66. Stifinderløbto 05-05-2011 14:15
ResultaterOprettet af OE2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stnr Navn                         År Klub                                  Tid 



Beg  (3)       3.5 km   11 K               

    1    391 Villads Landsperg               Tisvilde Hegn OK                    20:47 
    2    262 Lasse Alkjær Eriksen         08 FIF Hillerød Orientering            48:14 

         261 Gustav Kjær Hemmingsen       06 FIF Hillerød Orientering      kke startet 



D-10  (2)      3.5 km   11 K               

    1    248 Freja Holm Splittorff        10 FIF Hillerød Orientering            23:39 
    2    249 Karoline Fonager Johansen    09 OK Roskilde                         29:31 



D-10B  (3)     3.5 km   11 K               

    1    263 Siri Simonsen                08 FIF Hillerød Orientering            26:28 
    2    250 Maria Wassard                08 FIF Hillerød Orientering            27:49 
    3    251 Mia Reindel Plaugmann        09 Allerød OK                          28:28 



D-12  (8)      4.0 km   10 K               

    1    301 Annika Simonsen              11 FIF Hillerød Orientering            27:04 
    2    303 Nikoline Holm Splittorff     12 FIF Hillerød Orientering            27:14 
    3    304 Astrid Skytte Kirkegaard     12 Tisvilde Hegn OK                    30:52 
    4    300 Marie Erskov Krogh           12 OK Øst Birkerød                     31:28 
    5    302 Ida Øbro                     12 Tisvilde Hegn OK                    31:48 
    6    299 Sidse Tillingsøe             11 Tisvilde Hegn OK                    36:48 
    7    298 Frederikke Danielsen         12 Allerød OK                          39:22 
    8    297 Sara Brinch                  11 Helsingør SOK                       52:43 



D-12B  (1)     3.5 km   11 K               

    1    260 Karoline Hartmeyer           11 FIF Hillerød Orientering            28:52 



D-14  (8)      5.2 km   10 K               

    1    242 Agnes Jonsson                14 Søllerød OK                         37:10 
    2    245 Nikoline Tillingsøe          14 Tisvilde Hegn OK                    37:35 
    3    240 Linea Place Eriksen          14 Allerød OK                          43:46 
    4    243 Frida Kopp Stannum           13 Tisvilde Hegn OK                    45:43 
    5    244 Marie Cecilie Hartmeyer      14 FIF Hillerød Orientering            47:46 
    6    246 Camilla Larsen               13 FIF Hillerød Orientering            50:04 
    7    247 Emilie Ryberg Vikkelsø       14 Allerød OK                          51:47 
    8    241 Mahalakshmi Liv Wamberg      14 Tisvilde Hegn OK                    53:47 



D-16  (8)      6.5 km   14 K               

    1     86 Mette Stub                   16 PI-København                        56:54 
    2     87 Iben Valery                  15 Tisvilde Hegn OK                  1:02:10 
    3     85 Nikoline Andersen            16 Søllerød OK                       1:04:38 
    4     90 Simone Wraa                  16 Tisvilde Hegn OK                  1:05:29 
    5     84 Maja Brinch                  15 Helsingør SOK                     1:07:25 

          89 Mathilde Horn Andersen       16 FSK Orientering                   Fejlkl. 
          88 Melissa Ulsøe Jessen         15 OK Roskilde                       Fejlkl. 
          91 Mathilde Hougaar Boesen      15 OK Roskilde                   kke startet 



D-18  (2)      6.5 km   14 K               

    1     92 Trine Horn Andersen          18 FSK Orientering                   1:21:00 

         308 Klara Scherfig Weber            Tisvilde Hegn OK              kke startet 



D-20  (1)      8.0 km   19 K               

          53 Line Stub                    19 PI-København                  kke startet 



D21-AK  (7)    5.5 km   12 K               

    1    122 Helle Valsø                  44 Farum OK                          1:01:00 
    2    121 Katrine Villumsen            26 Lyngby OK                         1:14:49 
    3    124 Berit Ahlmann Hansen         38 OK Sorø                           1:15:03 

         120 Karoline Hooge               24 OK Skærmen Værløse                Fejlkl. 
         123 Susanne Olling Nielsen       38 OK 73                             Fejlkl. 
         307 Lenette Schunck              42 Holbæk OK                         Fejlkl. 
         125 Mette Rich                   37 Ballerup OK                   kke startet 



D21-B  (1)     4.0 km   8 K                

         282 Julie Søgaard                31 Ballerup OK                   kke startet 



D21-C  (1)     3.7 km   11 K               

    1    305 Louise Holm Splittorff       42 FIF Hillerød Orientering            41:23 



D35-  (4)      7.5 km   18 K               

    1     65 Birgitte Birck               52 Allerød OK                        1:14:38 
    2     62 Tine Alkjær                  39 FIF Hillerød Orientering          1:15:20 
    3     64 Miriam Asvarisch             60 Rønne IK Orientering              1:18:25 

          63 Anne Marie Thommesen         36 Ballerup OK                   kke startet 



D35-B  (8)     4.0 km   8 K                

    1    283 Mette Kirstine Agger         47 Helsingør SOK                       40:57 
    2    285 Christina Hartmeyer          41 FIF Hillerød Orientering            47:21 
    3    287 Lisbeth Søgaard Jensen       50 OK 73                               56:17 
    4    284 Vibeke Mortensen             58 Tisvilde Hegn OK                  1:20:58 
    5    286 Lena Koch Gehlshøj           57 FIF Hillerød Orientering          1:25:27 

         288 Gitte Krogh Madsen           45 OK Roskilde                   kke startet 
         289 Ninette Juul Erichsen        43 OK Sorø                       kke startet 
         312 Angelique Grønborg Rasmuss      Allerød OK                    kke startet 



D40-  (4)                                  

    1     94 Hanne Fogh                   44 OK Sorø                             48:00 
    2     95 Sandra Simonsen              43 FIF Hillerød Orientering          1:04:43 
    3     93 Bente Kjær Hemmingsen        44 FIF Hillerød Orientering          1:21:25 
    4     96 Gitte Frølich                43 FSK Orientering                   2:18:50 



D45-  (8)      6.5 km   13 K               

    1     99 Lena Wraa                    49 Tisvilde Hegn OK                  1:04:37 
    2     98 Anne Fonnesbech Jensen       55 PI-København                      1:08:52 
    3    104 Runa Ulsøe                   45 OK Roskilde                       1:23:42 
    4    101 Lise Jonasen                 45 OK Skærmen Værløse                1:30:26 
    5    100 Pernille Bayer               49 Allerød OK                        1:32:37 
    6    102 Leni Møllsøe                 49 OK Roskilde                       1:57:24 
    7     97 Bettina Katy Andersen        48 Søllerød OK                       2:04:32 

         103 Marianne Kirkegaard          46 Tisvilde Hegn OK                  Fejlkl. 



D50-  (15)     4.9 km   11 K               

    1    162 Siri Klausen                 51 Ballerup OK                         54:55 
    2    164 Charlotte Grauert            52 Ballerup OK                       1:02:30 
    3    156 Birgitte Wraa                51 Tisvilde Hegn OK                  1:07:05 
    4    153 Gitte Agervold               54 Vinderød OK af 1992               1:09:19 
    5    155 Lone Christensen             53 FSK Orientering                   1:10:37 
    6    154 Anne Marie Topp              52 OK Øst Birkerød                   1:10:51 
    7    152 AnneLi Aabye                 54 Ballerup OK                       1:11:41 
    8    160 Carina Meyer                 51 OK Roskilde                       1:11:50 
    9    159 Marianne Bendt               54 Allerød OK                        1:15:10 
   10    151 Susan Houmark Stub           50 PI-København                      1:22:53 
   11    158 Helle M. Frederiksen         50 Ballerup OK                       1:23:07 
   12    165 Jette Kreiberg               54 OK Roskilde                       1:30:52 

         163 Birgitte Krüger              54 Helsingør SOK                     Fejlkl. 
         157 Gitte Gefke Hansen           50 FSK Orientering               kke startet 
         161 Hanne Frost                  54 Farum OK                      kke startet 



D55-  (7)      4.9 km   11 K               

    1    171 Lene Jensen                  55 Helsingør SOK                       49:09 
    2    166 Eva Konring Olesen           56 FIF Hillerød Orientering            55:26 
    3    172 Aase Neregaard               69 Tisvilde Hegn OK                  1:03:59 
    4    169 Anne Sørensen                61 Helsingør SOK                     1:08:31 
    5    167 Mette Seir Hansen            55 Helsingør SOK                     1:13:02 

         170 Ellen Frier                  56 Søllerød OK                   kke startet 
         168 Betty Folino                 58 FIF Hillerød Orientering      kke startet 



D60-  (7)      3.9 km   10 K               

    1    200 Ulla Hooge                   62 OK Skærmen Værløse                  44:34 
    2    199 Elsa Bratholm                62 OK 73                               52:02 
    3    195 Helle Jall                   62 OK Roskilde                         52:54 
    4    197 Kirsten Nymann Petersen      62 OK Øst Birkerød                     52:56 
    5    198 Jette Stepputat              63 Søllerød OK                         56:13 
    6    194 Kirsten Ellekilde            63 Helsingør SOK                       57:59 

         196 Jette Bachhausen             63 FIF Hillerød Orientering          Fejlkl. 



D65-  (8)      3.9 km   10 K               

    1    201 Else Juul Hansen             66 Søllerød OK                         46:15 
    2    202 Inge Madsen                  74 OK 73                               52:09 
    3    205 Lisbeth G. Larsen            67 FIF Hillerød Orientering            53:28 
    4    207 Annelise Hansen              69 FIF Hillerød Orientering            59:49 
    5    204 Kirsten Olsen                68 Søllerød OK                       1:06:24 
    6    203 Lise Kolte                   65 FSK Orientering                   1:14:55 
    7    206 Henny Rosenberg              68 OK 73                             1:19:32 

         208 Kirsten Witt                 71 OK Skærmen Værløse                Fejlkl. 



D70-  (3)      3.6 km   9 K                

    1    216 Kirsten Truelsen             72 Ballerup OK                       1:01:36 
    2    215 Birte Agervold               71 Vinderød OK af 1992               1:11:14 
    3    214 Susan Tamberg                73 Ballerup OK                       1:13:54 



D75-  (1)      3.6 km   9 K                

         217 Birthe Sondrup               76 OK 73                             Fejlkl. 



H-10  (4)      3.5 km   11 K               

    1     13 Frederik Holm Splittorff     10 FIF Hillerød Orientering            18:00 
    2    255 Lukas Kjær Hemmingsen        09 FIF Hillerød Orientering            19:05 
    3    252 Jonas Emil Fogh              10 OK Sorø                             24:31 

         254 Jonas Fonager Ul Johansen    09 OK Roskilde                       Fejlkl. 



H-10B  (5)     3.5 km   11 K               

    1    259 Anders Krogh Madsen          09 OK Roskilde                         21:53 
    2    258 Nicklas Reindel Plaugmann    09 Allerød OK                          28:51 
    3    256 Toke Tillingsøe              08 Tisvilde Hegn OK                    29:22 
    4    257 Malte Wassard                07 FIF Hillerød Orientering            29:39 
    5    313 Hans Grønborg Nielsen           Allerød OK                          45:12 



H-12  (9)      4.0 km   10 K               

    1    296 Malthe Poulsen               11 FIF Hillerød Orientering            25:08 
    2    290 Rasmus Krogh Madsen          11 OK Roskilde                         28:08 
    3    309 Jakob Schøier Kovsted           Tisvilde Hegn OK                    28:58 
    4    294 Lasse Falck Weber            11 Tisvilde Hegn OK                    30:30 
    5    293 Mikkel Lau Petersen          11 Allerød OK                          30:53 
    6    291 Anders Huus Pedersen         12 Søllerød OK                         32:00 
    7    292 Nicolai Ryberg Vikkelsø      11 Ballerup OK                         34:51 

         295 Mikkel Meldgaard             12 Ballerup OK                       Fejlkl. 
         310 Aksel Scherfig Weber            Tisvilde Hegn OK              kke startet 



H-14  (18)     5.9 km   11 K               

    1    237 Martin Illum                 14 Søllerød OK                         40:27 
    2    226 Johan Lindbjerg Skovbæk      14 OK Øst Birkerød                     42:45 
    3    230 Asger Skytte Kirkegaard      14 Tisvilde Hegn OK                    44:46 
    4    232 Sebastian Laust Olsen        14 Tisvilde Hegn OK                    45:09 
    5    229 Valdemar Bendtsen            13 Søllerød OK                         45:35 
    6    222 Rune Østergaard              13 OK 73                               54:07 
    7    224 Oscar Tulloch                14 FIF Hillerød Orientering            57:02 
    8    228 Rasmus Møller Jess           13 OK Roskilde                       1:00:39 
    9    231 Peter Hansen                 13 OK Sorø                           1:02:13 
   10    225 Alexander Ulsøe Jessen       13 OK Roskilde                       1:02:28 
   11    238 Sune Øhlenschlæger           13 OK Øst Birkerød                   1:02:34 
   12    233 Søren Thye Agger             13 Helsingør SOK                     1:21:18 
   13    227 Thor Find Andersen           13 Søllerød OK                       1:34:35 
   14    223 Mikkel Mortensen             13 OK Sorø                           1:44:02 
   15    234 Anton Gudnæs                 13 OK Sorø                           1:59:30 

         239 Mads Lassen                  14 Søllerød OK                       Fejlkl. 
         236 Isak Mikkel Fogh             14 OK Sorø                           Fejlkl. 
         235 André Schmidt Behrend        13 Farum OK                      kke startet 



H-16  (5)      8.0 km   19 K               

    1     58 Emil Øbro                    15 Tisvilde Hegn OK                    56:50 
    2     57 Aske Jepsen                  16 Søllerød OK                       1:04:16 
    3     55 Esben Øhlenschlæger          15 OK Øst Birkerød                   1:15:03 
    4     56 Mathias Wraa                 16 Tisvilde Hegn OK                  1:15:43 

          54 Bertram Kopp Stannum         16 Tisvilde Hegn OK              kke startet 



H-18  (3)      9.6 km   20 K               

    1     17 Jonas Falck Weber            17 Tisvilde Hegn OK                  1:06:55 
    2     15 Vinoth Wamberg               17 Tisvilde Hegn OK                  1:28:25 

          16 Jacob Laage Kragh            18 OK Roskilde                       Fejlkl. 



H-20B  (1)     5.1 km   11 K               

         278 Rasmus Østergaard            18 OK 73                             Fejlkl. 



H21-  (3)      13.5 km   25 K              

    1      3 Steen Piil                   31 Søllerød OK                       1:30:51 
    2      1 Kim Baunehøj Pedersen        22 OK Roskilde                       1:41:50 

           2 Rolf Valery                  46 Tisvilde Hegn OK                  Fejlkl. 



H21-AK  (3)    7.5 km   18 K               

    1     61 Lasse Nilsson                33 Helsingør SOK                     1:41:32 
    2     59 Lars Ryberg                  39 Ballerup OK                       1:54:08 

          60 Lars Munktved                42 Allerød OK                    kke startet 



H35-  (2)      11.3 km   23 K              

    1      5 Peter Østergaard             51 OK 73                             1:30:29 
    2      4 Preben Brinch                38 Helsingør SOK                     1:40:52 



H35-B  (3)     5.1 km   11 K               

    1    279 Søren Wassard                42 FIF Hillerød Orientering            59:43 
    2    280 Per Ejnar Olsen              57 Allerød OK                        1:56:46 

         281 Jens Jørgen Lykkegaard       53 Amager OK                     kke startet 



H40-  (9)      10.3 km   20 K              

    1     12 Henrik Møller                41 Tisvilde Hegn OK                  1:12:03 
    2      7 Thomas Eriksen               42 FIF Hillerød Orientering          1:12:39 
    3      6 Lars Lyngsø                  40 Lyngby OK                         1:19:48 
    4     11 Kåre Sørensen                44 OK Sorø                           1:25:25 
    5      8 Jesper Lægsgaard             41 Lyngby OK                         1:26:28 
    6     14 Jens Behrend                 52 Farum OK                          1:35:30 
    7    253 Michael Splittorf            41 FIF Hillerød Orientering          1:51:37 
    8     10 Jesper Allan Jensen          43 OK Roskilde                       1:59:28 
    9      9 Per Rye Hougaard             42 OK Skærmen Værløse                2:16:47 



H45-  (13)     9.6 km   20 K               

    1     27 Sten Skytte Kirkegaard       47 Tisvilde Hegn OK                  1:11:58 
    2     23 Bjarne Topp                  48 OK Øst Birkerød                   1:14:17 
    3     28 Morten Ebbensgaard           48 OK Øst Birkerød                   1:16:29 
    4     22 Kristian Kærsgaard           45 OK Sorø                           1:18:04 
    5     18 Kristian Keller              48 Allerød OK                        1:22:38 
    6     24 Anders Laage Kragh           49 OK Roskilde                       1:24:19 
    7     29 Niels Agervold               49 Tisvilde Hegn OK                  1:28:34 
    8     20 Ulrik Illum                  46 Søllerød OK                       1:46:42 
    9     30 Flemming Aa. Bruun           46 Allerød OK                        1:51:31 
   10     26 Volker Naulin                45 OK Roskilde                       1:59:31 

          25 Bo Simonsen                  46 FIF Hillerød Orientering          Fejlkl. 
          19 Erik Ellegaard Simonsen      48 OK Øst Birkerød                   Fejlkl. 
          21 Ole Hansen                   45 Helsingør SOK                 kke startet 



H45-AK  (6)    4.9 km   11 K               

    1    177 Arne Thell                   45 Eslövs FK                           45:08 
    2    174 Karl Kristian Hartmeyer      48 FIF Hillerød Orientering            51:09 
    3    176 Kim Find Andersen            49 Søllerød OK                         52:57 
    4    178 Søren Nielsen                48 OK Roskilde                       1:02:15 
    5    173 Jørgen Krogh                 45 OK Roskilde                       1:12:22 
    6    175 Anders Bo Jørgensen          47 FSK Orientering                   1:18:46 



H50-  (22)     8.0 km   19 K               

    1     32 Carsten Stenberg             50 FIF Hillerød Orientering          1:01:20 
    2     50 Henrik Nielsen               51 Tisvilde Hegn OK                  1:03:15 
    3     49 Michael Hjorth               53 OK 73                             1:10:21 
    4     51 Laus Seir Hansen             53 Helsingør SOK                     1:10:57 
    5     36 Erik Øhlenschlæger           53 OK Øst Birkerød                   1:11:52 
    6     47 Claus A. Pedersen            50 OK Roskilde                       1:12:35 
    7     41 Jan Frederiksen              54 OK Roskilde                       1:14:43 
    8     45 Svend-Erik Jepsen            50 Søllerød OK                       1:22:46 
    9     33 Kurt Thuesen                 54 FSK Orientering                   1:24:00 
   10     37 Brian Lind                   51 PI-København                      1:25:49 
   11     43 Carsten Thye Agger           52 Helsingør SOK                     1:28:19 
   12     35 Niels Aabye                  54 Ballerup OK                       1:33:15 
   13     39 Jesper Fonager Christensen   50 OK Roskilde                       1:34:12 
   14     46 Torben Schorlemmer           50 Ballerup OK                       1:34:31 
   15     31 Bent Horn Andersen           54 FSK Orientering                   1:40:14 

          40 Uffe Just Pedersen           51 Søllerød OK                       Fejlkl. 
          42 Niels Wamberg                52 Tisvilde Hegn OK              kke startet 
          44 Preben Sloth                 52 FIF Hillerød Orientering      kke startet 
          34 Søren Sloth                  52 FIF Hillerød Orientering      kke startet 
          38 Jan Jakobsen                 54 OK Øst Birkerød               kke startet 
          48 Peter Krogh                  50 OK Øst Birkerød               kke startet 
          52 Bjarke Sucksdorff            50 OK 73                         kke startet 



H55-  (18)     7.5 km   18 K               

    1     82 Torkil Hansen                56 PI-København                        58:52 
    2     73 Lars Hanghøj Petersen        56 Ballerup OK                       1:02:31 
    3     76 Jørgen Skaarup               55 Ballerup OK                       1:02:34 
    4     69 Rolf Lund                    55 Helsingør SOK                     1:02:48 
    5     71 Søren Peter Larsen           56 FIF Hillerød Orientering          1:03:34 
    6     66 Michael Johansen             57 Allerød OK                        1:05:00 
    7     74 Carsten Hansen               55 FIF Hillerød Orientering          1:06:43 
    8     72 Jens Korsholm                57 Farum OK                          1:09:52 
    9     77 Peter Wraa                   59 Tisvilde Hegn OK                  1:11:37 
   10     78 Anders Jonsson               58 Søllerød OK                       1:11:58 
   11     70 Niels la Cour Bentzon        56 Søllerød OK                       1:14:22 
   12     83 Ole Galle                    59 Holbæk OK                         1:14:28 
   13     75 Hans-Åge Mortensen           58 Rønne IK Orientering              1:14:38 
   14     68 Arne Clod Præstholm          56 Allerød OK                        1:19:07 
   15     80 John Høegh Petersen          57 Allerød OK                        1:19:59 
   16     79 Lars Olsen                   58 OK Roskilde                       1:20:31 
   17     81 Thomas Østergaard            56 OK Øst Birkerød                   1:23:57 
   18     67 Michael Parvang              55 Søllerød OK                       1:26:24 



H55-AK  (1)    3.9 km   10 K               

    1    209 Steen Baunehøj               64 OK Roskilde                         47:47 



H60-  (15)     6.5 km   13 K               

    1    113 Janne Brunstedt              63 OK Roskilde                         47:42 
    2    117 Jørgen Münster-Swendsen      62 Søllerød OK                         55:55 
    3    105 Christian Strandgaard        62 Søllerød OK                         58:31 
    4    110 Emil Olesen                  61 FIF Hillerød Orientering            59:59 
    5    106 Erik Sørensen                61 Allerød OK                        1:00:42 
    6    111 Flemming Wendelboe           60 Helsingør SOK                     1:01:52 
    7    107 Karsten Schultz              64 FIF Hillerød Orientering          1:03:08 
    8    118 Niels Hamborg Jensen         62 OK Skærmen Værløse                1:05:43 
    9    112 Ole Berner                   61 Søllerød OK                       1:10:07 
    9    109 Kim Folander                 60 OK Sorø                           1:10:07 
   11    119 Finn Blom Christensen        64 Lyngby OK                         1:22:55 
   12    115 Svend Mortensen              63 Tisvilde Hegn OK                  1:27:36 
   13    116 Lasse Schnack                64 OK Øst Birkerød                   1:28:11 
   14    108 Søren Christensen            62 OK Skærmen Værløse                1:28:21 

         114 Leif Jensen                  62 OK Skærmen Værløse                Fejlkl. 



H65-  (26)     5.5 km   12 K               

    1    145 Kurt Valery                  73 Tisvilde Hegn OK                    55:14 
    2    126 Egon Neregaard               73 Tisvilde Hegn OK                    55:44 
    3    150 Bjarne Pedersen              69 OK Roskilde                         59:00 
    4    143 Per Aaes Christoffersen      67 Ballerup OK                         59:09 
    5    146 Flemming Marcussen           68 Helsingør SOK                       59:48 
    6    128 Dan Haagerup                 69 Tisvilde Hegn OK                  1:01:35 
    7    134 Leif Kofoed                  66 Helsingør SOK                     1:04:13 
    8    147 Mogens Hansen                69 OK Skærmen Værløse                1:05:23 
    9    135 Kjeld Olsen                  65 Farum OK                          1:06:44 
   10    130 Leif Sig                     66 FIF Hillerød Orientering          1:07:32 
   11    131 Mogens Jørgensen             65 Søllerød OK                       1:08:35 
   12    139 Karl Aage Hald               65 FSK Orientering                   1:10:48 
   13    127 Gunner Jørgensen             68 OK 73                             1:15:06 
   14    148 Ole Vexø                     66 Tisvilde Hegn OK                  1:15:35 
   15    133 Allan Christiansen           67 Fredensborg OK                    1:15:36 
   16    142 Knud Torm                    65 OK Roskilde                       1:17:22 
   17    141 Jørn Simonsen                65 Ballerup OK                       1:19:41 
   18    138 Ole Rasmussen                68 Køge OK                           1:22:12 
   19    140 Jørn Andreasen               71 OK 73                             1:23:05 
   20    149 Poul Gregersen               68 Ballerup OK                       1:29:33 
   21    137 Arne Grøndahl                68 Søllerød OK                       1:35:09 
   22    306 Steen Sørensen               65 OK Skærmen Værløse                1:36:44 

         129 Niels Lund                   66 Søllerød OK                       Fejlkl. 
         132 Svend Erik Jensen            66 OK Skærmen Værløse                Fejlkl. 
         144 Mogens Bruun                 67 OK Roskilde                   kke startet 
         136 Leon Jørgensen               68 Køge OK                       kke startet 



H70-  (15)     4.9 km   11 K               

    1    181 Jørgen Jensen                73 Helsingør SOK                       47:54 
    2    185 John Miené                   71 Helsingør SOK                       50:34 
    3    182 Henning Nielsen              71 Farum OK                            52:25 
    4    188 Niels Lyhne                  70 Herlufsholm OK                      56:48 
    5    179 Søren Østergaard             73 Helsingør SOK                       58:30 
    6    189 Jørgen Lund-Hansen           74 Farum OK                          1:00:04 
    7    183 Flemming Larsen              71 Helsingør SOK                     1:02:35 
    8    180 Henning Løwenstein           72 FIF Hillerød Orientering          1:04:52 
    9    191 Bendt Frandsen               74 Farum OK                          1:05:10 
   10    193 Arne Andersen                72 Farum OK                          1:05:12 
   11    192 Govert Heede                 73 Ballerup OK                       1:07:12 
   12    186 Niels Rasmussen              70 Kildeholm OK                      1:08:51 
   13    187 Eric Gautier                 70 Søllerød OK                       1:12:40 
   14    184 Gunnar Tamberg               75 Ballerup OK                       1:14:51 
   15    190 Mogens Køhler                73 Ballerup OK                       1:25:32 



H75-  (4)      3.9 km   10 K               

    1    211 Bent Mortensen               75 OK 73                               40:12 
    2    210 Holger Karlsmose             75 Farum OK                          1:24:16 
    3    212 Fleming Agervold             76 Vinderød OK af 1992               1:26:26 

         213 Ole Hansen                   78 OK 73                         kke startet 



H80-  (3)      3.6 km   9 K                

    1    218 Peter Larsen                 80 Helsingør SOK                       46:50 
    2    220 Erik Elleman Høegh           83 Allerød OK                        1:19:09 

         219 Jørgen Poulsen               81 OK 73                         kke startet 



H85-  (1)      3.6 km   9 K                

    1    221 Thorkil Hansen               89 OK 73                             1:43:50 



Åben1  (13)    8.9 km   19 K               

    1    361 Lars Thorslund                  OK Øst Birkerød                   1:04:24 
    2    392 Tenna Nørgaard Landsperg        NN                                1:08:44 
    3    344 Leif E. Larsen                  Tisvilde Hegn OK                  1:11:06 
    4    332 Claus Carlsen                   OK Øst Birkerød                   1:13:16 
    5    381 Ronnie Hjorth                   OK 73                             1:13:26 
    6    311 Mikkel Buchgreitz               Søllerød OK                       1:16:28 
    7    264 Søren Albæk Jensen           38 Amager OK                         1:18:24 
    8    266 Kasper Berg                     NN                                1:25:37 
    9    372 Jakob Stausholm                 NN                                1:25:58 
   10    324 Morten Hass                     OK Sorø                           1:28:05 
   11    340 Henrik Tølløse                  Hvalsø                            1:31:53 
   12    349 Troels Kristoffersen            Allerød OK                        1:35:59 
   13    265 Tøger Gralle Nørgaard        33 Amager OK                         2:09:12 



Åben2  (13)    7.4 km   17 K               

    1    322 Alan Leaky                      Farum OK                            57:14 
    2    388 Jørgen Haqnsen                  NN                                1:00:12 
    3    325 Lars Konradsen                  FIF Hillerød Orientering          1:03:40 
    4    336 Gunnar Grue-Sørensen            Tisvilde Hegn OK                  1:05:31 
    5    268 Ole D. Jensen                56 Tisvilde Hegn OK                  1:09:34 
    6    379 Finn Bregensøe                  NN                                1:09:47 
    7    377 Rune Gundersen                  Tisvilde Hegn OK                  1:11:39 
    8    395 Niels Landsberg                 Tisvilde Hegn OK                  1:13:50 
    9    339 Søren Klinkby                   Holbæk OK                         1:20:07 
   10    373 Jens Thamdrup                   Allerød OK                        1:30:56 
   11    267 Mikael Horn Rolighed         43 Lyngby OK                         1:34:50 

         315 Torben Bagger                   Helsingør SOK                     Fejlkl. 
         383 Peter Tulinius Krarup           OK Øst Birkerød                   Fejlkl. 



Åben3  (31)    5.2 km   13 K               

    1    328 Ulrik Staugaard                 FIF Hillerød Orientering            34:46 
    2    329 Maria Høyer Staugaard           FIF Hillerød Orientering            43:23 
    3    270 Ole Meldgaard                42 Ballerup OK                         49:49 
    4    386 Jimmy Hoen                      Ballerup OK                         51:56 
    5    331 Camilla Ryge                    Tisvilde Hegn OK                    53:13 
    6    337 Kuno Rasmussen                  Ballerup OK                         54:45 
    7    334 Steen Fladberg                  Køge OK                             55:11 
    8    345 Nils Sættem                     Kildeholm OK                        56:37 
    9    273 Rolf Andersen                59 Amager OK                           59:51 
   10    362 Karsten Funder                  FIF Hillerød Orientering          1:00:13 
   11    272 Charlotte Bergmann           47 Allerød OK                        1:00:28 
   12    338 Mathias Klinkby                 Holbæk OK                         1:02:30 
   13    351 Henrik Poulsen                  Helsingør SOK                     1:06:56 
   14    316 Gunnar Lorenzen                 Farum OK                          1:09:10 
   14    382 Else Gudme                      OK 73                             1:09:10 
   16    269 Jørgen Luxhøj                41 Søllerød OK                       1:09:47 
   17    397 Peter Reinholdt                 Farum OK                          1:12:17 
   18    390 Jacob Sucksdorff                OK 73                             1:13:04 
   19    341 Karsten Hjorth                  OK Roskilde                       1:14:52 
   20    355 Marianne Lykking                OK 73                             1:14:56 
   21    370 Inger Kirkegard                 Tisvilde Hegn OK                  1:15:49 
   22    389 Susanne Gjeding                 NN                                1:16:41 
   23    354 Knud Lykking                    OK 73                             1:16:59 
   24    271 Jannie Nielsen               46 Tisvilde Hegn OK                  1:17:42 
   25    353 Finn Olsen                      OK Roskilde                       1:21:17 
   26    323 Henrik W. Kristensen            OK 73                             1:28:54 
   27    375 Carsten Schwartz                Tisvilde Hegn OK                  1:31:02 
   28    348 Flemming Jørgensen              FSK Orientering                   1:32:54 
   29    360 Ole Gold                        Farum OK                          1:40:07 
   30    387 Ellen Kühn Jensen               FSK Orientering                   1:51:09 
   31    317 Inger Jensen                    FSK Orientering                   1:56:40 



Åben4  (18)    3.9 km   10 K               

    1    396 Henrik Arnsted               45 OK 73                               38:06 
    2    366 Gert Bøgevig                    Søllerød OK                         40:55 
    3    358 Vibeke Bøgevig                  Søllerød OK                         43:20 
    4    318 Peter Krogh                     OK Øst Birkerød                     45:17 
    5    398 Thomsen Mogens E.               OK Syd                              46:30 
    6    335 Gerda Marie Christiansen        O-63                                53:28 
    7    369 Paul Hansen                     Farum OK                            58:30 
    8    365 Ninna Simonsen                  Ballerup OK                       1:00:57 
    9    356 Erling Hansen                   Køge OK                           1:04:33 
   10    364 Kurt Dose                       Køge OK                           1:04:56 
   11    347 Anne Louise Madsen              Ballerup OK                       1:06:46 
   12    275 Lisbeth Reindel              48 Allerød OK                        1:08:15 
   13    357 Hanne Hansen                    Køge OK                           1:16:02 
   14    343 Hanne Møller Jensen             OK Roskilde                       1:20:31 
   15    326 Lisbeth Jensen                  Ballerup OK                       1:24:00 
   16    276 Bjarne Sørensen              61 Amager OK                         1:24:05 
   17    342 Joan Lindholdt                  OK Roskilde                       1:26:47 

         274 Annette Danielsen            54 Allerød OK                    kke startet 



Åben5  (4)     5.1 km   11 K               

    1    368 Intet navn                      OK Øst Birkerød                     53:05 
    2    374 Arne Pedersen                   OK Øst Birkerød                   1:26:18 

         367 Gitte Grauert                   Ballerup OK                       Fejlkl. 
         277 Bettina Bennes               46 Amager OK                     kke startet 



Åben6  (9)     4.0 km   8 K                

    1    314 Niels-Peter Vest Nielsen        Allerød OK                          44:09 
    2    320 Lene Alkjær                     FIF Hillerød Orientering            44:54 
    3    330 Anna Olsen                      Tisvilde Hegn OK                    50:56 
    4    385 Tom Petersen                    OK 73                               51:02 
    5    380 Trine Hershøj                   OK 73                               58:48 
    6    321 Ib Konradsen                    Søllerød OK                         59:44 
    7    359 Finn Villadsen                  Holbæk OK                         1:15:47 
    8    384 Røde                            DSR                               1:28:06 
    9    393 Lars Ylander                    NN                                1:50:35 



Åben7  (7)     3.7 km   11 K               

    1    350 Leonard van B Naulin            OK Roskilde                         31:38 
    2    371 Carl Emil Schøier Kousted       NN                                  32:20 
    3    352 Hanne Poulsen                   Helsingør SOK                       36:25 
    4    346 Mikkel Ottesen                  Ballerup OK                         39:17 
    5    333 Anne Vikkelsø                   NN                                  41:16 
    6    378 Celina Bregensøe                NN                                  51:10 
    7    363 Johanne Lind                    Ballerup OK                       1:12:02 



Åben8  (3)     3.5 km   11 K               

    1    327 Sigrid Høyer Staugaard          FIF Hillerød Orientering            42:30 
    2    319 Lucas Alkjær                    FIF Hillerød Orientering            48:16 

         376 Frederikke Gundersen            Tisvilde Hegn OK                  Fejlkl.