SM-lang 2010sø 18-04-2010 19:11
ResultaterOprettet af OE2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stnr Navn                         År Klub                                  Tid 



D-10  (4)      3.3 km   9 K                

    1      5 Simonsen, Annika             10 FIF Hillerød Orientering            19:08 
    2      4 Madsen, Mathilde Smedega     09 OK Sorø                             24:47 
    3      3 Mortensen, Nalini Julia      10 FIF Hillerød Orientering            26:29 
    4      2 Schulz, Karoline Saxtorp     10 Ballerup OK                         28:31 



D-10B  (2)     3.3 km   9 K                

    1    414 Simonsen, Siri               07 FIF Hillerød Orientering            25:18 
    2      1 Mortensen, Thalisa Maria     06 FIF Hillerød Orientering            30:41 



D-12  (7)      4.2 km   10 K               

    1     12 Stannum, Frida Kopp          12 Tisvilde Hegn OK                    34:01 
    2      9 Krogh, Marie Erskov          11 OK Øst Birkerød                     34:02 
    3      8 Øbro, Ida                    11 Tisvilde Hegn OK                    36:00 
    4      6 Kirkegaard, Astrid Skytte    11 Tisvilde Hegn OK                    38:00 
    5     10 Mathiesen, Katrine           12 Tisvilde Hegn OK                    38:16 
    6      7 Larsen, Camilla              12 FIF Hillerød Orientering            49:53 

          11 Pelvig, Sofie                11 OK Øst Birkerød               kke startet 



D-14  (9)      4.6 km   11 K               

    1     14 Weber, Amanda Falck          14 Tisvilde Hegn OK                    31:01 
    2     16 Tillingsøe, Nikoline         13 Tisvilde Hegn OK                    31:57 
    3     21 Valery, Iben                 14 Tisvilde Hegn OK                    35:38 
    4     19 Jonsson, Agnes               13 Søllerød OK                         40:17 
    5     17 Maag, Astrid                 13 Søllerød OK                         41:49 
    6     20 Boesen, Mathilde Hougaar     14 OK Roskilde                         44:25 

          13 Eriksen, Linea Place         13 Allerød OK                        Fejlkl. 
          15 Vikkelsø, Emilie Ryberg      13 Allerød OK                    kke startet 
          18 Børsting, Kristine           14 Herlufsholm OK                kke startet 



D-14B  (1)     4.2 km   10 K               

    1    413 Borgen, Caya                 13 Maribo OK                           48:50 



D-16  (10)     6.2 km   15 K               

    1     30 Klysner, Cecilie F.          16 FIF Hillerød Orientering            45:44 
    2     28 Ødum, Miri Thrane            15 OK Øst Birkerød                     48:39 
    3     25 Klysner, Nicoline F.         16 FIF Hillerød Orientering            50:55 
    4     22 Wraa, Simone                 15 Tisvilde Hegn OK                    51:14 
    5     23 Tripax, Amalie               15 OK Roskilde                         53:57 
    6     31 Hull, Sidsel Dan             16 Allerød OK                          58:04 
    7     24 Stub, Mette                  15 PI-København                      1:00:45 
    8     27 Friis, Emma Roos             16 Allerød OK                        1:05:33 
    9     29 Nielsen, Bothilde Benedik    16 Allerød OK                        1:11:18 
   10     26 Andersen, Nikoline           15 Søllerød OK                       1:21:33 



D-16B  (1)     3.4 km   9 K                

    1     32 Kadziola, Linnea             16 Maribo OK                         1:00:01 



D-18  (6)      6.2 km   15 K               

    1     93 Søndergaard, Amalie          17 FIF Hillerød Orientering            58:52 
    2     90 Stub, Line                   18 PI-København                      1:00:27 
    3     89 Konring, Caroline            18 Søllerød OK                       1:02:22 
    4     91 Wilken, Caroline             17 Søllerød OK                       1:13:46 
    5     88 Ingerslev, Line              18 Ballerup OK                       1:21:41 
    6     92 Weber, Klara Scherfig        17 Tisvilde Hegn OK                  1:41:45 



D-20  (4)      7.4 km   18 K               

    1     98 Nielsen, Line Elgård         20 OK Øst Birkerød                   1:12:40 
    2     94 Hansen, Sofie Louise         19 OK Øst Birkerød                   1:20:18 
    3     97 Foverskov, Karoline          20 Søllerød OK                       1:35:34 

          96 Zethner, Rikke               19 OK Øst Birkerød               kke startet 



D-20AK  (1)    5.3 km   14 K               

    1     99 Østergaard, Rikke            19 Søllerød OK                       1:04:08 



D21-  (6)      9.3 km   22 K               

    1    123 Semak, Masha                 25 Farum OK                          1:08:21 
    2    122 Sørensen, Sofie              24 OK Roskilde                       1:17:08 
    3    124 Kofoed, Rikke                31 OK Øst Birkerød                   1:17:34 

         120 Thommesen, Anne Marie        35 Ballerup OK                   kke startet 
         121 Larsen, Anne Konring         32 FIF Hillerød Orientering      kke startet 
         119 Sommer, Pernille             29 OK Øst Birkerød               kke startet 



D21-AK  (1)    5.3 km   14 K               

    1    125 Kutkaite, Dovile                OK Medeina                          52:03 



D21-B  (1)     3.4 km   9 K                

         126 Espenhain, Laura             24 Ballerup OK                   kke startet 



D21-C  (1)     4.2 km   10 K               

         127 Pelvig, Anna                 40 OK Øst Birkerød               kke startet 



D35-  (3)      7.4 km   18 K               

    1    130 Schulz, Maria Krog           38 Ballerup OK                       1:09:49 
    2    129 Brunstedt, Katja             36 OK Øst Birkerød                   1:22:54 
    3    128 Rich, Mette                  36 Ballerup OK                       1:50:25 



D35-B  (7)     3.4 km   9 K                

    1    135 Marholt, Lotte               42 Tisvilde Hegn OK                    47:10 
    2    137 Stub, Susan Houmark          49 PI-København                        50:23 
    3    132 Andersen, Bettina Katy       47 Søllerød OK                         54:03 
    4    134 Mathiesen, Lotte             41 Tisvilde Hegn OK                    57:57 
    5    133 Lindemann, Kirsten           53 Ballerup OK                       1:01:52 
    6    136 Mortensen, Vibeke            57 Tisvilde Hegn OK                  1:16:35 

         131 Kaae-Nielsen, Anne           45 Søllerød OK                        Udgået 



D40-  (12)     6.3 km   16 K               

    1    149 Fogh, Hanne                  43 OK Sorø                             52:57 
    2    146 Smedegaard, Eva              44 OK Sorø                             57:19 
    3    139 Krogh, Marianne Lynge        44 Kolding OK                          58:29 
    4    147 Simonsen, Sandra             42 FIF Hillerød Orientering          1:02:09 
    5    144 Kliem, Bodil Karlsmose       42 Farum OK                          1:04:14 
    6    145 Maag, Iben                   44 Søllerød OK                       1:05:45 
    7    148 Thune, Charlotte Højsga      44 Farum OK                          1:05:46 
    8    142 Valsø, Helle                 43 Farum OK                          1:08:57 
    9    140 Jonasen, Lise                44 OK Skærmen Værløse                1:11:14 
   10    141 Hemmingsen, Bente Kjær       43 FIF Hillerød Orientering          1:19:58 
   11    138 Morell, Dorte                40 Maribo OK                         1:54:39 

         143 Grøn, Susanne                41 Tisvilde Hegn OK              kke startet 



D45-  (18)     6.2 km   15 K               

    1    163 Thrane, Charlotte            46 OK Øst Birkerød                     48:19 
    2    153 Jensen, Karen                47 OK Øst Birkerød                     59:24 
    3    161 Stilling, Maria Douglas      45 FIF Hillerød Orientering          1:01:34 
    4    158 Klausen, Siri                50 Ballerup OK                       1:06:55 
    5    165 Bergmann, Charlotte          46 Allerød OK                        1:09:53 
    6    151 Bonde, Annette               48 Ballerup OK                       1:10:49 
    7    162 Hansen, Gitte Gefke          49 FSK Orientering                   1:15:59 
    8    152 Møller, Naja Dan             47 Allerød OK                        1:16:32 
    9    164 Møller, Kirsten              45 Søllerød OK                       1:21:08 
   10    155 Sell-Petersen, Maria Iben    48 OK Skærmen Værløse                1:23:25 
   11    156 Foverskov, Signe             48 Søllerød OK                       1:35:16 
   12    160 Petersen, Tine Meyhoff       46 Herlufsholm OK                    1:41:01 

         154 Munktved, Dorthe             46 Allerød OK                        Fejlkl. 
         166 Kirkegaard, Marianne         45 Tisvilde Hegn OK              kke startet 
         157 Urhøj, Kirsten               49 Tisvilde Hegn OK              kke startet 
         159 Friberg, Lotte               47 FIF Hillerød Orientering      kke startet 
         150 Petersen, Ulla Place         48 Allerød OK                    kke startet 
         167 Jørgensen, Lene              48 Allerød OK                    kke startet 



D50-  (16)     4.7 km   12 K               

    1    169 Johnsen, Bente Madsen        51 Tisvilde Hegn OK                    36:24 
    2    183 Filskov, Mette               51 OK Sorø                             38:47 
    3    180 Birck, Birgitte              51 Allerød OK                          40:22 
    4    179 Andersen, Tove Sonne         53 OK Øst Birkerød                     43:04 
    5    171 Krüger, Birgitte             53 Helsingør SOK                       48:47 
    6    176 Meyer, Carina                50 OK Roskilde                         50:09 
    7    174 Wraa, Birgitte               50 Tisvilde Hegn OK                    52:46 
    8    173 Hougaard, Jytte              51 OK Roskilde                         54:47 
    9    177 Nielsen, Liselotte Elgård    50 OK Øst Birkerød                     57:40 
   10    168 Kadziola, Pia                51 Maribo OK                           58:03 
   11    178 Pedersen, Hanne              52 OK Roskilde                       1:00:16 
   12    175 Aabye, AnneLi                53 Ballerup OK                       1:01:43 
   13    181 Christiansen, Susanne        53 Farum OK                          1:07:54 
   14    182 Jensen, Ellen Kühn           52 FSK Orientering                   1:09:27 

         170 Christensen, Lone            52 FSK Orientering               kke startet 
         172 Halland, Birgitte Erskov     50 OK Øst Birkerød               kke startet 



D55-  (8)      4.7 km   12 K               

    1    190 Olesen, Eva Konring          55 FIF Hillerød Orientering            44:10 
    2    188 Andersen, Merete Ravnshøj    59 Herlufsholm OK                      48:23 
    3    191 Christiansen, Gerda  Marie   59 Tisvilde Hegn OK                  1:00:19 
    4    189 Olsen, Birgit                59 Tisvilde Hegn OK                  1:04:09 
    5    186 El-Azem, Annemette           55 Holbæk OK                         1:07:25 
    6    187 Hansen, Lisbet               57 FSK Orientering                   1:08:43 

         185 Folino, Betty                57 FIF Hillerød Orientering          Fejlkl. 
         184 Husen, Annlou                56 Farum OK                      kke startet 



D60-  (13)     3.8 km   11 K               

    1    197 Bentzen, Janet               60 OK Øst Birkerød                     37:42 
    2    193 Gudme, Else                  64 OK 73                               43:46 
    3    200 Damsgaard, Lisbeth           60 Søllerød OK                         46:15 
    4    192 Michaelsen, Annie Bøving     60 Tisvilde Hegn OK                    47:25 
    5    204 Ellekilde, Kirsten           62 Helsingør SOK                       47:29 
    6    198 Stepputat, Jette             62 Søllerød OK                         48:25 
    7    202 Thisted, Ellen               64 Søllerød OK                         51:21 
    8    195 Petersen, Kirsten Nymann     61 OK Øst Birkerød                     54:28 
    9    199 Bachhausen, Jette            62 FIF Hillerød Orientering          1:00:31 
   10    194 Kolte, Lise                  64 FSK Orientering                   1:03:50 
   11    203 Jall, Helle                  61 OK Roskilde                       1:14:03 

         201 Hooge, Ulla                  61 OK Skærmen Værløse            kke startet 
         196 Bech, Alice                  63 OK 73                         kke startet 



D65-  (7)      3.8 km   11 K               

    1    208 Hansen, Else Juul            65 Søllerød OK                         40:56 
    2    207 Hansen, Annelise             68 FIF Hillerød Orientering            42:53 
    3    209 Lykking, Marianne            66 OK 73                               45:01 
    4    205 Madsen, Inge                 73 OK 73                               46:43 
    5    211 Neregaard, Aase              68 Tisvilde Hegn OK                    46:52 
    6    206 Olsen, Kirsten               67 Søllerød OK                         53:52 

         210 Sommer, Ellis Byrgiel        67 OK Øst Birkerød               kke startet 



D70-  (5)      3.3 km   9 K                

    1    212 Neregaard, Helen             71 Tisvilde Hegn OK                    44:59 
    2    213 Staffe, Ester                73 O.C. Slagelse                       53:22 
    3    216 Topp, Inge                   73 OK Øst Birkerød                   1:02:02 
    4    214 Tetens, Grethe               77 Søllerød OK                       1:18:45 

         215 Andersen, Birgit             74 O.C. Slagelse                     Fejlkl. 



H-10  (11)     3.3 km   9 K                

    1     43 Ødum, Søren Thrane           09 OK Øst Birkerød                     16:39 
    2     34 Weber, Lasse Falck           10 Tisvilde Hegn OK                    18:00 
    3     42 Petersen, Mikkel Lau         10 Allerød OK                          19:09 
    4     36 Søndergaard, Emil            10 FIF Hillerød Orientering            19:17 
    5     37 Borgen, Micki                10 Maribo OK                           19:48 
    6     40 Poulsen, Malthe              10 Helsingør SOK                       22:03 
    7     33 Nørgaard, Mikkel Brunstedt   09 OK Øst Birkerød                     23:40 
    8     35 Ottesen, Mikkel              10 Ballerup OK                         23:47 
    9     38 Vikkelsø, Nicolai Ryberg     10 Ballerup OK                         26:01 
   10     41 Ebbensgaard, Emil            10 OK Øst Birkerød                     30:11 
   11     39 Fogh, Jonas Emil             09 OK Sorø                             46:27 



H-10B  (1)     3.3 km   9 K                

         415 Munktved, Theis              08 Allerød OK                    kke startet 



H-12  (12)     4.2 km   10 K               

    1     54 Østergaard, Rune             12 OK 73                               29:43 
    2     51 Thamdrup, Lasse Fugmann      11 Allerød OK                          30:31 
    3     55 Behrend, André Schmidt       12 Farum OK                            33:38 
    4     52 Jess, Rasmus Møller          12 OK Roskilde                         33:41 
    5     47 Pedersen, Anders Huus        11 Søllerød OK                         35:16 
    6     44 Agger, Søren Thye            12 Helsingør SOK                       37:47 
    7     48 Weber, Aksel Scherfig        11 Tisvilde Hegn OK                    39:35 
    8     45 Thuesen, Thomas Gefke        11 FSK Orientering                     41:40 
    9     53 Winge-Rasmussen, Mikkel      11 FSK Orientering                     48:34 
   10     49 Andersen, Thor Find          12 Søllerød OK                         51:42 

          50 Øhlenschlæger, Sune          12 OK Øst Birkerød                   Fejlkl. 
          46 Ebbensgaard, Mikkel          12 OK Øst Birkerød                    Udgået 



H-12B  (1)     3.3 km   9 K                

    1     56 Hemmingsen, Lukas Kjær       08 FIF Hillerød Orientering            19:45 



H-14  (18)     5.1 km   10 K               

    1     64 Aaen, Mikkel                 14 Farum OK                            28:00 
    2     58 Gaarsdal, Malthe             14 Farum OK                            32:11 
    3     57 Øbro, Emil                   14 Tisvilde Hegn OK                    32:28 
    4     61 Illum, Martin                13 Søllerød OK                         34:30 
    5     68 Weber, Anton Scherfig        14 Tisvilde Hegn OK                    37:09 
    6     60 Olsen, Sebastian Laust       13 Tisvilde Hegn OK                    42:04 
    7     70 Kirkegaard, Asger Skytte     13 Tisvilde Hegn OK                    42:48 
    8     71 Tulloch, Oscar               13 FIF Hillerød Orientering            45:33 
    9     69 Lassen, Mads                 13 Søllerød OK                       1:23:13 
   10     73 Krogh, Frederik Erskov       13 OK Øst Birkerød                   1:35:38 

          59 Øhlenschlæger, Esben         14 OK Øst Birkerød                   Fejlkl. 
          72 Fogh, Isak Mikkel            13 OK Sorø                           Fejlkl. 
          62 Kadziola, Laust              14 Maribo OK                         Fejlkl. 
          63 Kaae-Nielsen, Mikkel         14 Søllerød OK                        Udgået 
          74 Christensen, Mads            14 Ballerup OK                   kke startet 
          65 Andreasen, Teis Bo Damm      14 Allerød OK                    kke startet 
          67 Frich, Mads Midtgaard        13 OK Roskilde                   kke startet 
          66 Madsen, Jakob Smedegaard     13 OK Sorø                       kke startet 



H-16  (12)     7.4 km   18 K               

    1    418 Nørskov, Thor                   OK Øst Birkerød                     39:23 
    2     75 Sie, Joakim Sehested         16 OK Øst Birkerød                     46:08 
    3     79 Petersen, Stefan Frands      16 Allerød OK                          47:37 
    4     81 Weber, Jonas Falck           16 Tisvilde Hegn OK                    48:40 
    5     76 Maag, Magnus                 15 Søllerød OK                         50:19 
    6     85 Stannum, Bertram Kopp        15 Tisvilde Hegn OK                    54:25 
    7     84 Øhlenschlæger, Asker         15 OK Øst Birkerød                     55:29 
    8     80 Hansen, Simon Thrane         15 Søllerød OK                         57:34 
    9     82 Søndergaard, Frederik        15 FIF Hillerød Orientering          1:00:31 
   10     77 Fogh, Narmer Rolf            15 OK Sorø                           1:12:24 
   11     83 Wraa, Mathias                15 Tisvilde Hegn OK                  1:15:14 

          78 Jepsen, Aske                 15 Søllerød OK                       Fejlkl. 



H-18  (3)      9.0 km   21 K               

    1    102 Frich, Martin Midtgaard      17 OK Roskilde                         59:48 
    2    100 Kragh, Jacob Laage           17 OK Roskilde                       1:09:33 
    3    101 Proschowsky, Andreas         18 Allerød OK                        1:19:13 



H-20  (4)      9.9 km   24 K               

    1    103 Petersen, Rasmus Lau         20 Allerød OK                        1:05:23 
    2    105 Vejsnæs, Thomas              20 OK Sorø                           1:13:09 
    3    106 Grønberg, Christian V        19 OK Roskilde                       1:17:36 
    4    104 Christensen, Martin Thyme    19 OK Skærmen Værløse                1:26:55 



H-20AM  (1)    7.4 km   18 K               

         107 Wraa, Anders                 20 Tisvilde Hegn OK              kke startet 



H-20B  (1)     4.6 km   11 K               

    1    108 Østergaard, Rasmus           17 OK 73                             1:09:01 



H21-  (12)     12.7 km   26 K              

    1    225 Sørensen, Michael            33 Tisvilde Hegn OK                  1:12:03 
    2    221 Staugaard, Ulrik             40 FIF Hillerød Orientering          1:22:27 
    3    223 Franco, Antonio              28 Farum OK                          1:23:28 
    4    224 Larsen, Søren Skaarup        26 OK Øst Birkerød                   1:24:20 
    5    219 Pedersen, Kim Baunehøj       21 OK Roskilde                       1:26:46 
    6    217 Ingerslev, Kasper            21 Ballerup OK                       1:30:39 
    7    227 Kristiansen, Jesper          30 OK Melfar                         1:36:14 
    8    218 Johansen, Martin             42 FSK Orientering                   1:53:22 

         220 Nielsen, Rasmus              36 Tisvilde Hegn OK              kke startet 
         222 Sørensen, Casper             26 OK Øst Birkerød               kke startet 
         226 Andersen, Michael            21 OK Roskilde                   kke startet 
         417 Olesen, Andreas                 FIF Hillerød Orientering      kke startet 



H21-AK  (2)    7.4 km   18 K               

    1    229 Nilsson, Lasse               32 Helsingør SOK                     1:08:04 

         228 Thell, Arne                  44 Eslövs FK                         Fejlkl. 



H21-AM  (4)    9.0 km   21 K               

    1    232 Nilsson, Thomas              39 Eslövs FK                           59:02 
    2    233 Frich, Tobias Midtgaard      21 OK Roskilde                       1:05:20 
    3    230 Vejgaard, Anders             28 Ballerup OK                       1:09:51 

         231 Damsgaard, Jeppe             23 Fredensborg OK                    Fejlkl. 



H21-B  (2)     4.6 km   11 K               

    1    235 Lazinskas, Lukas                OK Medeina                          44:44 

         234 Krog, Esben Maribo           29 OK Pan Århus                  kke startet 



H35-  (6)      9.9 km   24 K               

    1    241 Jensen, Jesper               39 Farum OK                            59:14 
    2    237 Skouenborg, Finn             35 OK Øst Birkerød                   1:13:57 
    3    240 Nørgaard, Morten Bang        38 OK Øst Birkerød                   1:20:08 
    4    239 Lyngsø, Lars                 39 Lyngby OK                         1:27:38 
    5    238 Ryberg, Lars                 38 Ballerup OK                       2:06:16 

         236 Ploug, Morten                38 Ballerup OK                   kke startet 



H35-B  (4)     4.6 km   11 K               

    1    244 Borgen, Carsten              45 Maribo OK                           42:29 
    2    245 Thamdrup, Jens                  Allerød OK                          47:52 
    3    243 Andersen, Bent Horn          53 FSK Orientering                     48:23 
    4    242 Kaae-Nielsen, Claus          46 Søllerød OK                         53:47 



H40-  (11)     9.3 km   22 K               

    1    247 Løwenstein, Peter            40 FIF Hillerød Orientering          1:04:15 
    2    254 Hansen, Ole                  44 Helsingør SOK                     1:04:56 
    3    249 Kærsgaard, Kristian          44 OK Sorø                           1:05:30 
    4    251 Møller, Henrik               40 Tisvilde Hegn OK                  1:06:31 
    5    252 Hansen, Henrik Bjørn         42 FIF Hillerød Orientering          1:08:21 
    6    248 Ottesen, Alex                43 Ballerup OK                       1:08:48 
    7    253 Klinkby, Søren               42 Holbæk OK                         1:25:07 
    8    250 Nielsen, Kristian            43 Herlufsholm OK                    1:37:38 
    9    416 Gundersen, Rune                 Tisvilde Hegn OK                  2:15:32 

         255 Sørensen, Kåre               43 OK Sorø                           Fejlkl. 
         246 Neregaard, Morten            43 Tisvilde Hegn OK              kke startet 



H45-  (23)     9.0 km   21 K               

    1    271 Ødum, Rasmus                 45 OK Øst Birkerød                     52:56 
    2    272 Weber, Tim Falck             45 Tisvilde Hegn OK                    54:39 
    3    256 Valery, Rolf                 45 Tisvilde Hegn OK                    55:39 
    4    261 Simonsen, Bo                 45 FIF Hillerød Orientering            57:57 
    5    270 Kirkegaard, Sten Skytte      46 Tisvilde Hegn OK                    58:46 
    6    275 Ebbensgaard, Morten          47 OK Øst Birkerød                   1:04:06 
    7    262 Pihl, Kent                   47 OK Roskilde                       1:04:23 
    8    266 Stenberg, Carsten            49 FIF Hillerød Orientering          1:06:42 
    9    277 Pedersen, Helge Lang         47 Farum OK                          1:06:59 
   10    257 Christensen, Troels          49 Ballerup OK                       1:08:28 
   11    259 Børsting, Jesper             47 Herlufsholm OK                    1:10:25 
   12    263 Thune, Sverre                47 Farum OK                          1:11:08 
   13    269 Andersen, Kim Find           48 Søllerød OK                       1:16:08 
   14    258 Pedersen, Claus A.           49 OK Roskilde                       1:21:53 
   15    274 Jepsen, Svend-Erik           49 Søllerød OK                       1:23:55 
   16    267 Illum, Ulrik                 45 Søllerød OK                       1:25:30 
   17    265 Bruun, Flemming Aa.          45 Farum OK                          1:32:02 
   18    273 Krogh, Peter                 49 OK Øst Birkerød                   1:32:38 
   19    278 Granholm, Hans               47 OK Øst Birkerød                   1:49:50 

         260 Jess, Michael Leth           49 OK Roskilde                       Fejlkl. 
         268 Thilo, Thomas                46 Farum OK                      kke startet 
         264 Hjorth, Michael              52 OK 73                         kke startet 
         276 Kragh, Anders Laage          48 OK Roskilde                   kke startet 



H50-  (31)     7.4 km   18 K               

    1    289 Konradsen, Lars              53 FIF Hillerød Orientering            48:50 
    2    304 Østergaard, Peter            50 OK 73                               49:10 
    3    280 Skaarup, Jørgen              54 Ballerup OK                         51:18 
    4    287 Jørgensen, Gregers           53 Ballerup OK                         52:58 
    5    285 Nørgaard, Jens Viktor        50 OK 73                               53:47 
    6    309 Madsen, Knud                 52 OK Sorø                             57:04 
    7    298 Thuesen, Kurt                53 FSK Orientering                   1:01:04 
    8    307 Frederiksen, Jan             53 OK Roskilde                       1:01:05 
    9    296 Stub, Bruno                  52 PI-København                      1:01:19 
   10    302 Behrend, Jens                51 Farum OK                          1:03:15 
   11    288 Pedersen, Uffe Just          50 Søllerød OK                       1:04:21 
   12    303 Hansen, Henrik Skovmark      54 OK Roskilde                       1:04:43 
   13    291 Juda, Hans Henrik            52 Køge OK                           1:05:49 
   14    297 Nielsen, Henrik              50 Tisvilde Hegn OK                  1:06:06 
   15    306 Krogh, Erik                  52 Kolding OK                        1:07:52 
   16    301 Aabye, Niels                 53 Ballerup OK                       1:08:36 
   17    284 Kristensen, Torben           53 Herlufsholm OK                    1:10:55 
   18    279 Bentsen, Jens                50 OK Øst Birkerød                   1:11:59 
   19    283 Konring, Bo                  51 Søllerød OK                       1:12:53 
   20    282 Agger, Carsten Thye          51 Helsingør SOK                     1:13:18 
   21    295 Hansen, Troels Bent          52 Allerød OK                        1:13:36 
   22    290 Hansen, Jens Anders          51 Søllerød OK                       1:34:53 

         286 Sloth, Søren                 51 FIF Hillerød Orientering          Fejlkl. 
         294 Øhlenschlæger, Erik          52 OK Øst Birkerød                   Fejlkl. 
         281 Jakobsen, Jan                53 OK Øst Birkerød                   Fejlkl. 
         308 Hansen, Laus Seir            52 Helsingør SOK                 kke startet 
         300 Albahn, Henrik               50 Tisvilde Hegn OK              kke startet 
         293 Eriksen, Johnny Frands       54 Allerød OK                    kke startet 
         299 Munck, Kaj                   50 Herlufsholm OK                kke startet 
         292 Munck, Svend-Erik            53 Herlufsholm OK                kke startet 
         305 Kristensen, Arne             51 Herlufsholm OK                kke startet 



H55-  (22)     7.4 km   18 K               

    1    319 Larsen, Leif E.              58 Tisvilde Hegn OK                    53:07 
    2    314 Wendelboe, Flemming          59 Helsingør SOK                       57:48 
    3    315 Jonsson, Anders              57 Søllerød OK                         58:04 
    4    312 Tripax, Per                  55 OK Roskilde                       1:01:40 
    5    320 Petersen, Lars Hanghøj       55 Ballerup OK                       1:06:47 
    6    325 Larsen, Søren Peter          55 FIF Hillerød Orientering          1:07:35 
    7    323 Folander, Kim                59 OK Sorø                           1:07:57 
    8    321 Galle, Ole                   58 Holbæk OK                         1:08:06 
    9    329 Jensen, Ole D.               55 Tisvilde Hegn OK                  1:09:25 
   10    324 Bentzon, Niels la Cour       55 Søllerød OK                       1:09:28 
   11    326 Kristensen, Mogens Hald      56 OK Roskilde                       1:11:13 
   12    328 Østergaard, Thomas           55 OK Øst Birkerød                   1:11:39 
   13    327 Petersen, John Høegh         56 Allerød OK                        1:13:23 
   14    313 Raagaard, Niels              58 Søllerød OK                       1:16:33 
   15    331 Scheye, Frede                57 Herlufsholm OK                    1:16:48 
   16    322 Prang, Max                   55 Fredensborg OK                    1:19:06 
   17    316 Frederiksen, Ole R           56 OK Roskilde                       1:22:46 
   18    310 Kleffel, Henrik              56 Søllerød OK                       1:30:08 
   19    330 Pedersen, Niels Jørgen       58 Køge OK                           1:31:27 
   20    317 Andersen, Stig               57 Herlufsholm OK                    2:08:53 

         318 Petersen, Henrik Ole         58 Allerød OK                        Fejlkl. 
         311 Wraa, Peter                  58 Tisvilde Hegn OK              kke startet 



H60-  (31)     6.3 km   16 K               

    1    349 Grue-Sørensen, Gunnar        60 Tisvilde Hegn OK                    47:01 
    2    334 Johnsen, Keld                60 Tisvilde Hegn OK                    47:22 
    3    361 Brunstedt, Janne             62 OK Roskilde                         50:01 
    4    355 Münster-Swendsen, Jørgen     61 Søllerød OK                         52:23 
    5    333 Tripax, John                 62 OK Roskilde                         56:08 
    6    350 Olesen, Emil                 60 FIF Hillerød Orientering            58:12 
    7    347 Holmgaard, Jens              62 FIF Hillerød Orientering            59:26 
    8    357 Sørensen, Erik               60 Allerød OK                        1:00:29 
    9    360 Landsperg, Niels             63 Tisvilde Hegn OK                  1:01:06 
   10    340 Richardt, Karsten            63 Køge OK                           1:01:25 
   11    341 Olsen, Klaus                 63 Tisvilde Hegn OK                  1:02:27 
   12    353 MacGrail, Ronnie             62 Søllerød OK                       1:03:06 
   13    345 Strandgaard, Christian       61 Søllerød OK                       1:03:23 
   14    336 Olsen, Kjeld                 64 Farum OK                          1:06:56 
   15    343 Schultz, Karsten             63 FIF Hillerød Orientering          1:07:18 
   16    339 Schnack, Lasse               63 OK Øst Birkerød                   1:07:19 
   17    335 Jensen, Niels Hamborg        61 OK Skærmen Værløse                1:08:01 
   18    351 Mortensen, Svend             62 Tisvilde Hegn OK                  1:08:32 
   19    362 Pihl, John                   64 Helsingør SOK                     1:16:48 
   20    356 Hald, Karl Aage              64 FSK Orientering                   1:19:34 
   21    354 Christensen, Finn Blom       63 Lyngby OK                         1:19:57 
   22    346 Hansen, Viggo                62 Ballerup OK                       1:20:22 
   23    352 Christiansen, Ole            64 Farum OK                          1:24:12 
   24    358 Neesgaard, Tom P.            63 FSK Orientering                   1:24:53 
   25    344 Stendevad, Peter             63 Tisvilde Hegn OK                  1:26:06 
   26    332 Jørgensen, Mogens            64 Søllerød OK                       1:31:04 
   27    359 Torm, Knud                   64 OK Roskilde                       1:31:46 
   28    337 Sørensen, Steen              64 OK Skærmen Værløse                1:32:29 
   29    338 Hoen, Jimmy                  60 Ballerup OK                       1:35:57 

         348 Lorenzen, Gunnar             64 Farum OK                          Fejlkl. 
         342 Husen, Ole                   62 Farum OK                      kke startet 



H65-  (23)     5.3 km   14 K               

    1    380 Christoffersen, Per Aaes     66 Ballerup OK                         44:07 
    2    379 Damsgaard, Aage              66 FIF Hillerød Orientering            46:21 
    3    381 Olsen, Keld                  66 OK 73                               48:59 
    4    383 Jensen, Peter Bjørn          68 O-63                                49:30 
    5    376 Marcussen, Flemming          67 Helsingør SOK                       52:10 
    6    382 Vexø, Ole                    65 Tisvilde Hegn OK                    52:45 
    7    367 Tulinius, Niels              65 OK S.G.                             53:13 
    8    377 Haagerup, Dan                68 Tisvilde Hegn OK                    53:25 
    9    363 Jørgensen, Gunner            67 OK 73                               54:16 
   10    378 Holscher, Niels-Henrik       66 O-63                                54:43 
   11    369 Hansen, Mogens               68 OK Skærmen Værløse                  54:45 
   12    366 Kofoed, Leif                 65 Helsingør SOK                       55:20 
   13    375 Lyhne, Niels                 69 Herlufsholm OK                      55:52 
   14    368 Dam, Knud                    67 Kildeholm OK                      1:04:58 
   15    385 Rasmussen, Niels             69 Kildeholm OK                      1:05:40 
   16    374 Hansen, Erik Kelvin          67 Farum OK                          1:05:59 
   17    371 Gautier, Eric                69 Søllerød OK                       1:06:52 
   18    370 Olsen, Finn                  68 OK Roskilde                       1:14:07 
   19    365 Lykking, Knud                67 OK 73                             1:14:11 
   20    372 Bruun, Mogens                66 OK Roskilde                       1:14:12 

         364 Lund, Niels                  65 Søllerød OK                       Fejlkl. 
         384 Grøndahl, Arne               67 Søllerød OK                   kke startet 
         373 Bech, Arne                   67 OK 73                         kke startet 



H70-  (17)     4.7 km   12 K               

    1    393 Miené, John                  70 Helsingør SOK                       37:19 
    2    400 Neregaard, Egon              72 Tisvilde Hegn OK                    38:13 
    3    392 Valery, Kurt                 72 Tisvilde Hegn OK                    40:29 
    3    389 Nielsen, Henning             70 Farum OK                            40:29 
    5    401 Brühl, Erik                  71 Søllerød OK                         40:59 
    6    399 Løwenstein, Henning          71 FIF Hillerød Orientering            41:35 
    7    387 Jensen, Jørgen               72 Helsingør SOK                       44:21 
    8    395 Frandsen, Bendt              73 Farum OK                            46:00 
    9    402 Larsen, Flemming             70 Helsingør SOK                       47:30 
   10    396 Mortensen, Bent              74 OK 73                               47:44 
   11    388 Heede, Govert                72 Ballerup OK                         48:55 
   12    398 Andersen, Arne               71 Farum OK                            52:32 
   13    391 Lund-Hansen, Jørgen          73 Farum OK                            56:09 
   14    397 Østergaard, Søren            72 Helsingør SOK                       57:31 
   15    394 Buchardt, Jens               72 Allerød OK                          57:58 
   16    390 Køhler, Mogens               72 Ballerup OK                         59:27 

         386 Petersen, Tom                70 OK 73                         kke startet 



H75-  (5)      3.8 km   11 K               

    1    110 Larsen, Peter                79 Helsingør SOK                       42:06 
    2    109 Bay, Palle                   79 Køge OK                             51:44 
    3    111 Børsting, Bent               76 Herlufsholm OK                      55:25 
    4    112 Kristensen, Ottar            78 FSK Orientering                   1:02:50 
    5    113 Hansen, Ole                  77 OK 73                             1:05:58 



H80-  (5)      3.3 km   9 K                

    1    115 Høegh, Erik Elleman          82 Allerød OK                        1:04:11 
    2    117 Pedersen, Hans Christian     81 Søllerød OK                       1:14:16 
    3    114 Mogensen, Børge W.           86 OK 73                             2:19:10 

         118 Poulsen, Jørgen              80 OK 73                             Fejlkl. 
         116 Hansen, Thorkil              88 OK 73                             Fejlkl. 



Åben1  (9)     9.0 km   17 K               

    1    452 Schnack, Søren                  OK Øst Birkerød                   1:02:57 
    2    434 Schønning, Eskil                OK West                           1:09:00 
    3    432 Meyer, Casper                   OK Roskilde                       1:16:01 
    4    404 Jensen, Henrik Plenge        33 O-63                              1:21:34 
    5    419 Christiansen, Svend             OK Roskilde                       1:23:56 
    6    442 Jensen, Lars B.                                                   1:28:39 

         403 Lindemann, Casper            32 Ballerup OK                       Fejlkl. 
         464 Nielsen, Per Mose               AKIF                              Fejlkl. 
         405 Lange, Thomas                28 PI-København                  kke startet 



Åben2  (11)    7.4 km   18 K               

    1    433 Caspersen, Lars                 Ballerup OK                       1:06:18 
    2    426 Maag, Kaj                       Søllerød OK                       1:09:49 
    3    448 Berthelsen, Bo                  Ballerup OK                       1:14:47 
    4    429 Jensen, Søren A.                Amager OK                         1:15:04 
    5    420 Pickering, Thomas               FSK Orientering                   1:17:59 
    6    443 Andersen, Frans                 Herlufsholm OK                    1:18:55 
    7    444 Lund, Steen                     O.C. Slagelse                     1:22:46 
    8    462 Nielsen, Jan Frank              FSK Orientering                   1:26:57 
    9    436 Fladberg, Steen                 Køge OK                           1:27:52 
   10    431 Munk, Martin                    OK Sorø                           1:39:45 

         461 Knudsen, Anders                 Holbæk OK                         Fejlkl. 



Åben3  (13)    5.4 km   14 K               

    1    453 Sættem, Nils                    Kildeholm OK                        51:50 
    2    460 Gudme, Christian                OK 73                               57:43 
    3    406 Scherfig, Leo                42 Tisvilde Hegn OK                    57:56 
    4    447 Øbro, Dennis                    Tisvilde Hegn OK                    58:34 
    5    427 Luxhøj, Jørgen                  Søllerød OK                         59:43 
    6    408 Mikkelsen, Claus             47 OK Sorø                           1:05:34 
    7    409 Andersen, Rolf               58 Amager OK                         1:07:42 
    8    428 Andersen, Atle                  Amager OK                         1:07:44 
    9    407 Christensen, Jørgen          63 OK 73                             1:09:45 

         422 Jensen, Inger                   FSK Orientering                   Fejlkl. 
         430 Gralle Nørgaard, Tøger          Amager OK                         Fejlkl. 
         451 Thisted, Jens Aaris             Søllerød OK                       Fejlkl. 
         450 Poulsen, Henrik                 Helsingør SOK                 kke startet 



Åben4  (10)    4.0 km   11 K               

    1    411 Baunehøj, Steen              63 OK Roskilde                         45:10 
    2    438 Dose, Kurt                      Køge OK                             53:55 
    3    437 Fladberg, Svend                 Køge OK                             57:26 
    4    458 Mathiesen, Leo                  FSK Orientering                   1:00:44 
    5    457 Nielsen, Janne                  Tisvilde Hegn OK                  1:07:48 
    6    410 Gudme, Søren                 63 OK 73                             1:10:59 
    7    449 Rosenberg, Hynny                OK 73                             1:22:38 
    8    440 Brødsgaard, Alice               Ballerup OK                       1:35:16 
    9    441 Pettersen, Jens Br.             Ballerup OK                       1:38:09 

         439 Nørgaard, Peter                 Ballerup OK                       Fejlkl. 



Åben5  (8)     4.6 km   11 K               

    1    424 Buch, Jens                                                          40:46 
    2    455 Roer, Thomas                    OK Roskilde                         57:10 
    3    459 Dejgaard, Hans Peter                                              1:00:47 
    4    425 Andersen, Lise R.               Herlufsholm OK                    1:07:12 
    5    466 Bøgh, Anne                                                        2:09:04 
    6    454 Jørgensen, John                 FSK Orientering                   3:20:38 

         412 Aaen, Benny                  47 Farum OK                          Fejlkl. 
         421 Mortensen, Mette                                                  Fejlkl. 



Åben6  (5)     3.4 km   9 K                

    1    446 Sørensen, Sascha V.             Tisvilde Hegn OK                    45:56 
    2    465 Skov-Jensen, Bente              O-63                                47:36 
    3    463 Kjer, Bente                     Ballerup OK                       1:01:50 
    4    423 Konradsen, Ib                   Søllerød OK                       1:01:59 

         456 Roer, Tove                      OK Roskilde                       Fejlkl. 



Åben7  (2)     4.2 km   10 K               

    1    435 Kliem, Freja                    Farum OK                            48:08 

          86 Pedersen, Anni Lindberg      79 Søllerød OK                       Fejlkl. 



Åben8  (1)     3.3 km   9 K                

    1    445 Sørensen, Zophie                Tisvilde Hegn OK                    27:40