DSR´s 63. Stifinderløb i Stenholt Vangon 23-04-2008 21:07
ResultaterOprettet af OE2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stnr Navn                         År Klub                                  Tid 



D-10  (2)      2.8 km   12 K               

    1      1 Astrid Skytte Kirkegaard     09 Tisvilde Hegn OK                    24:38 
    2      3 Ida Øbro                     09 Tisvilde Hegn OK                    27:08 



D-10B  (4)     2.8 km   12 K               

    1      5 Annika Simonsen              08 FIF Hillerød Orientering            20:23 
    2      2 Freja Lehman Jensen          09 Holbæk OK                           20:57 
    3      6 Marie Erskov Krogh           09 OK Øst Birkerød                     23:54 

           4 Sidse Tillingsøe             08 Tisvilde Hegn OK              kke startet 



D-12  (12)     4.0 km   13 K               

    1      8 Amanda Falck Weber           12 Tisvilde Hegn OK                    28:16 
    2     17 Mathilde Hougaar Boesen      12 OK Roskilde                         34:47 
    3     18 Maria Thyme                  12 OK Skærmen                          36:00 
    4     15 Melissa Ulsøe Jessen         12 OK Roskilde                         39:51 
    5     16 Clara Ryge Carlsen           11 OK Øst Birkerød                     41:37 
    6     11 Emilie Ryberg Vikkelsø       11 Ballerup OK                         42:13 
    7     10 Karoline Seheste Sie         12 OK Øst Birkerød                     43:32 
    8     13 Agnes Jonsson                11 Søllerød OK                         46:33 
    9      7 Linea Place Eriksen          11 Allerød OK                          49:38 
   10      9 Signe Østberg                12 OK Roskilde                         55:42 

          14 Nikoline Tillingsøe          11 Tisvilde Hegn OK              kke startet 
          12 Iben Valery                  12 Tisvilde Hegn OK              kke startet 



D-14  (17)     4.9 km   13 K               

    1     20 Simone Wraa                  13 Tisvilde Hegn OK                    37:05 
    2     27 Miri Thrane Ødum             13 OK Øst Birkerød                     40:59 
    3     30 Nicoline F. Klysner          14 FIF Hillerød Orientering            41:51 
    4     26 Nikita Bang                  14 Politiets IF-København              44:02 
    5     29 Lin B Røpke                  13 Helsingør SOK                       44:15 
    6     19 Emma Roos Friis              14 Allerød OK                          45:04 
    7     28 Cecilie F. Klysner           14 FIF Hillerød Orientering            45:46 
    8     32 Ida Solberg Sloth            14 FIF Hillerød Orientering            46:00 
    9     35 Amalie Tripax                13 OK Roskilde                         48:52 
   10     31 Tanja Krogh Andersen         14 OK Øst Birkerød                     49:31 
   11     25 Isabella Sihm                13 OK Roskilde                         52:27 
   12     21 Sidsel Dan Hull              14 Allerød OK                          52:44 
   13     24 Mette Stub                   13 Politiets IF-København              54:23 
   14     33 Stine Berg Sørensen          14 Helsingør SOK                       54:48 
   15     23 Caroline Ryge Carlsen        13 OK Øst Birkerød                   1:02:13 
   16     22 Anna Rolighed Thyme          14 OK Skærmen                        1:04:27 
   17     34 Esther Rosengreen            14 Tisvilde Hegn OK                  1:05:42 



D-14B  (4)     4.0 km   13 K               

    1    372 Astrid Franklin Recinella       Tisvilde Hegn OK                    32:52 
    2     36 Mathilde Horn Andersen       13 KFIU Orientering                    39:27 
    3     38 Ditte Rünitz Petersen        13 Helsingør SOK                       53:44 

          37 Sofie Kyhl Magnussen         13 Helsingør SOK                     Fejlkl. 



D-16  (10)     6.0 km   19 K               

    1     42 Line Stub                    16 Politiets IF-København              53:22 
    2     39 Amalie Søndergaard           15 FIF Hillerød Orientering          1:04:05 
    3     41 Maya Elise Filskov           15 OK Sorø                           1:04:19 
    4     48 Cecilie Smedegaa Madsen      15 OK Sorø                           1:08:39 
    5     46 Lærke Damm Andreasen         16 Allerød OK                        1:10:08 
    6     44 Trine Horn Andersen          15 KFIU Orientering                  1:14:15 
    7     40 Caroline Wilken              15 Søllerød OK                       1:14:23 
    8     43 Lærke Vejsnæs                15 OK Sorø                           1:18:33 

          45 Caroline Konring             16 Søllerød OK                       Fejlkl. 
          47 Anne Nørgaard                15 OK 73                         kke startet 



D-16B  (2)     3.8 km   11 K               

    1     49 Line S. Frederiksen          15 Ballerup OK                         52:14 
    2    392 Mette Fangel Juda               OK Roskilde                       1:03:57 



D-18  (4)      6.0 km   19 K               

    1     51 Amalie Sylvest Rotving       17 Ballerup OK                         58:59 
    2     52 Sofie Louise Hansen          17 FIF Hillerød Orientering          1:04:14 
    3     50 Rikke Østergaard             17 OK 73                             1:09:37 

          53 Rikke Zethner                17 OK Øst Birkerød               kke startet 



D-20  (2)      7.0 km   22 K               

    1     55 Lærke Sørensen               19 OK Roskilde                       1:19:05 

          54 Anita S. Sørensen            20 FIF Hillerød Orientering      kke startet 



D21-  (4)      9.1 km   23 K               

    1     56 Tenna Nørgaard Landsperg     35 Tisvilde Hegn OK                  1:06:42 
    2     57 Hanne Fogh                   41 OK Sorø                           1:14:25 
    3     58 Anne Marie Thommesen         33 Ballerup OK                       1:23:50 

          59 Louise Peitersen             30 OK Sorø                           Fejlkl. 



D35-  (3)      7.0 km   22 K               

    1     62 Birgitte Birck               49 Allerød OK                        1:04:05 
    2     61 Lene Løfberg Larsen          50 KFIU Orientering                  1:40:50 

          60 Dorthe Munktved              44 Allerød OK                        Fejlkl. 



D35-B  (6)     3.8 km   11 K               

    1     68 Camilla Rath Nielsen         36 Politiets IF-København              36:32 
    2     65 Jeannette Dan Møller         40 Allerød OK                          47:26 
    3     66 Jytte Hougaard               49 OK Roskilde                         54:37 
    4     64 Eva Nielsen                  41 Tisvilde Hegn OK                  1:14:26 
    5     63 Marianne Illum               42 Søllerød OK                       1:30:51 
    6     67 Grethe Jensen                69 Køge OK                           2:16:13 



D40-  (12)     6.0 km   19 K               

    1     69 Maria Douglas Stilling       43 FIF Hillerød Orientering            54:25 
    2     80 Charlotte Højsga Thune       42 Farum OK                            55:16 
    3     71 Sandra Simonsen              40 FIF Hillerød Orientering            55:30 
    4     76 Eva Smedegaard               42 OK Sorø                             56:43 
    5     77 Runa Ulsøe                   42 OK Roskilde                       1:00:36 
    6     73 Lise Jonasen                 42 OK Skærmen                        1:07:53 
    7     70 Gerda Jensen                 40 Helsingør SOK                     1:22:09 
    8     74 Bente Pihl                   43 OK Roskilde                       1:39:01 

          72 Dorte Plesner                42 OK 73                             Fejlkl. 
          79 Linda Østberg                42 OK Roskilde                       Fejlkl. 
          78 Kirsten Møller               43 Søllerød OK                   kke startet 
          75 Marianne Kirkega (HI)        43 F.K.B.U. o-afd.               kke startet 



D45-  (20)     6.0 km   19 K               

    1     95 Karen Jensen                 45 OK Øst Birkerød                     51:53 
    2     84 Lena Wraa                    46 Tisvilde Hegn OK                    58:37 
    3     83 Birgitte Erskov Halland      48 OK Øst Birkerød                   1:00:02 
    4     93 Ulla Hooge                   59 OK Skærmen                        1:04:49 
    5     98 Kirsten Juda                 48 OK Roskilde                       1:05:38 
    6     94 Ulla Place Petersen          46 Allerød OK                        1:07:36 
    7     88 Charlotte Grauert            49 OK 73                             1:07:53 
    8     97 Naja Dan Møller              45 Allerød OK                        1:08:01 
    9     91 Nina Bergmann Fabrin         48 Allerød OK                        1:20:48 
   10     85 Maria Iben Sell-Petersen     46 OK Skærmen                        1:20:52 
   11     81 Birgitte Wraa                48 Tisvilde Hegn OK                  1:21:57 
   12     87 Susan Lehman Jensen          48 Holbæk OK                         1:33:46 
   13     96 Eva Grønberg                 45 OK Roskilde                       1:55:20 
   14     92 Anne Erskov                  49 OK Øst Birkerød                   1:59:46 
   15     89 Mai-Britt Kristensen         48 OK Roskilde                       2:02:25 

          90 Helle M. Frederiksen         47 Ballerup OK                       Fejlkl. 
         100 Leni Møllsøe                 46 OK Roskilde                       Fejlkl. 
          82 Gitte Gefke Hansen           47 KFIU Orientering              kke startet 
          86 Kirsten Urhøj                47 Tisvilde Hegn OK              kke startet 
          99 Margit Andreasen             46 Allerød OK                    kke startet 



D50-  (11)     4.5 km   15 K               

    1    110 Eva Konring Olesen           53 FIF Hillerød Orientering            47:11 
    2    107 Lene Jensen                  52 Helsingør SOK                       47:16 
    3    102 Birgitte Krüger              51 Helsingør SOK                       51:44 
    4    109 Mette Hansen                 52 Helsingør SOK                       52:30 
    5    105 Inge Madsen                  71 OK 73                               56:37 
    6    111 Ellen Kühn Jensen            50 KFIU Orientering                  1:03:21 
    7    106 Hanne Pedersen               50 OK Roskilde                       1:08:52 
    8    108 Lone Christensen             50 KFIU Orientering                  1:10:22 
    9    103 Ellen Frier                  53 Søllerød OK                       1:23:35 

         104 Susanne Christiansen         51 Farum OK                      kke startet 
         101 Else Gudme                   62 OK 73                         kke startet 



D55-  (5)      4.5 km   15 K               

    1    115 Annie Bøving Michaelsen      58 Tisvilde Hegn OK                    59:02 
    2    112 Lisbet Hansen                55 KFIU Orientering                  1:01:23 
    3    113 Anne Sørensen                58 Helsingør SOK                     1:07:18 
    4    116 Maja Lorenz                  57 FIF Hillerød Orientering          1:15:41 
    5    114 Kirsten Nymann Petersen      59 OK Øst Birkerød                   1:22:53 



D60-  (8)      4.0 km   14 K               

    1    119 Mona Nørgaard                60 OK Pan Århus                        42:11 
    2    120 Lisbeth G. Larsen            64 FIF Hillerød Orientering            59:55 
    3    117 Inger Landsperg              60 Tisvilde Hegn OK                  1:00:41 
    4    123 Bente Keil                   64 Lyngby OK                         1:03:30 
    5    118 Lise Kolte                   62 KFIU Orientering                  1:04:12 
    6    121 Anne-Marie Bech              60 KFIU Orientering                  1:06:11 
    7    124 Kirsten Olsen                65 Søllerød OK                       1:10:20 

         122 Else Juul Hansen             63 Søllerød OK                   kke startet 



D65-  (8)      4.0 km   14 K               

    1    130 Aase Neregaard               66 Tisvilde Hegn OK                    44:42 
    2    127 Annelise Hansen              66 FIF Hillerød Orientering            50:58 
    3    129 Inger Jensen                 66 KFIU Orientering                    59:41 
    4    132 Kirsten Truelsen             69 Ballerup OK                       1:15:24 
    5    128 Kirsten Rasmussen            69 Køge OK                           1:21:46 
    6    126 Anne Nielsen                 67 Køge OK                           1:27:59 
    7    125 Elisa Sørensen (HI)          69 F.K.B.U. o-afd.                   2:01:42 
    8    131 Jytte Eltang                 67 KFIU Orientering                  2:03:17 



D70-  (4)      3.0 km   11 K               

    1    134 Inge Topp                    71 OK Øst Birkerød                     48:47 
    2    133 Birthe Sondrup               73 OK 73                               54:06 
    3    136 Grethe Tetens                75 Søllerød OK                       1:15:27 
    4    135 Doris Kristensen (JIF)       72 F.K.B.U. o-afd.                   1:19:20 



H-10  (5)      2.8 km   12 K               

    1    137 Alexander Ulsøe Jessen       10 OK Roskilde                         19:26 
    2    141 Sune Øhlenschlæger           10 OK Øst Birkerød                     22:36 
    3    138 Jonas Emil Fogh              07 OK Sorø                             24:37 
    4    139 Emil Østberg                 09 OK Roskilde                         27:00 

         140 Sebastian Hansen             10 Herlufsholm OK                kke startet 



H-10B  (3)     2.8 km   12 K               

    1    143 Lasse Falck Weber            08 Tisvilde Hegn OK                    17:43 
    2    144 Søren Thrane Ødum            07 OK Øst Birkerød                     17:49 

         142 Thomas Gefke Thuesen         09 KFIU Orientering              kke startet 



H-12  (16)     4.0 km   13 K               

    1    156 Mikkel Aaen                  12 Farum OK                            23:59 
    2    150 Emil Øbro                    12 Tisvilde Hegn OK                    26:48 
    3    157 Teis Bo Damm Andreasen       12 Allerød OK                          27:19 
    4    154 Asger Skytte Kirkegaard      11 Tisvilde Hegn OK                    28:27 
    5    149 Martin Illum                 11 Søllerød OK                         29:02 
    6    145 Jakob Emil Smede Madsen      11 OK Sorø                             29:24 
    7    152 Anton Scherfig Weber         12 Tisvilde Hegn OK                    30:00 
    8    159 Esben Øhlenschlæger          12 OK Øst Birkerød                     36:24 
    9    146 Mads Christensen             12 Ballerup OK                         38:59 
   10    158 Malthe Gaarsdal              12 Farum OK                            39:29 
   11    147 Isak Mikkel Fogh             11 OK Sorø                             41:48 
   12    151 Roland V. K. Christensen     12 OK Øst Birkerød                     47:54 
   13    153 Frederik Erskov Krogh        11 OK Øst Birkerød                     48:07 
   14    160 Mads Lassen                  11 Søllerød OK                         49:21 
   15    155 Asbjørn Pedersen             12 OK Øst Birkerød                     50:22 

         148 Jesper S. Frederiksen        12 Ballerup OK                       Fejlkl. 



H-12B  (2)     2.8 km   12 K               

    1    161 Marcus Gut                   11 Ballerup OK                         18:42 
    2    419 William x                       OK Roskilde                         25:26 



H-14  (12)     5.4 km   15 K               

    1    168 Joakim Sehested Sie          14 OK Øst Birkerød                     36:40 
    2    163 Jonas Falck Weber            14 Tisvilde Hegn OK                    38:11 
    3    162 Frederik Søndergaard         13 FIF Hillerød Orientering            40:21 
    4    173 Rolf Pihl                    14 OK Roskilde                         40:56 
    5    171 Stefan Frands Petersen       14 Allerød OK                          40:57 
    6    170 Thor Nørskov                 14 OK Øst Birkerød                     41:25 
    7    172 Asker Øhlenschlæger          13 OK Øst Birkerød                     42:57 
    8    166 Mathias Wraa                 13 Tisvilde Hegn OK                    45:08 
    9    169 Andreas Holm Pedersen        14 Tisvilde Hegn OK                    49:06 
   10    167 Narmer Rolf Fogh             13 OK Sorø                             59:55 
   11    164 Aske Jepsen                  13 Søllerød OK                       1:06:02 

         165 Emil Borup                   14 Helsingør SOK                     Fejlkl. 



H-14B  (5)     4.0 km   13 K               

    1    174 Marcus Oliver Jensen         13 Tisvilde Hegn OK                    41:55 
    2    176 Joakim Nielsen               13 Tisvilde Hegn OK                    44:33 
    3    413 Anton Sort                                                          56:16 

         175 Bertram Kopp Stannum         13 Tisvilde Hegn OK              kke startet 
         177 Anders Thoft Nordholm        13 OK Øst Birkerød               kke startet 



H-16  (9)      7.0 km   22 K               

    1    184 Marius Thrane Ødum           16 OK Øst Birkerød                     44:40 
    2    180 Gustav Jonsson               16 Søllerød OK                         52:54 
    3    186 Martin Midtgaard Frich       15 OK Roskilde                         55:14 
    4    183 Sebastian Bang               16 Politiets IF-København            1:02:03 
    5    179 Jacob Laage Kragh            15 OK Roskilde                       1:03:16 
    6    178 Nikolaj William Agervold     15 Tisvilde Hegn OK                  1:05:15 
    7    182 Henrik Lau Petersen          15 Allerød OK                        1:05:38 
    8    181 Jakob Nielsen                16 Tisvilde Hegn OK                  1:11:08 

         185 Kristian Skaarup             15 Ballerup OK                       Fejlkl. 



H-18  (9)      9.1 km   23 K               

    1    193 Søren S. Sørensen            18 FIF Hillerød Orientering            54:19 
    2    187 Andreas Boesen               17 OK Roskilde                         57:07 
    3    188 Andreas Bergmann             17 Allerød OK                          57:26 
    4    195 Christian V. Grønberg        17 OK Roskilde                       1:06:25 
    5    189 Martin Thyme Christensen     17 OK Skærmen                        1:09:49 
    6    191 Thomas Vejsnæs               18 OK Sorø                           1:13:53 

         194 Andreas Konring              18 Søllerød OK                       Fejlkl. 
         190 Rasmus Lau Petersen          18 Allerød OK                        Fejlkl. 
         192 Martin Laage Kragh           18 OK Roskilde                       Fejlkl. 



H-20  (8)      10.6 km   27 K              

    1    200 Andreas Olesen               20 FIF Hillerød Orientering            59:29 
    2    197 Kasper Fjellerup             19 FIF Hillerød Orientering          1:12:12 
    3    201 Kim Baunehøj Pedersen        19 OK Roskilde                       1:13:18 
    4    199 Mikkel Skaarup               19 Ballerup OK                       1:13:33 
    5    203 Tobias Midtgaard Frich       19 OK Roskilde                       1:14:00 
    6    198 Michael Andersen             19 OK Roskilde                       1:17:26 
    7    196 Michael Kreiberg             19 OK Roskilde                       1:17:32 

         202 Kasper Ingerslev             19 Ballerup OK                   kke startet 



H-20B  (1)     4.8 km   13 K               

    1    204 Anders Wraa                  18 Tisvilde Hegn OK                    49:31 



H21-  (8)      12.3 km   30 K              

    1    207 Casper Wraa                  21 FIF Hillerød Orientering          1:13:57 
    2    208 Henrik Markvardsen           42 Tisvilde Hegn OK                  1:14:33 
    3    206 Simon Stoumann               33 Kildeholm OK                      1:16:03 
    4    211 Søren Skaarup Larsen         24 OK Øst Birkerød                   1:39:03 
    5    212 Jesper Kristiansen           28 OK Melfar                         1:43:56 
    6    213 Roland Dumong                34 OK Øst Birkerød                   2:27:51 

         205 Thomas Jørgensen             24 FIF Hillerød Orientering      kke startet 
         209 Casper Sørensen              24 OK Øst Birkerød               kke startet 



H21-B  (2)     4.8 km   13 K               

    1    214 Lasse Nilsson                30 Helsingør SOK                       55:18 
    2    215 Jesper Clausen Thrane        34 Køge OK                           1:14:22 



H21-C  (1)     4.0 km   13 K               

         216 Bo Christiansen              26 Farum OK                      kke startet 



H35-  (4)      10.6 km   27 K              

    1    219 Jakob Landsperg              35 Tisvilde Hegn OK                  1:11:39 
    2    218 Lars Lyngsø                  37 Lyngby OK                         1:29:31 
    3    217 Lars Ryberg                  36 Ballerup OK                       1:50:35 

         220 Per Rye Hougaard             39 OK Skærmen                    kke startet 



H35-B  (2)     4.8 km   13 K               

    1    221 Bent Horn Andersen           51 KFIU Orientering                    53:05 
    2    222 Jesper Fonager Christensen   47 OK Roskilde                       1:00:51 



H40-  (13)     9.9 km   24 K               

    1    230 Bo Simonsen                  43 FIF Hillerød Orientering          1:01:20 
    2    210 Tim Falck Weber              43 Tisvilde Hegn OK                  1:02:36 
    3    226 Martin Østberg               42 OK Roskilde                       1:14:58 
    4    234 Sten Skytte Kirk (HI)        44 F.K.B.U. o-afd.                   1:19:33 
    5    227 Per Hansen                   43 KFIU Orientering                  1:26:23 
    6    233 Jørgen Rolighed              44 OK Skærmen                        1:33:54 

         224 Ulrik Illum                  43 Søllerød OK                       Fejlkl. 
         223 Ole Hansen                   42 Tisvilde Hegn OK                  Fejlkl. 
         231 Claus M. Sihm                41 OK Roskilde                       Fejlkl. 
         232 Kåre Sørensen                41 OK Sorø                           Fejlkl. 
         229 Martin Johansen              40 KFIU Orientering              kke startet 
         225 Rolf Valery                  43 Tisvilde Hegn OK              kke startet 
         228 Morten Neregaard             41 Tisvilde Hegn OK              kke startet 



H45-  (27)     9.1 km   23 K               

    1    243 Peter Østergaard             48 OK 73                             1:02:31 
    2    247 Carsten Stenberg             47 FIF Hillerød Orientering          1:03:27 
    3    245 Poul Henning Poulsen         47 Tisvilde Hegn OK                  1:05:15 
    4    251 Preben Sloth                 49 FIF Hillerød Orientering          1:06:12 
    5    248 Jens Viktor Nørgaard         48 OK 73                             1:06:21 
    6    257 Claus Odgaard                45 OK 73                             1:07:06 
    7    239 Kent Pihl                    45 OK Roskilde                       1:07:14 
    8    237 Anders Laage Kragh           46 OK Roskilde                       1:08:16 
    9    255 Jesper Børsting              45 Herlufsholm OK                    1:09:16 
   10    252 Troels Christensen           47 Ballerup OK                       1:10:09 
   11    240 Troels Bent Hansen           50 Allerød OK                        1:11:50 
   12    241 Henrik Arnsted               46 OK 73                             1:14:31 
   13    246 Michael Hjorth               50 OK 73                             1:16:13 
   14    261 Sverre Thune                 45 Farum OK                          1:16:24 
   15    250 Ole Jensen                   47 Tisvilde Hegn OK                  1:16:27 
   16    244 Carsten Agger                49 Helsingør SOK                     1:30:34 
   17    249 Bo Konring                   49 Søllerød OK                       1:31:09 
   18    242 Peter Krogh                  47 OK Øst Birkerød                   1:37:31 
   19    235 Niels Agervold               46 Tisvilde Hegn OK                  1:44:01 

         238 Svend-Erik Jepsen            47 Søllerød OK                       Fejlkl. 
         254 Lars Caspersen               49 Ballerup OK                       Fejlkl. 
         256 Torben Schorlemmer           47 Ballerup OK                       Fejlkl. 
         236 Lars Søndergaard             47 FIF Hillerød Orientering          Fejlkl. 
         260 Lars Vindegaard              45 OK Roskilde                       Fejlkl. 
         259 Torben Bagger                46 Helsingør SOK                 kke startet 
         258 Steen Klysner                47 FIF Hillerød Orientering      kke startet 
         253 Erik Ellegaard Simonsen      45 OK Øst Birkerød               kke startet 



H50-  (22)     7.0 km   22 K               

    1    272 Rolf Lund                    52 Helsingør SOK                       41:49 
    2    277 Laus Seir Hansen             50 Helsingør SOK                       51:11 
    3    280 Aksel Andersen               56 OK Roskilde                         55:47 
    4    274 Per Tripax                   53 OK Roskilde                         57:25 
    5    282 Bill Lehman Jensen           50 Holbæk OK                           58:05 
    6    266 Flemming Wendelboe           57 Helsingør SOK                       58:48 
    7    275 Niels la Cour Bentzon        53 Søllerød OK                       1:01:18 
    8    265 Jan Frederiksen              51 OK Roskilde                       1:01:22 
    9    263 Jørgen Kristensen            53 OK Roskilde                       1:04:11 
   10    264 Ole D. Jensen                53 Tisvilde Hegn OK                  1:04:38 
   11    278 Jan Jakobsen                 51 OK Øst Birkerød                   1:06:22 
   12    276 Asger Jensen                 54 OK Roskilde                       1:06:44 
   13    262 John Høegh Petersen          54 Allerød OK                        1:07:34 
   14    269 Lauge S. Sørensen            50 FIF Hillerød Orientering          1:07:38 
   15    268 Mogens Hald Kristensen       54 OK Roskilde                       1:08:07 
   16    369 Henrik Skovmark Hansen          OK Roskilde                       1:09:40 
   17    279 Michael Parvang              52 Søllerød OK                       1:12:17 
   18    270 Henrik Boesen                51 OK Roskilde                       1:19:11 
   19    271 Max Prang                    53 Fredensborg OK                    1:25:56 

         273 Dan Nielsen                  53 Allerød OK                        Fejlkl. 
         281 Kent Jørgensen               51 Søllerød OK                   kke startet 
         267 Kurt Thuesen                 51 KFIU Orientering              kke startet 



H55-  (12)     7.0 km   22 K               

    1    293 Jørn Mouritzen               57 Fredensborg OK                    1:00:53 
    2    283 Carl Henrik Guldbæk          59 OK Skærmen                        1:01:05 
    3    288 Kim Folander                 57 O-63                              1:01:10 
    4    290 Erik Sørensen                58 Allerød OK                        1:02:28 
    5    289 Lars Olsen                   55 OK Roskilde                       1:05:34 
    6    292 Leif Jensen                  59 OK Skærmen                        1:06:00 
    7    284 Peter Wraa                   56 Tisvilde Hegn OK                  1:06:24 
    8    286 Niels Raagaard               56 Søllerød OK                       1:12:01 
    9    294 Kai Beck-Andersen            56 Farum OK                          1:14:45 
   10    285 Jimmy Hoen                   58 KFIU Orientering                  1:16:44 
   11    287 Niels Jørgen Pedersen        56 Køge OK                           1:17:16 

         291 Jørgen Münster-Swendsen      59 Søllerød OK                       Fejlkl. 



H60-  (21)     6.0 km   19 K               

    1    299 Janne Brunstedt              60 OK Roskilde                         52:18 
    2    302 Karsten Richardt             61 Køge OK                             53:46 
    3    296 Niels Landsperg              61 Tisvilde Hegn OK                    54:34 
    4    298 John Pihl                    62 Helsingør SOK                       55:12 
    5    307 Karsten Schultz              61 FIF Hillerød Orientering            56:29 
    6    308 Flemming Nørgaard            64 OK Pan Århus                        56:49 
    7    310 Per Aaes Christoffersen      64 Ballerup OK                         57:11 
    8    301 Niels Tulinius               63 OK S.G.                             58:59 
    9    295 Erik Løvgren Jensen          63 Køge OK                           1:00:50 
   10    297 Kurt Jespersen (HI)          61 F.K.B.U. o-afd.                   1:07:30 
   11    311 Ulrik Danneskiold-Samsøe     63 Farum OK                          1:07:33 
   12    300 Svend Mortensen              60 Tisvilde Hegn OK                  1:07:35 
   13    315 Peter Stendevad              61 Tisvilde Hegn OK                  1:08:34 
   14    312 Gunner Jørgensen             65 OK 73                             1:09:14 
   15    304 Tom P. Neesgaard             61 KFIU Orientering                  1:09:29 
   16    306 Karl Aage Hald               62 KFIU Orientering                  1:11:02 
   17    305 Gunnar Lorenzen              62 FIF Hillerød Orientering          1:13:02 
   18    314 Finn Blom Christensen        61 Lyngby OK                         1:13:07 
   19    309 Steen Sørensen               62 OK Skærmen                        1:19:58 
   20    303 John Solberg                 64 Vinderød OK af 1992               1:47:39 

         313 Ole Christiansen             62 Farum OK                      kke startet 



H65-  (18)     5.2 km   16 K               

    1    323 John Miené                   68 Helsingør SOK                       44:30 
    2    332 Mogens Hansen                66 OK Skærmen                          44:32 
    3    333 Henning Løwenstein           69 FIF Hillerød Orientering            51:17 
    4    328 Henning Nielsen              68 Farum OK                            52:11 
    5    324 Arne Andersen                69 Farum OK                            55:38 
    6    320 Niels Rasmussen              67 Kildeholm OK                        56:48 
    7    331 Dan Haagerup                 66 Tisvilde Hegn OK                    57:02 
    8    329 Knud Dam                     65 Kildeholm OK                        57:05 
    9    327 Niels Lyhne                  67 Herlufsholm OK                      59:50 
   10    322 Tage Frydendal               67 Holbæk OK                         1:01:41 
   11    317 Finn Bertelsen               67 Allerød OK                        1:02:35 
   12    318 Tom Petersen                 68 OK 73                             1:03:58 
   13    321 Flemming Larsen              68 Helsingør SOK                     1:06:41 
   14    319 Helge Johansen               66 Lyngby OK                         1:10:48 
   15    316 Poul Gregersen               65 Ballerup OK                       1:17:08 
   16    330 Erik Kelvin Hansen           65 Farum OK                          1:17:24 

         326 Egon Neregaard               70 Tisvilde Hegn OK                  Fejlkl. 
         325 Erik Torm                    65 Herlufsholm OK                kke startet 



H70-  (8)      4.5 km   15 K               

    1    336 Jørgen Jensen                70 Helsingør SOK                       48:34 
    2    335 Jørgen Lund-Hansen           71 Farum OK                            50:30 
    3    334 Mogens Henriksen             71 Vinderød OK af 1992                 56:17 
    4    340 Holger Karlsmose             72 Farum OK                            57:00 
    5    338 Carl Djurhuus                70 Kildeholm OK                      1:02:29 
    6    337 Bent Mortensen               72 OK 73                             1:09:13 
    7    341 Palle Breuning               72 Helsingør SOK                     1:10:06 
    8    339 Kjeld Jensen                 71 Køge OK                           2:07:01 



H75-  (5)      4.0 km   14 K               

    1    346 Peter Larsen                 77 Helsingør SOK                       48:58 
    2    345 Jørgen Poulsen               78 OK 73                             1:01:59 
    3    343 Ole Hansen                   75 OK 73                             1:02:28 
    4    342 Ottar Kristensen (JIF)       76 F.K.B.U. o-afd.                   1:04:13 
    5    344 Kjeld Thygesen               75 Helsingør SOK                     1:15:27 



H80-  (2)      3.0 km   11 K               

    1    348 Thorkil Hansen               86 OK 73                               59:10 
    2    347 Børge W. Mogensen            84 OK 73                             1:09:35 



Åben-1  (10)   8.6 km   24 K               

    1    421 Lars Konradsen                  FIF Hillerød Orientering          1:00:33 
    2    439 Morten Schiøtt                  Nordvest OK                       1:16:44 
    3    449 Tobias Trier Hooge Hansen       OK Skærmen                        1:19:41 
    4    422 Henrik Albahn                   Tisvilde Hegn OK                  1:20:24 
    5    353 Claus A. Pedersen            47 OK Roskilde                       1:21:26 
    6    460 Peter Fausing                   HOKI                              1:31:06 
    7    403 Helle Thyme                     OK Skærmen                        2:01:14 

         376 Mikkel Schøning                 FIF Hillerød Orientering          Fejlkl. 
         451 Martin Trier Hooge Hansen       OK Skærmen                        Fejlkl. 
         349 Hans Granholm                45 OK Øst Birkerød               kke startet 



Åben-2  (29)   6.6 km   21 K               

    1    456 Jesper Grooss                   OK Øst Birkerød                     47:49 
    2    379 Eskil Schøning                  OK West                             52:19 
    3    382 Erik Øhlenschlæger           49 OK Øst Birkerød                     55:38 
    4    457 Jacob Sucksorff                 OK 73                               56:26 
    5    387 Kenneth Thomsen                 OK Roskilde                         59:49 
    6    385 Jens Holmgaard               59 FIF Hillerød Orientering          1:01:52 
    7    395 Bo Berthelsen                40 Ballerup OK                       1:03:55 
    8    448 Niels Conradsen                 Søllerød OK                       1:07:20 
    9    428 Thomas Pickering             42 KFIU Orientering                  1:09:01 
   10    436 Jes Reinholdt                   OK Øst Birkerød                   1:09:18 
   11    404 Flemming Marcussen           64 Helsingør SOK                     1:11:26 
   12    394 Flemming Vejsnæs                OK Sorø                           1:13:03 
   13    411 Henrik Ole Petersen          55 Allerød OK                        1:15:02 
   14    350 Klaus Jørgensen              37 FIF Hillerød Orientering          1:15:04 
   15    433 Jørgen Wisbek                   Søllerød OK                       1:16:38 
   16    373 Helle Sehested Hansen        45 OK Øst Birkerød                   1:18:02 
   17    354 Lars Carstensen              43 Køge OK                           1:21:54 
   18    386 Anders Hansen                   OK Roskilde                       1:23:26 
   19    390 Jens Anders Hansen              Søllerød OK                       1:24:11 
   20    391 Louis Steinthal                 Nødebo OK                         1:24:29 
   21    374 Helen Neregaard              68 Tisvilde Hegn OK                  1:32:22 
   22    447 Jan Frank Nielsen               KFIU Orientering                  1:32:31 
   23    444 Bjark Bo Christensen            Holbæk OK                         1:33:46 

         352 Bjørn Larsen                 41 OK Øst Birkerød                   Fejlkl. 
         380 Jan Larsen                      Helsingør SOK                     Fejlkl. 
         406 Rasmus Søgaard                  Horsens OK                        Fejlkl. 
         446 Peter Reinholdt                 Farum OK                          Fejlkl. 
         455 Ronnie McGrail                  Søllerød OK                       Fejlkl. 
         351 Emil Olesen                  58 FIF Hillerød Orientering      kke startet 



Åben-3  (23)   5.2 km   16 K               

    1    360 Karsten Jørgensen            49 Politiets IF-København              51:35 
    2    424 Eva Caspersen                                                       51:55 
    3    461 Kuno Rasmussen                  Ballerup OK                         53:37 
    4    429 Ole Kyhl                        Helsingør SOK                       55:50 
    5    435 Tommy Jensen                    Helsingør SOK                       56:32 
    6    442 Christian Strandgaard        54 Søllerød OK                         56:44 
    7    440 Lise Thode Jensen               Nordvest OK                         56:46 
    8    355 Jørgen Luxhøj                38 Søllerød OK                         58:54 
    9    357 Dennis Øbro                  42 Tisvilde Hegn OK                    59:33 
   10    358 Rolf Andersen                56 OK 73                             1:00:27 
   11    450 Lisbeth Damsgaard               Søllerød OK                       1:05:02 
   12    441 Chris Bagge                     FIF Hillerød Orientering          1:05:41 
   13    418 Niels Sættem                    Kildeholm OK                      1:05:48 
   14    359 Carina Meyer                 48 OK Roskilde                       1:06:12 
   15    375 Henrik Kristensen            53 OK 73                             1:13:30 
   16    430 Pernille Bayer                  Allerød OK                        1:18:25 
   17    445 Kurt Dose                                                         1:19:17 
   18    388 Anita Hougaard               38 Ballerup OK                       1:20:05 
   19    458 Arne Steen Sørensen             OK Øst Birkerød                   1:27:44 

         356 Lars Zwisler                 48 KFIU Orientering                  Fejlkl. 
         384 Leo Scherfig                    Tisvilde Hegn OK                  Fejlkl. 
         423 Lemmie Rotving                  Ballerup OK                       Fejlkl. 
         452 Niels Lund                   62 Søllerød OK                       Fejlkl. 



Åben-4  (15)   4.0 km   14 K               

    1    416 Bjarke Sucksdorff            46 OK 73                               32:02 
    2    389 Thomas Buhl                     OK Roskilde                         44:20 
    3    363 Steen Baunehøj               61 OK Roskilde                         44:30 
    4    417 Ole Vexø                     60 Tisvilde Hegn OK                    47:01 
    5    361 Mogens Jørgensen             62 Søllerød OK                         47:27 
    6    378 Astrid Schøning                 OK West                             59:28 
    7    370 Stefan Pedersen                 Tisvilde Hegn OK                  1:03:25 
    8    402 Betty Folino                    FIF Hillerød Orientering          1:05:45 
    9    407 Ib Konradsen                    Søllerød OK                       1:08:49 
   10    443 Anette Lindegaard Christen      Holbæk OK                         1:15:22 
   11    415 Gigi Sucksdorff                 OK 73                             1:23:32 
   12    364 Tage Ebbensgaard             60 Køge OK                           1:26:36 
   13    434 Røde                            Tisvilde Hegn OK                  1:28:12 

         454 Anders Ølgaard                  Søllerød OK                       Fejlkl. 
         362 Søren Gudme                  61 OK 73                         kke startet 



Åben-5  (11)   4.8 km   13 K               

    1    409 Benni Aaen                   12                                     45:43 
    2    365 Mikkel Kliim                 35 Søllerød OK                         50:25 
    3    367 Flemming Bantz Sørensen      57 Lyngby OK                           58:01 
    4    453 Jørgen Rath Nielsen                                                 59:10 
    5    427 Lisbeth Søgaard Jensen       45 OK 73                             1:03:43 
    6    399 Eskild Rønne                    Kildeholm OK                      1:07:20 
    7    366 Michael Beider               45 Ballerup OK                       1:09:54 
    8    400 Mette Mouritzen                                                   1:18:46 
    9    401 Lars Hansen                                                       1:21:08 
   10    396 Ronnie Hjorth                   OK 73                             1:26:43 
   11    397 Trine Hershøj Jørgensen         OK 73                             1:28:51 



Åben-6  (8)    3.8 km   11 K               

    1    412 Vagn Gerber                                                         39:44 
    2    377 Torbjørn Schøning               OK West                             54:46 
    3    381 Jan Madsen                   71 OK 73                               54:53 
    4    414 Lena Gehlhøj                    OK S.G.                           1:23:10 
    5    393 Henny Rosenberg                                                   1:27:38 
    6    410 Vivian Hansen                   OK Skærmen                        2:22:12 

         408 Asger Aaen                      Farum OK                          Fejlkl. 
         420 yy xx                           Farum OK                          Fejlkl. 



Åben-7  (7)    4.0 km   13 K               

    1    383 Aksel Scherfig Weber            Tisvilde Hegn OK                    37:20 
    2    368 Lene Bruun                   42 Politiets IF-København              41:02 
    3    371 Lene Øbro                       Tisvilde Hegn OK                    44:54 
    4    425 Rune Østergaard                 OK 73                               47:15 
    5    426 Rasmus Østergaard            44 OK 73                               52:33 
    6    398 Peter Morlan                 08 Tisvilde Hegn OK                  1:50:54 

         437 Kim Dørge                       Politiets IF-København            Fejlkl. 



Åben-8  (5)    2.8 km   12 K               

    1    459 Tonje Pihl                   09 OK Roskilde                         25:38 
    2    438 Britt Dørge                     Politiets IF-København              28:08 
    3    405 Calle Ryge Carlsen           10 OK Øst Birkerød                     28:21 
    4    432 Mille Lindholm Pedersen         Politiets IF-København              45:18 
    5    431 Cecilie Dørge                   Politiets IF-København              46:58