68. Stifinderløb 2013 i Ravnsholt Skovma 08-04-2013 17:14
ResultaterOprettet af OE2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stnr Navn                         År Klub                                  Tid 



Bane1  (57)    8.8 km   20 K               

    1    237 Rolf Lund                    56 Helsingør SOK                       47:45 
    2     35 Rasmus Ødum                  48 OK Øst Birkerød                     49:43 
    3    213 Thomas Eriksen               43 FIF Hillerød Orientering            52:25 
    4     12 Kasper Ingerslev             24 Ballerup OK                         52:59 
    5      9 Ole Lind                     48 Ballerup OK                         53:10 
    6     37 Asger Habekost Nielsen       35 OK Øst Birkerød                     53:33 
    7     19 Jens Jørgen Hansen           50 Tisvilde Hegn OK                    54:23 
    8     31 Bjarne Topp                  50 OK Øst Birkerød                     55:06 
    9     10 Jørgen Skaarup               57 Ballerup OK                         56:04 
   10     33 Asker Øhlenschlæger          18 OK Øst Birkerød                     56:05 
   11     13 Lars Lyngsø                  42 Lyngby OK                           57:23 
   12     15 Jesper Lægsgaard             43 Lyngby OK                           58:37 
   13    267 Magnus Oscarsson             46 Søllerød OK                         59:22 
   14     29 Lasse Fugmann Thamdrup       14 Allerød OK                          59:42 
   15     27 Emil Olander Lorenz          14 Allerød OK                        1:00:41 
   16    276 Lars Thorslund                  OK Øst Birkerød                   1:00:48 
   17      4 Jørgen Pedersen              55 AS Feltsport                      1:01:53 
   18    240 Svend Christiansen           46 OK Roskilde                       1:02:03 
   19     32 Casper Sørensen              29 OK Øst Birkerød                   1:02:25 
   20     42 Janne Brunstedt              65 OK Roskilde                       1:02:37 
   21    189 Christian Gudme              38 OK73                              1:03:03 
   22    219 Keld Johnsen                 62 Tisvilde Hegn OK                  1:03:28 
   23    187 Emil Brønd                      Lyngby OK                         1:03:53 
   24      6 Martin Johansen              45 FSK Orientering                   1:04:00 
   25    258 Steen Stausholm              52 Farum OK                          1:04:16 
   26     16 Jørn Schou-Rode              29 Lyngby OK                         1:04:21 
   27    217 Torkil Hansen                   PI-København                      1:04:29 
   28     40 Claus Rytter Larsen          48 Farum OK                          1:05:23 
   29     36 Nina Vindegaard Grønberg     24 OK Øst Birkerød                   1:05:58 
   30      7 Troels Christensen           52 Ballerup OK                       1:06:19 
   31     17 Flemming Wendelboe           62 Helsingør SOK                     1:06:25 
   32      5 Kurt Thuesen                 56 FSK Orientering                   1:07:22 
   33     38 Erik Øhlenschlæger           55 OK Øst Birkerød                   1:08:00 
   34      1 Max Prang                    58 Fredensborg OK                    1:09:11 
   35      2 Bo Rasmussen                 45 Søllerød OK                       1:09:30 
   36     28 Jens Thamdrup                46 Allerød OK                        1:10:47 
   37    246 Henrik Tølløse               54 Hvalsø OK                         1:11:11 
   38     22 Lena Wraa                    51 Tisvilde Hegn OK                  1:11:12 
   39     11 Lars Hanghøj Petersen        58 Ballerup OK                       1:11:13 
   40      3 Jens Anders Hansen           54 Søllerød OK                       1:11:19 
   41    201 Lars Løve Almer              51 PI-København                      1:11:42 
   42     41 Michael Hjorth               55 OK73                              1:11:59 
   43    269 Rasmus Hviid                    Søllerød OK                       1:12:47 
   44     34 Esben Øhlenschlæger          17 OK Øst Birkerød                   1:14:05 
   45     25 Flemming Aa. Bruun           48 Allerød OK                        1:14:33 
   46     24 Aage Damsgaard               69 FIF Hillerød Orientering          1:14:36 
   47    227 Leif Pedersen                                                     1:17:40 
   48     26 Charlotte Bergmann           49 Allerød OK                        1:17:44 
   49     20 Susanne Gjedsig Thomsen      49 Tisvilde Hegn OK                  1:19:02 
   50     21 Ole Galle                    61 Tisvilde Hegn OK                  1:20:58 
   51    202 Henrik Visborg Thune            Kildeholm OK                      1:21:28 
   52     39 Kai Beck-Andersen            61 Farum OK                          1:24:29 
   53    229 Jan Jakobsen                 55 OK Øst Birkerød                   1:27:27 
   54     18 Ole D. Jensen                58 Tisvilde Hegn OK                  1:27:58 
   55    188 Lars Ryberg                  40 Ballerup OK                       1:51:45 

           8 Finn Johannsen               56 Ballerup OK                   kke startet 
          30 Kristian Deiborg             31 OK Øst Birkerød               kke startet 



Bane2  (50)    6.7 km   17 K               

    1    253 Jesper Jensen                41 Farum OK                            35:33 
    2     23 Rasmus Nielsen               39 Tisvilde Hegn OK                    36:05 
    3    271 Jakob Ødum                      OK Øst Birkerød                     39:55 
    4     59 Carsten Stenberg             52 FIF Hillerød Orientering            45:47 
    5     68 Charlotte Thrane             49 OK Øst Birkerød                     46:00 
    6    277 Søren Albæk Jensen           39 Amager OK                           48:53 
    7     61 Erik Sørensen                63 Allerød OK                          49:08 
    8     51 Gregers Jørgensen            56 Ballerup OK                         50:24 
    9     60 Søren Peter Larsen           58 FIF Hillerød Orientering            51:00 
   10    243 Tajs Hviid Pedersen          25 Amager OK                           51:27 
   11     71 Casper Lindemann             35 OK Roskilde                         52:15 
   12    236 Lene Jensen                  56 Helsingør SOK                       52:24 
   13     56 Henrik Nielsen               53 Tisvilde Hegn OK                    52:25 
   14     43 Jørn Mouritzen               62 Fredensborg OK                      52:32 
   15     45 Henrik Kleffel               59 Søllerød OK                         53:00 
   16    195 Lars Kroløkke                                                       53:55 
   17    182 Jesper Andreasen             46 Farum OK                            54:06 
   18     14 Peter Friis Østergaard       28 Lyngby OK                           54:28 
   19    261 Rune Gundersen               44 Tisvilde Hegn OK                    54:37 
   20     44 Niels la Cour Bentzon        58 Søllerød OK                         55:14 
   21     66 Birgitte Erskov Halland      53 OK Øst Birkerød                     55:44 
   22     49 Niels Aabye                  56 Ballerup OK                         56:22 
   23     67 Thomas Østergaard            58 OK Øst Birkerød                     56:23 
   24    205 Christian Bovet              48 OK73                                56:37 
   25    198 Peter Wraa                   60 Tisvilde Hegn OK                    57:03 
   26    257 Thomas Pickering             41 FSK Orientering                     57:09 
   27     70 Leif Sudergaard              50 Kildeholm OK                        57:19 
   28     54 Carsten Thye Agger           54 Helsingør SOK                       57:45 
   29     62 John Høegh Petersen          59 Allerød OK                          58:36 
   30    252 Tøger Nørgaard                  Amager OK                           58:44 
   31     57 Bente Madsen                 54 Tisvilde Hegn OK                    58:52 
   32    228 Tove Sonne Andersen          47 OK Øst Birkerød                     59:11 
   33     48 Torben Schorlemmer           52 Ballerup OK                         59:13 
   34     55 Torben Bagger                51 Helsingør SOK                       59:18 
   35     65 Karen Jensen                 50 OK Øst Birkerød                     59:38 
   36    225 Leif Kofoed                  67 Helsingør SOK                     1:00:31 
   37     50 Siri Klausen                 53 Ballerup OK                       1:03:07 
   38    249 Morten Nissen                48 Søllerød OK                       1:04:04 
   39    250 Jens Høyer Olsen                FIF Hillerød Orientering          1:04:42 
   40     69 Sune Øhlenschlæger           15 OK Øst Birkerød                   1:05:49 
   41     63 Maria Iben Sell-Petersen     51 Allerød OK                        1:06:49 
   42     73 Torben Kristensen            56 Herlufsholm OK                    1:08:32 
   43     72 Henrik Boesen                56 OK Roskilde                       1:10:22 
   44     47 Jan Frank Nielsen            54 FSK Orientering                   1:13:27 
   45     64 Hans Granholm                50 OK Øst Birkerød                   1:13:58 
   46     52 Jimmy Hoen                   63 Ballerup OK                       1:17:55 
   47     53 Rune Odin                    36 Lyngby OK                         1:21:56 

          74 Elin Nørgård Kracht          44 PI-København                      Fejlkl. 
          46 Bastian Rankløve             44 Søllerød OK                   kke startet 
          58 Søren Sloth                  54 FIF Hillerød Orientering      kke startet 



Bane3  (36)    5.7 km   16 K               

    1     90 Lars Munktved                44 Allerød OK                          37:04 
    2    101 Mikael Lüthje                36 Mariager Fjord OK                   42:29 
    3    209 Bruno Stub                      PI-København                        45:52 
    4     95 Karoline Hooge               26 OK Skærmen Værløse                  48:46 
    5    232 Per Christoffersen              Ballerup OK                         49:15 
    6     87 Emil Olesen                  63 FIF Hillerød Orientering            50:58 
    7     99 Leif Jensen                  64 OK Skærmen Værløse                  50:59 
    8    190 Kuno Rasmussen               58 Ballerup OK                         51:44 
    9     97 Niels Hamborg Jensen         64 OK Skærmen Værløse                  53:50 
   10     76 Iben Maag                    47 Søllerød OK                         53:55 
   11     96 Ulla Hooge                   64 OK Skærmen Værløse                  54:48 
   12    256 Bent Johansen                60 OK73                                55:07 
   13     78 Karl Aage Hald               67 FSK Orientering                     58:09 
   14     94 Lise Jonasen                 47 OK Skærmen Værløse                  58:26 
   15     85 John Pihl                    67 Helsingør SOK                       58:35 
   16     89 Mikkel Lau Petersen          13 Allerød OK                          59:29 
   17    191 Flemming Vejen               56 Ballerup OK                       1:00:43 
   18     92 Kirsten Nymann Petersen      64 OK Øst Birkerød                   1:02:23 
   19     86 Jannie Nielsen               48 Tisvilde Hegn OK                  1:04:23 
   20    216 Else Gudme                   66 OK73                              1:04:54 
   21     98 Svend Erik Jensen            68 OK Skærmen Værløse                1:05:19 
   22     82 Jørn Simonsen                67 Ballerup OK                       1:06:33 
   23    100 Jytte Hougaard               54 OK Roskilde                       1:07:32 
   24     91 Dorthe Munktved              49 Allerød OK                        1:07:47 
   25    204 Niels Lund                      Søllerød OK                       1:09:28 
   26     84 Charlotte Grauert            54 Ballerup OK                       1:10:38 
   27     77 Jørgen Luxhøj                43 Søllerød OK                       1:13:01 
   28     79 Tom P. Neesgaard             66 FSK Orientering                   1:13:20 
   29     83 Gitte Grauert                50 Ballerup OK                       1:15:33 
   30     81 Johanne Lind                 59 Ballerup OK                       1:15:38 
   31     80 Ellen Kühn Jensen            55 FSK Orientering                   1:24:21 
   32    192 Birte Langkilde              53 Ballerup OK                       1:32:17 

         251 Viggo Hansen                    Ballerup OK                       Fejlkl. 
          75 Niels Raagaard               61 Søllerød OK                   kke startet 
          88 Karsten Schultz              66 FIF Hillerød Orientering      kke startet 
          93 Steen Sørensen               67 OK Skærmen Værløse            kke startet 



Bane4  (57)    4.8 km   15 K               

    1    206 Mette Stub                   17 PI-København                        37:20 
    2    122 Søren Thrane Ødum            12 OK Øst Birkerød                     38:37 
    3    224 Bjarke Bo Christensen        39 Holbæk OK                           40:15 
    4    121 Eskil Nordahl Fundal         14 Allerød OK                          41:00 
    5    116 Sandra Simonsen              45 FIF Hillerød Orientering            41:26 
    6    275 Maria Douglas Stilling       47 FIF Hillerød Orientering            41:28 
    7    119 Niels-Peter Vest Nielsen     40 Allerød OK                          41:38 
    8    113 Maria Konring Olesen         30 FIF Hillerød Orientering            41:50 
    9    185 Henrik Poulsen               46 FIF Hillerød Orientering            43:34 
   10    123 Katja Brunstedt              39 OK Øst Birkerød                     46:31 
   11    110 Kurt Valery                  75 Tisvilde Hegn OK                    46:36 
   12    260 Petersen Michael                Tisvilde Hegn OK                    47:22 
   13    109 Niels Lyhne                  72 Tisvilde Hegn OK                    49:15 
   14    214 Søren Østergaard             73 Helsingør SOK                       50:15 
   15    130 Elsa Bratholm                64 OK73                                50:16 
   16    235 Gunnar Lorenzen              66 Farum OK                            50:22 
   17    244 Peter Nørgaard                  Ballerup OK                         50:23 
   18    203 Nils Sættem                     Kildeholm OK                        50:38 
   19    239 Sten Winkler                 60 FIF Hillerød Orientering            50:57 
   20    194 Birgitte Krüger              55 Helsingør SOK                       52:24 
   21    115 Henning Løwenstein           74 FIF Hillerød Orientering            52:25 
   22    111 Inger Kirkegaard             64 Tisvilde Hegn OK                    52:26 
   23    126 Annlou Husen                 59 Farum OK                            52:58 
   24    124 Anne Marie Topp              54 OK Øst Birkerød                     53:10 
   25    281 Detlef Kestner                  Kildeholm OK                        53:58 
   26    134 Steen Baunehøj               66 OK Roskilde                         55:02 
   27    114 Eva Konring Olesen           58 FIF Hillerød Orientering            55:03 
   28    211 Kersti Kärner                                                       55:04 
   29    136 Lotta Lüthje                 39 Mariager Fjord OK                   55:36 
   30    197 Ellen Frier                  57 Søllerød OK                         55:37 
   31    135 Annie Bøving Michaelsen      63 Vinderød OK af 1992                 56:22 
   32    131 Bent Mortensen               77 OK73                                56:59 
   33    233 Anita Hougaard                  Allerød OK                          57:14 
   34    199 Birgitte Wraa                52 Tisvilde Hegn OK                    58:12 
   35    241 Poul Hansen                     Farum OK                            58:57 
   36    128 Jørn Andreasen               73 OK73                                59:20 
   37    230 HaBS Holmgren                   Farum OK                          1:00:30 
   38    220 Marianne Illum               42 Søllerød OK                       1:00:50 
   39    127 Inge Madsen                  76 OK73                              1:01:07 
   40    125 Ole Husen                    65 Farum OK                          1:01:08 
   41    132 Mogens Bruun                 69 OK Roskilde                       1:02:06 
   42    120 Jens Buchardt                75 Allerød OK                        1:02:15 
   43    133 Hanne Pedersen               55 OK Roskilde                       1:02:19 
   44    117 Leo Mathiesen                72 FIF Hillerød Orientering          1:02:44 
   45    102 Ann Rasmussen                54 Søllerød OK                       1:02:54 
   46    105 Lisbeth Jensen               69 Ballerup OK                       1:04:05 
   47    118 Camilla Bachhausen           31 FIF Hillerød Orientering          1:07:35 
   48    106 Alice Brødsgaard             57 Ballerup OK                       1:07:44 
   49    112 Lisbeth G. Larsen            69 FIF Hillerød Orientering          1:07:49 
   50    107 Govert Heede                 75 Ballerup OK                       1:08:59 
   51    129 Jørgen Poulsen               83 OK73                              1:11:31 
   52    137 Bjarne Sørensen              63 Amager OK                         1:11:58 
   53    215 Søren Gudme                  60 OK73                              1:15:12 
   54    103 Inger Jensen                 71 FSK Orientering                   1:22:01 

         108 Flemming Larsen              73 Helsingør SOK                     Fejlkl. 
         218 Claus Børsting               45 Herlufsholm OK                    Fejlkl. 
         274 Ulrik Danneskiold-Samsøe        Farum OK                          Fejlkl. 



Bane5  (23)    3.9 km   12 K               

    1    186 Hakon Mosbech                58 OK Skærmen Værløse                  37:46 
    2    272 Jørgen Rolighed Thyme        48 Allerød OK                          38:51 
    3    193 Charlotte Nielsen               Tisvilde Hegn OK                    40:35 
    4    231 Torben Møller                   Køge OK                             42:24 
    5    147 Arne Andersen                74 Farum OK                            44:18 
    6    144 Dan Haagerup                 71 Tisvilde Hegn OK                    44:36 
    7    207 Line Houmark Stub            51 PI-København                        46:55 
    8    226 Kirsten Ellekilde            64 Helsingør SOK                       48:04 
    9    138 Else Juul Hansen             68 Søllerød OK                         50:40 
   10    143 Peter Larsen                 82 Helsingør SOK                       51:13 
   11    283 Mogens Jensen                69 Holbæk OK                           52:55 
   12    279 Annemette El-Azem            57 Tisvilde Hegn OK                    55:03 
   13    150 Jette Kreiberg               56 OK Roskilde                         57:59 
   14    104 Lise Kolte                   67 FSK Orientering                     58:27 
   15    140 Poul Gregersen               70 Ballerup OK                       1:01:18 
   16    148 Tom Petersen                 73 OK73                              1:02:15 
   17    142 Mogens Køhler                75 Ballerup OK                       1:04:40 
   18    259 Eskild Rønne                 73 Kildeholm OK                      1:12:02 
   19    149 Ulla Valnert                 69 OK73                              1:12:22 
   20    145 Jette Bachhausen             65 FIF Hillerød Orientering          1:12:46 
   21    139 Elisa Sørensen               74 FSK Orientering                   1:40:35 

         141 Helle M. Frederiksen         52 Ballerup OK                   kke startet 
         146 Annelise Hansen              71 FIF Hillerød Orientering      kke startet 



Bane6  (5)     5.3 km   12 K               

    1    282 Morten Olsen                    Amager OK                           44:12 
    2    270 Jacob Sucksdorff                OK73                                45:10 
    3    151 Lasse August Helweg          14 Ballerup OK                         52:21 
    4    153 Søren Bloch                  31 PI-København                        56:01 
    5    152 Jesper Kracht                46 PI-København                      1:08:44 



Bane7  (12)    3.4 km   8 K                

    1    160 Marcus Elkjær                12 OK Øst Birkerød                     25:47 
    2    159 Mikkel Brunstedt Nørgaard    12 OK Øst Birkerød                     27:09 
    3    157 Hanne Rasmussen              47 Allerød OK                          33:31 
    4    263 Andreas Oscarsson            11 Søllerød OK                         42:29 
    5    223 Gabriel Christensen             Holbæk OK                           43:13 
    6    154 Doris Kristensen             77 FSK Orientering                     54:18 
    7    161 Ole Hansen                   80 OK73                                55:50 
    8    210 Hedde Grooss                                                        59:07 
    9    266 Tom Jecs                                                          1:06:35 
   10    162 Thorkil Hansen               91 OK73                              1:20:25 

         155 Claus Alkil                  71 Lyngby OK                         Fejlkl. 
         156 Oscar David Brom Jensen      10 Allerød OK                    kke startet 



Bane8  (8)     3.1 km   10 K               

    1    265 Gitte Oscarsson              47 Søllerød OK                         34:55 
    2    208 Susan Stub                   20 PI-København                        39:12 
    3    200 Henny Rosenberg              69 OK73                                43:08 
    4    254 Maiken Andersen                 Ballerup OK                         53:33 
    5    163 Ottar Kristensen             81 FSK Orientering                     53:56 
    6    245 Rolf Andersen                29 Amager OK                         1:13:10 
    7    164 Jytte Eltang                 72 FSK Orientering                   1:21:49 

         165 Hanne Frost                  56 Farum OK                      kke startet 



Bane9  (13)    4.2 km   9 K                

    1    166 Caroline Bregend Laybourn    14 Allerød OK                          44:45 
    2    183 Hanne Poulsen                   FIF Hillerød Orientering            51:54 
    3    212 Andreas Alkjær Eriksen          FIF Hillerød Orientering            53:07 
    4    167 Mikkel Scherfig              13 Allerød OK                          53:57 
    5    247 Mia Sigsgaard                                                       59:12 
    6    238 Trine Hershøj                   OK73                              1:02:26 
    7    273 Henrik Jensen                                                     1:03:36 
    8    221 Tove Lindhardt               68 Fredensborg OK                    1:07:08 
    9    168 Theis Munktved               11 Allerød OK                        1:07:46 
   10    169 Kathrine Emilie Amby         17 OK Øst Birkerød                   1:09:40 
   11    234 Ib Konradsen                    Søllerød OK                       1:24:09 
   12    248 Ida Hansen                                                        1:32:04 

         158 Bjørn Raaby Laursen          12 Allerød OK                        Fejlkl. 



Bane10  (15)   2.8 km   13 K               

    1    174 Siri Simonsen                10 FIF Hillerød Orientering            19:12 
    2    184 Mathilde Poulsen             09 FIF Hillerød Orientering            19:42 
    3    173 Maggi Müller                 11 Helsingør SOK                       22:29 
    4    171 Toke Tillingsøe              10 Søllerød OK                         22:35 
    5    196 Marius Storgaard                                                    24:18 
    6    172 Alfred Gantriis              11 Helsingør SOK                       24:59 
    7    262 Frederikke Gundersen         09 Tisvilde Hegn OK                    27:03 
    8    175 Hans Grønborg Nielsen        10 Allerød OK                          27:41 
    9    222 August Christensen              Holbæk OK                           31:53 
   10    176 Miri Brunstedt Nørgaard      07 OK Øst Birkerød                     33:13 
   11    255 Magnus Andersen                 Ballerup OK                         33:58 
   12    280 Mads Christian Maarup           Allerød OK                          45:13 
   13    170 Magne Tillingsøe             07 Søllerød OK                         45:30 
   14    264 Louisa Oscarsson             07 Søllerød OK                         50:30 
   15    278 Frida Grooss                    Allerød OK                        1:06:42