           79 Allerød OK                          55:11 
    4    286 Ottar Kristensen (JIF)       75 F.K.B.U. o-afd.                     58:46 
 
 
 
H80-  (3)      3.4 km   9 K                
 
    1    290 Børge W. Mogensen            83 OK 73                             1:11:07 
    2    292 Thorkil Hansen               85 OK 73                             1:17:50 
 
         291 Hans Sloth                   80 FIF Hillerød Orientering          Fejlkl. 
 
 
 
Åben 1  (8)    8.9 km   17 K               
 
    1   1058 Jakob Ødum                      OK Øst Birkerød                   1:00:03 
    2   1050 Asger Nielsen                   OK Øst Birkerød                   1:12:27 
    3   1052 Kasper Hjorteberg               OK Øst Birkerød                   1:16:46 
    4   1040 Carsten Marquart                IFO                               1:21:25 
    5   1004 Steen Stausholm                 Farum OK                          1:31:33 
    6    315 Jan Larsen                      Helsingør SOK                     1:33:41 
    7    308 Ole Skov-Nielsen                Lyngby OK                         1:46:47 
 
         293 Erik Olsen                   35 Politiets IF-København        kke startet 
 
 
 
Åben 2  (13)   7.5 km   16 K               
 
    1   1063 Preben Sloth                    FIF Hillerød Orientering            57:38 
    2   1059 Jacob Sucksorff                 OK 73                             1:03:52 
    3    309 Per Hansen                      KFIU                              1:05:50 
    4   1056 Poul Henning Poulsen            Tisvilde Hegn OK                  1:07:38 
    5    305 Arne Grøndahl                   Søllerød OK                       1:07:51 
    6    323 Asger Jensen                    OK Roskilde                       1:12:42 
    7    322 Carl-Henrik Guldbæk             OK Skærmen                        1:17:37 
    8   1049 Niels Conradsen                 Søllerød OK                       1:21:15 
    9   1045 frede Scheye                    Herlufsholm OK                    1:21:16 
   10    294 Thomas Pickering             42 KFIU                              1:30:21 
   11   1017 Frank Canreen                                                     1:52:58 
 
        1048 Lars Konradsen                  FIF Hillerød Orientering          Fejlkl. 
        1041 Jan Frank Nielsen               KFIU                               Udgået 
 
 
 
Åben 3  (34)   5.4 km   13 K               
 
    1    997 Lene Jensen                     Helsingør SOK                       45:05 
    2   1054 Eitan Horesh                    Holbæk OK                           45:19 
    3   1013 Flemming Vejsnæs                Hvalsø OK                           48:25 
    4   1031 Siri Klausen                    Ballerup OK                         53:37 
    5   1009 Erik Gotfredsen                 Hvalsø OK                           54:03 
    6    329 Leif Kofoed                     Helsingør SOK                       54:50 
    7    299 Karsten Jørgensen            48 Politiets IF-København              54:55 
    8    331 Niels Sættem                    Lyngby OK                           58:17 
    9   1064 Niels Fester                    FIF Hillerød Orientering            59:13 
   10    295 Bo Konring                   48 Søllerød OK                       1:00:07 
   11   1021 Kirsten Nymann                  OK Øst Birkerød                   1:01:06 
   12    324 Anders Gilleladen               FIF Hillerød Orientering          1:02:07 
   13   1018 Pia Kadziola                    Maribo OK                         1:02:49 
   14   1033 Carsten Schwartz                Tisvilde Hegn OK                  1:04:55 
   15   1007 Eskil Gotfredsen                Hvalsø OK                         1:05:34 
   16    296 Gunnar Lorenzen              61 FIF Hillerød Orientering          1:05:57 
   17    318 Jørn Andreasen                  OK 73                             1:07:46 
   18   1002 Steen Fladberg                  Køge OK                           1:09:08 
   19   1008 Jette Karlsen                   Hvalsø OK                         1:10:19 
   20    319 Peter Stendevad                 Tisvilde Hegn OK                  1:10:22 
   21    330 Helge Johansen                  Lyngby OK                         1:11:16 
   22    320 Louis Steinthal                 Nødebo OK                         1:11:47 
   23    332 Peter Reinholdt                 Farum OK                          1:16:43 
   24   1036 Jan Laursen                     Hvalsø OK                         1:16:47 
   25   1042 Claus Skovsø Petersen           Hvalsø OK                         1:23:25 
   26   1014 Stefan Pedersen                 Tisvilde Hegn OK                  1:25:18 
   27   1006 Kurt Dose                       Køge OK                           1:26:32 
 
         297 Søren Gudme                  61 OK 73                             Fejlkl. 
         327 Steen Mørup                     Allerød OK                        Fejlkl. 
        1005 Steen Winkler                   FIF Hillerød Orientering          Fejlkl. 
        1016 Tommy Jensen                    Helsingør SOK                     Fejlkl. 
        1022 Lars Ryberg                     Ballerup OK                       Fejlkl. 
        1055 Kasper Jensen                   Holbæk OK                         Fejlkl. 
         298 Jesper Kracht                40 Politiets IF-København        kke startet 
 
 
 
Åben 4  (18)   4.0 km   9 K                
 
    1   1023 Jens Nørgaard                   OK 73                               31:40 
    2   1025 Charlotte Hansen                OK 73                               40:13 
    3    325 Ole Vexø                        Tisvilde Hegn OK                    42:06 
    4   1032 Kristian Skaarup                Ballerup OK                         43:26 
    5    333 Flemming Bo Petersen            Allerød OK                          45:20 
    6   1026 Vibeke Sylvest                  OK 73                               46:52 
    7    999 Niels Lund                   62 Køge OK                             47:10 
    8    328 Kirsten Ellekilde               Helsingør SOK                       50:41 
    9   1012 Gigi Vinther                    OK 73                               55:25 
   10   1053 Jannie Nielsen                  Holbæk OK                         1:00:48 
   11    313 Bente Keil                      Lyngby OK                         1:01:28 
   12    996 Anette El-Azem                                                    1:02:09 
   13    317 Ulla Valnert                    OK 73                             1:06:04 
   14   1030 Niels Keiding                   FIF Hillerød Orientering          1:07:24 
   15   1003 Betty Folino                    FIF Hillerød Orientering          1:12:47 
   16   1057 Leif Kajberg                    Slagelse                          1:24:28 
   17   1044 Inga With                       Helsingør SOK                     1:47:46 
 
        1043 Johanthan SkovsøAndersen        Hvalsø OK                         Fejlkl. 
 
 
 
Åben 5  (6)    4.8 km   9 K                
 
    1   1039 Lone Hamborg                    OK Skærmen                          52:20 
    2    306 Kristian Nordholm               Lyngby OK                           55:16 
    3   1047 Jannik Johansen                 SAS                               1:00:40 
    4    314 Felming Sørensen                Lyngby OK                         1:01:32 
    5   1046 Lise Ravnshøj Andersen          Herlufsholm OK                    1:10:30 
    6    300 Torben Nielsen               42 Hvalsø OK                         1:31:06 
 
 
 
Åben 6  (13)   4.0 km   9 K                
 
    1   1061 Sofie Sloth                     FIF Hillerød Orientering            47:07 
    2   1062 Ida Sloth                       FIF Hillerød Orientering            47:09 
    3   1051 Marie Habekost                  Politiets IF-København              51:07 
    4    301 Thomas Højbo Hansen          34 KFIU                              1:02:52 
    5    995 Natjasja Hansen                                                   1:13:52 
    6   1027 Mads Hansen                     OK 73                             1:14:03 
    7   1028 Torben Hansen                   OK 73                             1:14:06 
    8   1010 Jane Gotfredsen                 Hvalsø OK                         1:27:18 
    9   1035 Christina Laursen               Hvalsø OK                         1:27:19 
   10   1011 Anneli Aabye                    F.K.B.U. o-afd.                   1:29:17 
   11   1038 Lone Andersen                   Hvalsø OK                         1:33:28 
   12   1037 Iben Laursen                    Hvalsø OK                         1:33:31 
   13   1029 Else Højer-Pedersen             FIF Hillerød Orientering          1:36:58 
 
 
 
Åben 7  (9)    4.4 km   9 K                
 
    1    312 Benny Aaen                      Farum OK                            32:26 
    2   1020 Linnea Kadziola                 Maribo OK                           51:01 
    3   1019 Laust Kadziola                  Maribo OK                           54:30 
    4    302 Birgitte Pickering           40 KFIU                              1:11:53 
    5    304 Clara Pickering              14 Ballerup OK                       1:12:21 
    6    303 Johanna Pickering            11 KFIU                              1:12:47 
    7    310 Benjamin Eriksen                OK Skærmen                        1:15:08 
    8    326 Sarah Youssef                   OK Sorø                           1:22:15 
 
        1001 Nora Thomsen                                                      Fejlkl. 
 
 
 
Åben 8  (3)    3.3 km   9 K                
 
    1   1060 Andrea Sucksdorff               OK 73                               29:34 
    2    316 Christina Sondrup               OK 73                               33:50 
    3   1034 Mathias Friis Nielsen                                             2:42:53