DSR's 64. Stifinderløb i Ravnsholt skovsø 05-04-2009 18:31
ResultaterOprettet af OE2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stnr Navn                         År Klub                                  Tid 



D-10  (2)      3.0 km   15 K               

    1      1 Ida Øbro                     10 Tisvilde Hegn OK                    27:38 
    2      2 Nalini Julia Mortensen       09 FIF Hillerød Orientering            29:58 



D-10B  (2)     3.0 km   15 K               

    1    167 Astrid Skytte Kirkegaard     08 Tisvilde Hegn OK                    31:42 
    2      3 Thalisa Maria Mortensen      05 FIF Hillerød Orientering            33:03 



D-12  (2)      3.9 km   13 K               

           4 Emilie Ryberg Vikkelsø       12 Ballerup OK                   kke startet 
           5 Freja Kliem                  11 Farum OK                      kke startet 



D-14  (2)      5.0 km   14 K               

    1      6 Mette Stub                   14 Politiets IF-København              40:00 

           7 Iben Valery                  13 Tisvilde Hegn OK              kke startet 



D-16  (3)      6.5 km   15 K               

    1      8 Trine Horn Andersen          16 KFIU Orientering                  1:05:49 

         147 Klara Scherfig Weber         14 Tisvilde Hegn OK                  Fejlkl. 
           9 Caroline Wilken              16 Søllerød OK                   kke startet 



D21-B  (1)     3.6 km   9 K                

    1     10 Bente Neerbek                33 Allerød OK                          43:02 



D21-C  (2)     3.9 km   13 K               

    1     12 Lene Øbro                    42 Tisvilde Hegn OK                    40:28 

          11 Julie Søgaard                29 Ballerup OK                   kke startet 



D35-  (1)      7.9 km   17 K               

    1     13 Dorthe Munktved              45 Allerød OK                        1:10:03 



D35-B  (2)     3.6 km   9 K                

    1     14 Jannie Nielsen               44 Tisvilde Hegn OK                    39:55 
    2     15 Anne Skovbæk                 46 OK Øst Birkerød                     45:28 



D40-  (1)      6.5 km   15 K               

    1     16 Lise Jonasen                 43 OK Skærmen Værløse                  54:31 



D45-  (8)      6.5 km   15 K               

    1     17 Anne Fonnesbech Jensen       53 Politiets IF-København              55:27 
    2     24 Birgitte Erskov Halland      49 OK Øst Birkerød                     56:50 
    3     18 Birgitte Krüger              52 Helsingør SOK                       59:19 
    4     21 Maria Iben Sell-Petersen     47 OK Skærmen Værløse                1:04:02 
    5     22 Kirsten Nymann Petersen      60 OK Øst Birkerød                   1:06:12 
    6     19 Nina Bergmann Fabrin         49 Allerød OK                        1:07:14 
    7     20 Mette Hansen                 53 Helsingør SOK                     1:07:57 
    8     23 Lisbeth Søgaard Jensen       48 OK 73                             1:32:36 



D50-  (2)      4.7 km   15 K               

    1     26 Lone Christensen             51 KFIU Orientering                    59:42 
    2     25 Monika Keppner               54 F.K.B.U. o-afd.                   1:25:27 



D55-  (5)      4.7 km   15 K               

    1     28 Inger Kirkegaard             60 Tisvilde Hegn OK                    43:55 
    2     27 Annelise Hansen              67 FIF Hillerød Orientering            48:04 
    3     29 Johanne Lind                 55 Ballerup OK                       1:00:35 
    4     30 Inger Martin                 57 OK Roskilde                       1:21:46 

          31 Anne Sørensen                59 Helsingør SOK                 kke startet 



D60-  (3)      3.8 km   13 K               

    1     33 Ulla Hooge                   60 OK Skærmen Værløse                  34:32 
    2     34 Marianne Lykking             65 OK 73                               44:57 
    3     32 Ulla Valnert                 65 OK 73                               49:19 



D65-  (1)      3.8 km   13 K               

    1     35 Henny Rosenberg              66 OK 73                             1:02:49 



D70-  (2)      3.2 km   11 K               

    1     37 Elisa Sørensen               70 F.K.B.U. o-afd.                   1:03:21 
    2     36 Doris Kristensen             73 F.K.B.U. o-afd.                   1:10:54 



H-10  (7)      3.0 km   15 K               

    1    146 Aksel Scherfig Weber            Tisvilde Hegn OK                    14:15 
    2     39 Lasse Fugmann Thamdrup       10 Allerød OK                          22:55 
    3     43 Rasmus Bergmann Fabrin       10 Allerød OK                          26:15 
    4     41 Mikkel Lau Petersen          09 Allerød OK                          26:37 
    5     42 Nicolai Ryberg Vikkelsø      09 Ballerup OK                         26:53 

          38 Eskil Norddal Fundal         10 Allerød OK                        Fejlkl. 
          40 Jonas Emil Fogh              08 OK Sorø                       kke startet 



H-12  (4)      3.9 km   13 K               

    1     47 Emil Koch Kronil             12 Allerød OK                          36:14 
    2     46 Johan Lindbjerg Skovbæk      12 OK Øst Birkerød                     36:49 

          44 Søren Thye Agger             11 Helsingør SOK                 kke startet 
          45 Isak Mikkel Fogh             12 OK Sorø                       kke startet 



H-14  (5)      5.8 km   18 K               

    1     52 Mikkel Aaen                     Farum OK                            33:12 
    2     49 Malthe Gaarsdal              13 Farum OK                            51:00 
    3     51 Rune Østergaard              11 OK 73                             1:16:41 

          48 Teis Bo Damm Andreasen       13 Allerød OK                    kke startet 
          50 Narmer Rolf Fogh             14 OK Sorø                       kke startet 



H-14B  (1)     3.9 km   13 K               

    1     53 Mathias Levinsen             13 Allerød OK                          40:11 



H-16  (4)      7.9 km   17 K               

    1     55 Thor Nørskov                 15 OK Øst Birkerød                     43:01 
    2     57 Joakim Sehested Sie          15 OK Øst Birkerød                     49:10 
    3     56 Asger Aaen                      Farum OK                          1:04:29 
    4     54 Henrik Lau Petersen          16 Allerød OK                        1:27:34 



H-16B  (1)     4.6 km   12 K               

    1     58 Rasmus Østergaard            16 OK 73                             1:03:40 



H-20  (2)      10.9 km   22 K              

    1     60 Kim Baunehøj Pedersen        20 OK Roskilde                       1:14:36 

          59 Kasper Ingerslev             20 Ballerup OK                   kke startet 



H21-AK  (3)    7.9 km   17 K               

    1     63 Plonka Krzysztof                UKS Skarmat Torun, Poland         1:03:19 
    2     62 Per Mose Nielsen             23 AKIF                              1:08:43 
    3     61 Kedzior Aleksander              UKS Skarmat Torun, Poland         1:12:41 



H21-C  (2)     3.9 km   13 K               

    1     64 Martin Schødt                39 KFIU Orientering                    51:07 
    2     65 Claus Alkil                  67 Lyngby OK                         1:08:32 



H35-  (4)      10.9 km   22 K              

    1     66 Jakob Landsperg              36 Tisvilde Hegn OK                  1:04:08 
    2     67 Peter Østergaard             49 OK 73                             1:07:40 
    3     69 Morten Bang Nørgaard         37 OK Øst Birkerød                   1:19:24 
    4     68 Lars Ryberg                  37 Ballerup OK                       1:56:47 



H35-B  (1)     4.6 km   12 K               

    1    161 Flemming Bartz Sørensen         Lyngby OK                           53:50 



H40-  (6)      10.5 km   21 K              

    1     75 Per Hansen                   44 KFIU Orientering                  1:10:16 
    2     72 Carsten Thye Agger           50 Helsingør SOK                     1:24:50 
    3     74 Henrik Duelund Pedersen      43 OK Øst Birkerød                   1:25:13 
    4     70 Søren Klinkby                41 Holbæk OK                         1:27:38 
    5     71 Thomas Pickering             44 KFIU Orientering                  1:29:03 

          73 Rolf Valery                  44 Tisvilde Hegn OK              kke startet 



H45-  (7)      9.6 km   19 K               

    1     78 Claus Odgaard                46 OK 73                               58:33 
    2     81 Carsten Stenberg             48 FIF Hillerød Orientering          1:00:35 
    3     80 Morten Ebbensgaard           46 OK Øst Birkerød                   1:03:45 
    4     76 Bjarke Sucksdorff            48 OK 73                             1:06:38 
    5     79 Poul Henning Poulsen         48 Tisvilde Hegn OK                  1:18:18 
    6     82 Per Rasmussen                49 Lyngby OK                         1:19:11 
    7     77 Henrik Nielsen               49 Tisvilde Hegn OK                  1:23:31 



H50-  (8)      7.9 km   17 K               

    1     89 Søren Sloth                  50 FIF Hillerød Orientering            52:23 
    2     87 Laus Seir Hansen             51 Helsingør SOK                       54:25 
    3     85 Bruno Stub                   51 Politiets IF-København              57:56 
    4     83 Lars Hanghøj Petersen        54 Ballerup OK                       1:00:30 
    5     84 Ole D. Jensen                54 Tisvilde Hegn OK                  1:04:36 
    6     90 Jan Frank Nielsen            50 KFIU Orientering                  1:11:39 
    7     86 Max Prang                    54 Fredensborg OK                    1:12:22 

          88 Bent Horn Andersen           52 KFIU Orientering                  Fejlkl. 



H55-  (7)      7.9 km   17 K               

    1     94 Flemming Wendelboe           58 Helsingør SOK                       59:58 
    2     92 Jens Korsholm                55 Farum OK                          1:02:13 
    3     96 Kai Beck-Andersen            57 Farum OK                          1:09:34 
    4     93 John Høegh Petersen          55 Allerød OK                        1:09:41 
    5     95 Lars Olsen                   56 OK Roskilde                       1:10:57 
    6     97 Niels Raagaard               57 Søllerød OK                       1:11:54 
    7     91 Niels Jørgen Pedersen        57 Køge OK                           1:32:25 



H60-  (13)     6.5 km   15 K               

    1    101 Niels Landsperg              62 Tisvilde Hegn OK                    51:22 
    2    106 Kjeld Olsen                  63 Farum OK                            52:40 
    3    110 Christian Strandgaard        60 Søllerød OK                         52:41 
    4    104 Gunnar Lorenzen              63 Farum OK                          1:01:07 
    5    103 Egil Nielsen                 65 Fredensborg OK                    1:05:03 
    6     99 Steen Sørensen               63 OK Skærmen Værløse                1:06:06 
    7    107 Knud Torm                    63 OK Roskilde                       1:08:09 
    8    108 Finn Blom Christensen        62 Lyngby OK                         1:10:55 
    9    105 Leif Grønfeldt               63 Søllerød OK                       1:12:07 
   10     98 Robert Simonsen              61 OK Roskilde                       1:14:02 

         100 Jan Larsen                   62 Helsingør SOK                 kke startet 
         102 Carl Henrik Guldbæk          60 OK Skærmen Værløse            kke startet 
         109 Karsten Richardt             62 Køge OK                       kke startet 



H65-  (9)      5.3 km   15 K               

    1    112 John Miené                   69 Helsingør SOK                       40:43 
    2    116 Knud Lykking                 66 OK 73                               45:20 
    3    144 Gunner Jørgensen                OK 73                               53:37 
    4    118 Flemming Marcussen           66 Helsingør SOK                       55:46 
    5    111 Jørn Andreasen               69 OK 73                               57:55 
    6    115 Flemming Larsen              69 Helsingør SOK                       59:41 
    7    117 Leo Mathiesen                68 F.K.B.U. o-afd.                   1:03:58 
    8    114 Tom Petersen                 69 OK 73                             1:04:54 

         113 Niels Rasmussen              68 Kildeholm OK                  kke startet 



H70-  (8)      4.7 km   15 K               

    1    126 Jørgen Jensen                71 Helsingør SOK                       39:08 
    2    123 Kurt Valery                  71 Tisvilde Hegn OK                    41:31 
    3    120 Bent Mortensen               73 OK 73                               43:05 
    4    125 Frank Sandgreen              71 F.K.B.U. o-afd.                     44:06 
    5    119 Arne Andersen                70 Farum OK                            44:27 
    6    124 Jørgen Lund-Hansen           72 Farum OK                            46:59 
    7    121 Mogens Køhler                71 Ballerup OK                         56:40 

         122 Søren Østergaard             71 Helsingør SOK                 kke startet 



H75-  (5)      3.8 km   13 K               

    1    128 Peter Larsen                 78 Helsingør SOK                       40:36 
    2    131 Ole Hansen                   76 OK 73                               51:51 
    3    129 Jørgen Poulsen               79 OK 73                               54:35 
    4    130 Ottar Kristensen             77 F.K.B.U. o-afd.                     55:19 
    5    127 Poul Munk Eriksen            79 Søllerød OK                       1:04:35 



H80-  (3)      3.8 km   13 K               

    1    132 Erik Elleman Høegh           81 Allerød OK                          57:59 
    2    133 Thorkil Hansen               87 OK 73                             1:24:42 
    3    145 Børge Mogensen                  OK 73                             1:41:35 



Åben-1  (14)   8.8 km   20 K               

    1    227 Peter Horstman                  Søllerød OK                         40:03 
    2    226 Tore Linde                      Søllerød OK                         43:22 
    3    225 Ulrik Nielsen                   Søllerød OK                         43:25 
    4    169 Magnus Oscarsson                Søllerød OK                         49:59 
    5    231 Claus A. Pedersen            45 OK Roskilde                         57:10 
    6    235 Morten Lykking                  OK 73                               57:39 
    7    168 Erik Sørensen                57 Allerød OK                        1:00:51 
    8    178 Brian Kvisgaard                 Ballerup OK                       1:04:23 
    9    183 Jan Frederiksen                 OK Roskilde                       1:06:34 
   10    209 Niels la Cour Bentzon        52                                   1:11:54 
   11    233 Dan Jespersen                   Lyngby OK                         1:12:54 
   12    214 Anette Holm                     Farum OK                          1:16:11 
   13    164 Ole Skov-Nielsen                Lyngby OK                         1:25:06 

         205 Martin Johansen                 KFIU Orientering                  Fejlkl. 



Åben-2  (14)   6.8 km   15 K               

    1    134 Ole Hansen                   43 Helsingør SOK                       39:28 
    2    200 Anders Jonsson               54 Søllerød OK                         44:21 
    3    217 Kim Find Andersen               Søllerød OK                         47:24 
    4    206 Christian Gudme              38                                     48:04 
    5    213 Carsten Hansen               49 FIF Hillerød Orientering            48:12 
    6    148 Jens A Hansen                15 Søllerød OK                         48:14 
    7    219 Leif Jensen                  58 OK Skærmen Værløse                  51:21 
    8    176 Jesper Andreasen                Farum OK                            51:28 
    9    203 Jørn Haarby                     OK Øst Birkerød                     51:38 
   10    149 Lena Stenvang                   Farum OK                            55:27 
   11    220 Bo Berthelsen                40 Ballerup OK                         58:47 
   12    208 Tommy Jensen                    Helsingør SOK                     1:00:07 
   13    186 Peter Reinholdt                                                   1:04:04 

         210 Ole Christiansen                Farum OK                          Fejlkl. 



Åben-3  (19)   5.2 km   13 K               

    1    232 Jesper Gross                    OK Øst Birkerød                     27:21 
    2    188 Leif Kofoed                  59                                     37:51 
    3    224 Jacob Sucksorff                 OK 73                               40:24 
    4    159 Jes Reinholdt                   OK Øst Birkerød                     40:52 
    5    152 Kristian Nordholm               Lyngby OK                           41:45 
    6    185 Louis Steinthal                 Nødebo OK                           42:40 
    7    221 Kuno Rasmussen               58 Ballerup OK                         42:41 
    8    192 Vibeke Bøgevig               59 Søllerød OK                         42:55 
    9    135 Jørgen Luxhøj                39 Søllerød OK                         44:23 
   10    137 Rolf Andersen                57 OK 73                               44:41 
   11    189 Jørn Steffensen                 Helsingør SOK                       45:12 
   12    136 Dennis Øbro                  43 Tisvilde Hegn OK                    45:47 
   13    230 Carina Meyer                 45 OK Roskilde                         47:08 
   14    153 Steen Fladberg                  Køge OK                             48:37 
   15    193 Gert Bøgevig                 60 Søllerød OK                         53:48 
   16    177 Lisbet Hansen                   KFIU Orientering                    56:03 
   17    163 Flemming Jørgensen              KFIU Orientering                  1:00:41 
   18    184 Ida Sander                      OK Roskilde                       1:07:49 
   19    138 Hanne Pedersen               51 OK Roskilde                       1:09:54 



Åben-4  (9)    3.9 km   14 K               

    1    195 Karoline Hooge                  OK Skærmen Værløse                  33:54 
    2    215 Jan Kristoffersen               KFIU Orientering                    37:21 
    3    182 Steen Baunehøj               59 F.K.B.U. o-afd.                     39:09 
    4    212 Gunnar Tamberg                  Ballerup OK                         52:33 
    5    160 Bente Keil                      Lyngby OK                           54:02 
    6    150 Annemette El-Azem   Galle       Holbæk OK                           58:59 
    7    187 Kirsten Ellekilde            56                                   1:19:26 

         165 Inger Jensen                    KFIU Orientering                  Fejlkl. 
         211 Susan Tamberg                   Ballerup OK                       Fejlkl. 



Åben-5  (15)   4.6 km   12 K               

    1    181 Ulla Jensing                    AKIF                                39:56 
    2    191 Vagn Gerber                                                         41:33 
    3    179 Helle Valsø                     Farum OK                            43:02 
    4    198 Søren Bay                                                           43:21 
    5    199 Thorbjørn Hansen                                                    43:30 
    6    197 Rikke Harlov                                                        43:35 
    7    196 Wanda Fisch                                                         43:47 
    8    216 Bettina Daty Andersen           Søllerød OK                         52:12 
    9    180 Torkil Fosdal                   AKIF                              1:00:56 
   10    175 Johnny Nybroe                   Tisvilde Hegn OK                  1:03:05 
   11    201 Agnes Jonsson                   Søllerød OK                       1:11:20 
   12    202 Signe Bille                  15                                   1:11:21 
   13    236 Bettina Katy Andersen           Søllerød OK                       1:57:49 

         139 Harald Keppner               65 F.K.B.U. o-afd.                   Fejlkl. 
         140 Lise Guldbæk                 56 OK Skærmen Værløse                Fejlkl. 



Åben-6  (10)   3.6 km   9 K                

    1    234 Aksel Duus                      Allerød OK                          31:45 
    2    173 Theis Lykkegaard                                                    32:15 
    3    174 Jens Lykkegaard                                                     37:49 
    4    166 Ib Konradsen                    Søllerød OK                         40:15 
    5    222 Lener Bruun                  48 Politiets IF-København              43:39 
    6    207 Lisbeth Rex                                                         47:32 
    7    162 Ingelise Jørgensen              KFIU Orientering                    49:07 
    8    172 Alex Harfelt                                                      1:08:28 
    9    171 Mikkel Fabritius Sørensen                                         1:08:30 

         194 Cahtine Andersen                OK Skærmen Værløse                Fejlkl. 



Åben-7  (8)    3.9 km   13 K               

    1    151 Anders Nordholm                 OK Øst Birkerød                     37:22 
    2    157 Bettina Bennes                  KFIU Orientering                    44:31 
    3    156 Vibeke Kristiansen              KFIU Orientering                    44:33 
    4    154 Marianne Van der Wehle                                              44:38 
    5    155 Berit Kemner Skytte                                                 44:47 
    6    204 Christian Nielsen               F.K.B.U. o-afd.                     52:32 
    7    170 Trine M. Hansen                                                   1:08:49 
    8    141 Bent Nielsen                 80 Lyngby OK                         1:09:32 



Åben-8  (7)    3.0 km   15 K               

    1    190 Kirstine Holt                   AKIF                                27:09 
    2    228 Ida Lykking                  64 OK 73                               28:36 
    3    229 Mads Lykking                    OK 73                               28:37 
    4    223 Oscar David Broman              Tisvilde Hegn OK                    32:56 
    5    158 Ricky Eiken                                                         32:59 
    6    142 Lone Mortensen               40 FIF Hillerød Orientering            42:21 
    7    218 Thor Find Andersen              Søllerød OK                         51:15 



D21-AK  (1)    5.3 km   15 K               

    1    143 Katja Brunstedt              35 OK Øst Birkerød                     51:57