67. Stifinderløb i Tokkekøb Hegnsø 06-05-2012 18:47
ResultaterOprettet af OE2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stnr Navn                         År Klub                                  Tid 



D-12  (1)      4.0 km   9 K                

           1 Carmen Cecilie Christensen   12 Holbæk OK                     kke startet 



D21-  (1)      9.8 km   23 K               

    1      2 Hanne Fogh                   45 OK Sorø                           1:11:08 



D21-AK  (1)    5.3 km   13 K               

    1      3 Katja Brunstedt              38 OK Øst Birkerød                     59:01 



D35-  (2)      7.5 km   18 K               

    1      6 Anne Marie Thommesen         37 Ballerup OK                         58:01 

           5 Anne-Mette Jansen            38 OK Roskilde                       Fejlkl. 



D35-B  (1)     3.8 km   10 K               

    1      7 AnneLi Aabye                 55 Ballerup OK                         51:54 



D40-  (1)      6.4 km   16 K               

    1      8 Margit Goldbach              44 Køge OK                           1:16:16 



D45-  (5)      6.3 km   17 K               

    1     10 Susanne Gjedsig Thomsen      48 Tisvilde Hegn OK                    58:47 
    2     13 Tove Sonne Andersen          55 OK Øst Birkerød                     58:52 
    3     11 Kirsten Nymann Petersen      63 OK Øst Birkerød                   1:07:18 
    4     12 Dorthe Munktved              48 Allerød OK                        1:11:41 

           9 Birgitte Erskov Halland      52 OK Øst Birkerød                   Fejlkl. 



D50-  (5)      5.0 km   16 K               

    1     18 Annette Bonde                50 Ballerup OK                         45:29 
    2     17 Jette Bønløkke Post          53 Odense OK                           49:33 
    3     14 Ellen Kühn Jensen            54 FSK Orientering                   1:03:11 
    4     16 Ann Rasmussen                53 Søllerød OK                       1:08:12 
    5     19 Susanne Truelsen             53 Herlufsholm OK                    1:11:23 



D55-  (4)      5.0 km   16 K               

    1     22 Betty Folino                 59 FIF Hillerød Orientering          1:00:55 
    2     20 Ellen Frier                  57 Søllerød OK                       1:06:11 
    3     21 Hanne Frost                  55 Farum OK                          1:16:35 
    4     23 Jette Kreiberg               55 OK Roskilde                       1:17:23 



D60-  (6)      3.8 km   12 K               

    1     25 Ulla Hooge                   63 OK Skærmen Værløse                  32:55 
    2     27 Inger Kirkegaard             63 Tisvilde Hegn OK                    42:56 
    3     29 Gerda Marie Christiansen     61 O-63                                44:09 
    4     26 Jette Bachhausen             64 FIF Hillerød Orientering            53:52 
    5     24 Inger Martin                 60 Lyngby OK                         1:11:24 

          28 Anne Sørensen                62 Helsingør SOK                 kke startet 



D65-  (6)      3.8 km   12 K               

    1     35 Inge Madsen                  75 OK73                                40:51 
    2     32 Ellen Thisted                66 Søllerød OK                         43:54 
    3     30 Lisbeth G. Larsen            68 FIF Hillerød Orientering            44:47 
    4     31 Lise Kolte                   66 FSK Orientering                     50:09 
    5     33 Ulla Valnert                 68 OK73                                52:05 

          34 Else Juul Hansen             67 Søllerød OK                   kke startet 



D70-  (4)      3.5 km   12 K               

    1     39 Annelise Hansen              70 FIF Hillerød Orientering            40:20 
    2     36 Kirsten Truelsen             73 Ballerup OK                         43:52 
    3     38 Susan Tamberg                74 Ballerup OK                         53:16 
    4     37 Elisa Sørensen               73 FSK Orientering                   1:15:02 



D75-  (1)      3.5 km   12 K               

    1     40 Grethe Tetens                79 Søllerød OK                       1:12:50 



H-10B  (2)     2.8 km   13 K               

    1     42 Gabriel Bo Christensen       10 Holbæk OK                           26:54 
    2     41 August Bo Christensen        10 Holbæk OK                           27:11 



H-12  (2)      4.0 km   9 K                

    1     43 Mikkel Brunstedt Nørgaard    11 OK Øst Birkerød                     32:47 
    2     44 Anton Molsen                 12 Søllerød OK                         47:33 



H-12B  (1)     2.8 km   13 K               

    1     45 Magnus Mørup Jansen          12 OK Roskilde                         21:44 



H-14  (1)      5.7 km   13 K               

    1     46 Julius Molsen                14 Søllerød OK                         53:14 



H-14B  (2)     4.0 km   9 K                

    1     47 Theis Munktved               10 Allerød OK                          39:28 
    2     48 Rasmus Mørup Jansen          14 OK Roskilde                         45:16 



H-16  (1)      7.9 km   21 K               

    1     49 Mads Lassen                  15 Søllerød OK                       1:18:14 



H-16B  (1)     4.9 km   10 K               

    1    165 Isak Mikkel Fogh             14 OK Sorø                           1:17:27 



H21-  (3)      12.7 km   25 K              

    1     50 Jens Knud Maarup                Farum OK                          1:14:11 
    2     52 Thomas Lange                 30 PI-København                      1:37:02 
    3     51 Flemming Wendelboe           61 Helsingør SOK                     1:44:59 



H35-  (3)      10.9 km   26 K              

    1     54 Jørgen Pedersen              54 AS Feltsport                      1:14:41 
    2     55 Michael Hjorth               54 OK73                              1:26:19 
    3     56 Kim Hansen                   37 Køge OK                           1:32:52 



H35-B  (2)     4.9 km   10 K               

    1     57 Henrik Molsen                50 Søllerød OK                         39:51 
    2     58 Peter Mørup Jansen           44 OK Roskilde                         40:12 



H40-  (6)      9.8 km   23 K               

    1     64 Lars Lyngsø                  41 Lyngby OK                         1:13:42 
    2     60 Morten Bang Nørgaard         40 OK Øst Birkerød                   1:14:41 
    3     62 Jesper Lægsgaard             42 Lyngby OK                         1:15:57 
    4     61 Bo Rasmussen                 44 Søllerød OK                       1:24:43 
    5     59 Bastian Rankløve             43 Søllerød OK                       1:41:27 
    6     63 Jesper Allan Jensen             OK Roskilde                       1:47:53 



H45-  (4)      9.5 km   22 K               

    1     65 Jesper Børsting              49 Herlufsholm OK                    1:11:06 
    2     66 Erik Sørensen                62 Allerød OK                        1:14:17 
    3     67 Peter Karberg                48 Herlufsholm OK                    1:23:51 

          68 Ulrik Illum                  47 Søllerød OK                   kke startet 



H50-  (12)     7.9 km   21 K               

    1     73 Carsten Stenberg             51 FIF Hillerød Orientering            52:16 
    2     77 Søren Sloth                  53 FIF Hillerød Orientering            53:49 
    3     70 Hans Henrik Juda             54 Køge OK                             57:38 
    4     79 Lars Bech Jensen             51 FSK Orientering                     58:01 
    5     75 Bjarke Sucksdorff            51 OK73                              1:01:22 
    6     71 Carsten Thye Agger           53 Helsingør SOK                     1:05:27 
    7     80 Peter Krogh                  51 OK Øst Birkerød                   1:06:08 
    8     74 Jan Thiesen                  50 Holbæk OK                         1:07:14 
    9     76 Jens Bentsen                 52 OK Øst Birkerød                   1:07:38 
   10     72 Jan Truelsen                 53 Herlufsholm OK                    1:10:07 
   11     69 Per Rasmussen                52 Lyngby OK                         1:11:32 

          78 Gunner Sie                   50 OK Øst Birkerød               kke startet 



H55-  (11)     7.5 km   18 K               

    1     81 Jørgen Skaarup               56 Ballerup OK                         50:03 
    2     88 Kurt Thuesen                 55 FSK Orientering                     52:56 
    3     83 Søren Peter Larsen           57 FIF Hillerød Orientering            54:35 
    4     84 Gregers Jørgensen            55 Ballerup OK                         56:35 
    5     90 Thomas Østergaard            57 OK Øst Birkerød                   1:04:33 
    6     82 Henrik Kleffel               58 Søllerød OK                       1:04:44 
    7     85 Niels la Cour Bentzon        57 Søllerød OK                       1:05:17 
    8     87 Niels Aabye                  55 Ballerup OK                       1:07:06 
    9     91 Max Prang                    57 Fredensborg OK                    1:07:15 
   10     86 Peter Reinholdt              59 Farum OK                          1:17:32 

          89 Carsten Hansen               56 FIF Hillerød Orientering          Fejlkl. 



H60-  (8)      6.3 km   17 K               

    1     93 Janne Brunstedt              64 OK Roskilde                         48:15 
    2     94 Jørgen Münster-Swendsen      63 Søllerød OK                         48:51 
    3     95 Gunnar Grue-Sørensen         62 Tisvilde Hegn OK                    49:15 
    4     92 Kim Folander                 61 OK Sorø                             57:36 
    5     98 Niels Hamborg Jensen         63 OK Skærmen Værløse                1:06:38 
    6     97 Robert Simonsen              64 Lyngby OK                         1:25:33 

          99 Ole Berner                   62 Søllerød OK                   kke startet 
          96 Leif Jensen                  63 OK Skærmen Værløse            kke startet 



H65-  (20)     5.3 km   13 K               

    1    117 John Pihl                    66 Helsingør SOK                       43:15 
    2    106 Karsten Richardt             65 Køge OK                             45:25 
    3    104 Arne Grøndahl                69 Søllerød OK                         47:54 
    4    105 Allan Christiansen           68 Fredensborg OK                      49:49 
    5    108 Steen Sørensen               66 OK Skærmen Værløse                  54:33 
    6    118 Erik Løvgren Jensen          67 Køge OK                             56:23 
    7    103 Ole Rasmussen                69 Køge OK                             59:29 
    8    100 Karl Aage Hald               66 FSK Orientering                     59:39 
    9    114 Poul Hansen                  66 Farum OK                          1:02:01 
   10    101 Jørn Andreasen               72 OK73                              1:02:08 
   11    107 Kurt Jespersen               65 FSK Orientering                   1:03:23 
   12    102 Finn Blom Christensen        65 Lyngby OK                         1:03:37 
   13    109 Gunner Jørgensen             69 OK73                              1:05:32 
   14    112 Jørgen Christensen           65 OK73                              1:05:44 
   15    111 Niels Lund                   67 Søllerød OK                       1:07:30 
   16    115 Leon Jørgensen               69 Køge OK                           1:10:34 
   17    113 Poul Gregersen               69 Ballerup OK                       1:11:42 
   18    116 Mogens Jørgensen             66 Søllerød OK                       1:11:53 
   19    110 Knud Torm                    66 OK Roskilde                       1:13:31 

         119 Per Aaes Christoffersen      68 Ballerup OK                   kke startet 



H70-  (11)     5.0 km   16 K               

    1    126 John Miené                   72 Helsingør SOK                       43:59 
    2    128 Kurt Valery                  74 Tisvilde Hegn OK                    48:05 
    3    122 Flemming Larsen              72 Helsingør SOK                       49:14 
    4    123 Henning Løwenstein           73 FIF Hillerød Orientering            52:04 
    5    125 Dan Haagerup                 70 Tisvilde Hegn OK                    55:33 
    6    129 Kaj Rostvad                  70 Søllerød OK                         55:54 
    7    120 Tage Frydendal               71 Holbæk OK                           55:56 
    8    121 Jens Buchardt                74 Allerød OK                        1:04:27 
    9    130 Niels Lyhne                  71 Tisvilde Hegn OK                  1:05:15 
   10    127 Mogens Køhler                74 Ballerup OK                       1:11:07 
   11    124 Tom Petersen                 72 OK73                              1:11:55 



H75-  (2)      3.8 km   12 K               

    1    132 Bent Mortensen               76 OK73                                42:12 
    2    131 Gunnar Tamberg               76 Ballerup OK                         55:27 



H80-  (3)      3.5 km   12 K               

    1    133 Peter Larsen                 81 Helsingør SOK                       38:38 
    2    135 Jørgen Poulsen               82 OK73                                43:29 
    3    134 Erik Elleman Høegh           84 Allerød OK                        1:06:35 



Åben1  (12)    9.0 km   18 K               

    1    137 Henrik Albahn                52 Tisvilde Hegn OK                    58:14 
    2    183 Ronnie Hjorth                34 OK73                              1:00:21 
    3    208 Leif E. Larsen                  Tisvilde Hegn OK                  1:01:18 
    4    212 Henrik Nielsen               51 Tisvilde Hegn OK                  1:06:23 
    5    136 Lars Hanghøj Petersen        57 Ballerup OK                       1:18:27 
    6    187 Brian Kvisgaard                 Ballerup OK                       1:26:04 
    7    166 Jan Jakobsen                 54 OK Øst Birkerød                   1:26:48 
    8    196 Ole Galle                    59 Tisvilde Hegn OK                  1:27:19 
    9    139 Tine Meyhoff Petersen        48 Herlufsholm OK                    1:38:42 
   10    138 Anders Knudsen               47 Holbæk OK                         1:38:46 

         193 Volker Naulin                46 OK Roskilde                       Fejlkl. 
         203 Lars Løve Almer              44 PI-København                      Fejlkl. 



Åben2  (14)    7.4 km   17 K               

    1    145 Kim Find Andersen            49 Søllerød OK                         55:41 
    2    216 Anders Jonsson                  Søllerød OK                         56:19 
    3    158 Aksel Andersen               55 OK Roskilde                         56:49 
    4    219 Bjørn Rasmussen                 FSK Orientering                     58:47 
    5    178 Uffe Just Pedersen           51 Søllerød OK                         58:54 
    6    142 Karen Jensen                 49 OK Øst Birkerød                   1:00:57 
    7    163 Christian Gudme              38 OK73                              1:02:14 
    8    188 Peter Wraa                   59 Tisvilde Hegn OK                  1:02:20 
    9    205 Christian Strandgaard        62 Søllerød OK                       1:05:29 
   10    141 Birgitte Birck               53 Allerød OK                        1:05:55 
   11    177 Steen Fladberg                  Køge OK                           1:08:15 
   12    182 Ole D. Jensen                57 Tisvilde Hegn OK                  1:11:06 
   13    227 Jan Frank Nielsen               FSK Orientering                   1:11:29 
   14    140 Niels Conradsen              64 Søllerød OK                       1:13:57 



Åben3  (32)    4.9 km   17 K               

    1    200 Emil Olesen                  61 FIF Hillerød Orientering            38:55 
    2    204 Bruno Stub                   46 PI-København                        39:04 
    3    206 Jørgen Bojesen Møller           Søllerød OK                         41:52 
    4    186 Leif Kofoed                  67 Helsingør SOK                       42:58 
    5    209 Flemming Vejen                  Ballerup OK                         45:00 
    6    170 Ole Svendsen                 63 OK Roskilde                         47:34 
    7    164 Siri Klausen                    Ballerup OK                         47:40 
    8    195 Charlotte Grauert            52 Ballerup OK                         49:18 
    9    156 Rolf Andersen                59 Amager OK                           50:22 
   10    169 Else Gudme                   59 OK73                                50:26 
   11    224 Jens Aaris Thisted           68 Søllerød OK                         51:29 
   12    160 Kuno Rasmussen               58 Ballerup OK                         52:59 
   13    155 Flemming Sørensen               Amager                              53:42 
   14    175 Jørn Steffensen                 Helsingør SOK                       54:13 
   15    194 Søren Christensen            63 OK Skærmen Værløse                  54:27 
   16    189 Birgitte Wraa                51 Tisvilde Hegn OK                    54:32 
   17    181 Elsa Bratholm                62 OK73                                54:51 
   18    176 Søren Berg                      Odense OK                           55:17 
   19    179 Heidi Kristensen             36 Lyngby OK                           55:58 
   20    198 Claus Mikkelsen              47 OK Sorø                             56:35 
   21    151 Birgitte Krüger              54 Helsingør SOK                       57:05 
   22    172 Peter Nørgaard               59 Ballerup OK                         57:56 
   23    146 Michael Eflund               55 Kildeholm                           59:42 
   24    226 Gitte Grauert                   Ballerup OK                       1:00:39 
   25    173 Govert Heede                 73 Ballerup OK                       1:02:19 
   26    143 Johanne Lind                 58 Ballerup OK                       1:04:08 
   27    162 Per Mogens Petersen             OK Øst Birkerød                   1:06:45 
   28    210 Birthe Langkilde                Ballerup OK                       1:10:38 
   29    217 Inger Jensen                    FSK Orientering                   1:29:05 

         174 Niels Erik Kofoed               Haderselv                         Fejlkl. 
         192 Martin Trier Hooge Hansen       OK Skærmen Værløse                Fejlkl. 
         213 Jannie Nielsen               46 Tisvilde Hegn OK                  Fejlkl. 



Åben4  (16)    3.8 km   12 K               

    1    147 Maria Stilling               44 FIF Hillerød Orientering            29:53 
    2    199 Maria Olesen                    FIF Hillerød Orientering            32:13 
    3    201 Marianne Larsen                 FIF Hillerød Orientering            34:50 
    4    222 Niels Peter Nielsen             Allerød OK                          34:52 
    5    171 Inge Jørgensen                  OK Roskilde                         35:37 
    6    202 Siska El-Azem                                                       43:01 
    7    159 Kurt Dose                       Køge OK                             45:09 
    8    153 Leif Thomsen                    Allerød OK                          48:16 
    9    223 Angelique Rasmussen             Allerød OK                          48:49 
   10    190 Dolfi Rotovnik               68 Tisvilde Hegn OK                    49:23 
   11    161 Gigi Vinther                    OK73                                50:56 
   12    157 Svend Fladberg                  Køge OK                             52:46 
   13    167 Jan Kristoffersen               FSK Orientering                     56:52 
   14    185 Kirsten Ellekilde            64 Helsingør SOK                       56:56 
   15    152 Henny Rosenberg              68 OK73                              1:05:48 
   16    154 Niels Keiding                   FIF Hillerød Orientering          1:18:20 



Åben5  (6)     4.9 km   10 K               

    1    150 Ulrik Danneskiold-Samsøe     67 Farum OK                            41:59 
    2    215 Silas Schytte Olsen          13 Søllerød OK                         53:01 
    3    191 Morten Kühn                  55                                     56:41 
    4    180 Majken Maarup                   Farum OK                            57:42 
    5    168 Inge Kristoffersen              FSK Orientering                   1:29:39 
    6    144 Mogens Jensen                   Holbæk OK                         1:48:34 



Åben6  (3)     3.8 km   10 K               

    1    225 Martin Pedersen                                                     46:16 
    2    197 Karoline Van Bronswijk          OK Roskilde                       1:09:45 
    3    148 Ole Hansen                   79 OK73                              1:20:50 



Åben7  (4)     4.0 km   9 K                

    1    221 Mikkel Vindegaard               OK Roskilde                         37:06 
    2    220 Mads Vindegaard              38 OK Roskilde                         37:20 
    3    184 Claus Alkil                  70 Lyngby OK                         1:20:23 

          53 Thorkil Hansen               90 OK73                              Fejlkl. 



Åben8  (4)     2.8 km   13 K               

    1    149 Toke Tillingsøe              09 Tisvilde Hegn OK                    38:21 
    2    214 Maja Olsen                      Søllerød OK                         38:46 
    3    207 Hjalte Nørgaard                 Allerød OK                          42:41 
    4    211 Mina Kühn Azem                                                    1:04:58